Kel tepe ve 35 odalı mağara..

SEVALİ

Kullanıcı
Cevap: Kel tepe ve 35 odalı mağara..

Tüm dostlarıma eşsiz yorum ve katkılarından dolayı saygılarımı sunar teşekkür ederim ;)konuyu ilk açtığımda resimlerin bana ait olmadığını belirtmiştim sormuş olduğunuz sorulara en kısa zamanda cevap vermeye çalışacağım.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı

burada yasli bir agac birde koltuk olmali. adagidaki derede guzel isler var bu bolge aslinda bir adet kralmezarini barindiriyor degirmen var buda bunun ispati dibek taslarinida siz bulun karacaya benzer tasin ayak istikameti birinci hedef. olmali. buranin manzarasi en guzel yerindeki isaretleri gormek isterdim

Son düzenleme:

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Evet buraya ait kral mzr. olsada hiç kolay değildir ve giriş mutalaka çok tuzak vardır.Eğer buraya eşkiya girip çıktıysa tuzaksız tek kapalı mzr.giriş vardır!!!Ama boşver bakalım çeşmelerde ve çevresinde bir şeyler var mı???

SEVALİ

Kullanıcı

Resimler bana ait değiller biliyorum eksik resimler bu pazar çekilmiş yer hakim bir bölge resimlerin çekildiği alan kel tepe diye anılmakta ve doğu tarafından kapalı mağara olduğu söylenmekte mağaranın havalandırma deliği diye bilinen belkide ana giriş olan yerden 20 metre civarında işlem yapılmış toprak taş mermer parçaları çıkmış fakat sonuca ulaşılamamış mağara aranılan bir yer olduğu söylenmekte ve mağaranın 35 odası olduğu ve bir odasında halı ve kilimler bir odasında toz ile dolu olduğu belirtilmiş birinci resim kel tepe diğer resimler havalandırma deliğinin yakınları kazan veya kapak gibi olan yer dikkatlerini çekmiş değişik açılardan resimleri havalandırma bacasının iç resimleride mevcut fakat kova vsvsvs olduğu ve uygun olmayacağı için paylaşmıyorum yorumlarınız için teşekkür ederim.

İlk konu anlatımıma ek olarak ilk resim hariç diğer resimler kel tepeyi doğu yönü olarak ele alır isek batı yönündeki dere kenarında çekilen resimlermiş çeşme üç tane diye belirmiştim fakat iki tane eşmeyi sonradan çeşme haline getirmişler bölgeye gitmediğim için kopuk eksik bilgiler vermiş olabilirim sayın ikizceli kardeşimin sorusuna gelince son iki resim ilk resimlerin 8 veya 10 metre yukarısı doğu yönüymüş havalandırma deliği diye belirtilen yer ikizceli kardeşimin dediği gibi direk iniş değil 5 metre dar sonra genişleyip aynı bu metre ölçülerinde devam ediyormuş yorumlarınız için teşekkür ederim.

oflu

Kullanıcı

zavallı geyik yavrusu yada karaca sonsuza kadar uyuyacak sanırım...

SA.cantar ustam vallahi çok iyi yakalamışsın sana teşekkür ederim resmin altı karıştırılsa bişeyler olabilirmi yattığına göre.:D: