Kilise,çakıl Mezar,tugla Mezar | Define işaretleri ve anlamları

Kilise,çakıl Mezar,tugla Mezar

tavkarizma43

Kullanıcı
yer domaniç (bursa-Kütahya) ören yeri diye gecıyor bes Köyün göründüğü yer,bilenler için tavsanlı tuncbıleKdeKı beşiKtepe alana haKim..Kilise arıyorduK ilK baslarda sonra işin şeKli degıstı,gecen hafta xxxxx xxxxx xxxxx xxxxx ..KemıKden basKa bırsey yoK...burdaKı Konuları ıncelerKen sahte mezarlara baKtım..300-400 mt yuKarıda ARAP DEDE turbesi var,,acaba turbeye mı yonelmelı?ustalarımdan yardım beKlıyorum...ayrıca 30 Kadarda caKıl mezar vaar?ayıKla pırıncın tasını benı asıyor burası galıba

Moderatör tarafında düzenlendi:

tavkarizma43

Kullanıcı
İğdirler veya Ören denilen mevkinin yakınlarındadır,Arap Dede türbesinin güneybatısında Ören yeri bulunur.Burada yoğun bir şekilde Roma-Bizans dönemi eserlerine rastlanılmıştır.Köyün güneyinde, eteklerinde Ebe Ana mezarının bulunduğu tepede kale kalıntıları bulunur.Bu kalıntılar yer yer belirgin ve sağlam bir şekilde durmaktadır.Ortaçağ kalesidir.bunlar netten buldu klarım...bende,turbenın girişinde ya kın zamanda konulmuş dibe k taşı gördüm,turbenın içinde mezarın basında demırden yapılmıs el var,rıvayete gore o el önceden som altındanmış o koylu bırısı o eli alıp satmıs sonra hastalanmıs ve yerıne o dedıgım elı koymus,bu hı kaye arap dedenin oraya gelme hı kayesı gıbı uydurma geldı cun ku oraya savasda bası kesılmıs ve buraya kellesı koltuta gelıp yatmıs...eger o el hıkayesı dogruysa musluman mezarının basında ne işi var.?

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
Merhaba battalgazi dostum. Bahsedilen efsane için, ermeni kilise senaryosu desek daha doğru olur.
Benzer versiyonlarıni defalarca kez dinlediğimiz türden...
Ama artık bu safsatalar ile uyuma dönemi bitti. Şimdi cepten yazıyorum yeni evime internet baglaninca detayını da konuşacağız tavsanlili usta...

BaTTaLGaZi44

Kullanıcı
Merhaba battalgazi dostum. Bahsedilen efsane için, ermeni kilise senaryosu desek daha doğru olur.
Benzer versiyonlarıni defalarca kez dinlediğimiz türden...
Ama artık bu safsatalar ile uyuma dönemi bitti. Şimdi cepten yazıyorum yeni evime internet baglaninca detayını da konuşacağız tavsanlili usta...
Merhaba sayın ustam. Katılıyorum abim sana senaryolar çok bende de örnekler çok var.. inşaAllah konuşuruz ..Allaha emanetsiniz..