Kesmeler Vede Mezar Girişi | Define işaretleri ve anlamları

Kesmeler Vede Mezar Girişi

ASİAVCI

Kullanıcı

wolf_52

Kullanıcı
emeğine sağlık asi avcı ustam, ben bunun aynısını düz 20 mt lik bir kaynın ucuna doğru görmüşdüm 9 merdiven basmağı olarak götürmüşlerdi beni 13 sene evel:( havada kalıyor ama bunun gibi yer altınDA değil.... hımm bir dah gidim ben bu yere...

ASI

Kullanıcı
Ustadım abilerinde dediği gibi 10 numara bir paylaşım olmuş. Emeklerinize sağlık. Bu arada burası taşın yukarıdaki bitimine kadar toprak mı doluydu? Eğer öyle ise sizi buraya çubuk ile mi ulaştınız yoksa işaret ile mi ?

Saygılarımla

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

değerli arkadaşlarım burada dikkat edilmesi gereken ayrıntıları acaba yeterince görerek kendimize bir pay çıkarabildikmi.
ilk resimde sarı çizgi arası duvar dahil kapalı olduğu görünüyor. açılmamış olarak düşününüz ve doğal haliyle ,yüzeysel olarak anlaşılmayacak doğal bir yapıda olduğunu bilmeliyiz.
böyle bir yeri tam tespit için ,boşluk sisteminin öneminin birinci derece olmazsa olmazımız olduğunu açıkça görüyoruz.
burayı yüzeysel olarak anladığımız düşünülse bile yandaki açılan yeri gözle anlamak asla mümkün olamaz.
ikinci resimde daha net görülen,yapıya ulaşılmaması için, ne kadar zorlu bir yapıda kapatılmış olduğunuda görüyoruz. bu tür yerlerde ,işçiliğin öneminide bizlere çok açık gösteriyor.
ben ve arkadaşlarım yıllarca boşluk tespitinin önemini ısrarla teşvik edişimize,ve işçilik konusunun zorluğuna değinmemizin ,ne denli önemli olduğunu ,net ve çok güzel örneğini teşkil eden ,konu için asi ustamıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Üst Alt