Kayaya Işlenmiş Kartal Simgesi | Define işaretleri ve anlamları

Kayaya Işlenmiş Kartal Simgesi

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Merhaba dostlar.
Dün bir gezintiye çıkmıştık, dağda gezerken çoban arkadaş gördüğü bir işareti ( tavuk olduğunu söyledi ) göstermek için bizi davet etti. Ben kartala benzettim. Kayada işaretin olduğu yere elimle dokundum , çok farklı kaygan bir yapı ile işlenmiş..
Yorumlarınız ricasıyla.

wolf_52

Kullanıcı
sondan 2 ci resim kayanın altı hafifden açılmış gibi dostum... kurcala bakalım devamını...

NOVANDA

Kullanıcı
Kartal anadoluda roma simgesi olarak kullanılmıştır . İşaretin kartal olabilmesi için batıya bakması esastır . Yoksa çizimden öteye geçmez geçemez roma dere ile özdeştir yapıldığı alanın karşında kalenin batısıdaki tepedir. Kartal buradaki tepeye bakar bu tepe kartalın baktığı yöndür yani batı Roma anadolunun batısındadır .Kartal bu yüzden sadece ve sadece batıya bakar . Dersenizki işaret romadan eski .Yunan mitolojisinde .Kartalın sahibi zeustur Zeusun simgesi olan bu kartal gök yüzünün tek hakimidir. Buda baktığı yönü kuzey verir. Şahsi düşüncem kartalla ilgisiyok tur Başarılar dilerim.

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Arkadaşlar sağolun ancak doğal olabilmesi için bu kayadaki işarete benzettiğim alanın kaya yapısıyla aynı olması gerekirdi.Kayadaki işaretin olduğu alanın yapısı elinizi üzerinde gezdirince farkediliyor,kaygan ve fayans yüzü gibi. Kaya ise farklı bir yapıya sahip.
Ha doğal bir oluşum ise çok güzel oluşmuş.
Bu kayadaki her ne işaretiyse bazı yerlerine kurşun ve saçma atarak bozmak istemişler. İşaretin baktığı alan doğu yönüdür ve o istikamette birçok taşlarla çevrili olalar vardır.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Yumuşak tel fırçayla temizle
Önce bol bol su dök ki
İşaret olarak kabul ettiğimiz alan bozulmasın
Bir de bu şekilde yani
Temizlenmiş şekilde görsün ustalarımız
Rabbim emeklerinizi boşa vermesin

wtrk

Kullanıcı
Yasaklı
Tamam usta birşey demedim ki sadece doğal değil diye görüşümü bildirdim.
Başka bir figürde olabilir, yada hiçbirşey, benim görüşüm bu yönde.

adrenalin68

Kullanıcı
Alan zeminaltı oda türü veya kayaya oyulmuş sanduka tipi mezar lar için ideal bir yapıya sahip. Boşluk sistemiyle bunlardan birden fazla bulabilirsin. Kartala benzettigin yerdede statü lu bir mezar olabilir.
Komana Ustam rica etsem özelden ulaşır mısınız bana?

Üst Alt