Kayadaki Oyma Ve Karşısındaki Göz | Define işaretleri ve anlamları

Kayadaki Oyma Ve Karşısındaki Göz

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Yorumlarınız lütfen.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sadece oymaların baz alınmaması gereken ,doğal yapıya uyarlanmış bir çok bulgunun olduğu bir alan.
elinizdeki burası için çok yetersiz. boşluk sistemiyle bir kaç noktadan girişli mahzenlerin olduğunu görebilirsiniz.

xenon

Kullanıcı
oyma yönünü vermiş yönündeki kayaya bakmak daha mantıklı geliyor tahta tokmak en güzeli

karanar

Kullanıcı
alandan anladığım kadarıyla statü mezar alanı. daha doğrusu, orta statü mezar alanı. yalnız dönemini kestiremedim. helenistik ve erken bizans dönemi işaretlerinin ham halini kullanmışlar sanki. sunu çanağı, mezar oyması ve adak bağlama yeri ilk halleriyle duruyor, tek farkla ki; alışık olduğumuz işaretler yerine daha kaba durumdalar. firig yada lidya dönemleri olabilir.

yukarıdaki resim de en uygun girişi işaretledim. adak bağlama yeri yakınında olması tespiti kolaylaştırıyor. tabi karşısındaki derin kuyu girişin zorluğunu saymazsak. derin ama zengin bir mahsen.

bu resimde de gözüme çarpan insan slüeti oldu. diğer işaretler zaten el emeği olduğu belli. boylu boyunca yatan bir insan sureti görüyorum o alanda bir de. kolay gelsin.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
sadece oymaların baz alınmaması gereken ,doğal yapıya uyarlanmış bir çok bulgunun olduğu bir alan.
elinizdeki burası için çok yetersiz. boşluk sistemiyle bir kaç noktadan girişli mahzenlerin olduğunu görebilirsiniz.

Elimdekine de çok para veridik usta :)
çubuklarla boşluk bulmayı deneyeceğim ancak henüz çubukla başarılı olamıyorum.

oyma yönünü vermiş yönündeki kayaya bakmak daha mantıklı geliyor tahta tokmak en güzeli

Arka tarafında kayalık alan çok fazla ustam.
Hatta bu sunu çanağı haç işareti olan kayanın çok hafif güneydoğu tarafına düşüyor 15-20 adım arkası.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
alandan anladığım kadarıyla statü mezar alanı. daha doğrusu, orta statü mezar alanı. yalnız dönemini kestiremedim. helenistik ve erken bizans dönemi işaretlerinin ham halini kullanmışlar sanki. sunu çanağı, mezar oyması ve adak bağlama yeri ilk halleriyle duruyor, tek farkla ki; alışık olduğumuz işaretler yerine daha kaba durumdalar. firig yada lidya dönemleri olabilir.

yukarıdaki resim de en uygun girişi işaretledim. adak bağlama yeri yakınında olması tespiti kolaylaştırıyor. tabi karşısındaki derin kuyu girişin zorluğunu saymazsak. derin ama zengin bir mahsen.

bu resimde de gözüme çarpan insan slüeti oldu. diğer işaretler zaten el emeği olduğu belli. boylu boyunca yatan bir insan sureti görüyorum o alanda bir de. kolay gelsin.

Gösterdiğin giriş alanı için sağoalsın ustam. Gerekli işlemlerden sonra bilgi vereceğim. ( boşluk alabilecekmiyim vs )

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
yorumlara saygıvar ustam ama bu kayaların yapısında vardır
doğallık bunlar işaret değil benim kanatim bu.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Doğallık bu işin doğasında vardır. Doğal olarak gördüğümüz yerlerde doğaya uydurulmuş, doğal olmayanları görmektir esas olan ve bu işin doğasında olan.
Yerin güzel, yakın zaman izleri taşımıyor. Yeterli boşluk alma birikimi olan için fazla uzun sürmez.

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı

karanar ustaya katılıyorum

Üst Alt