Kilise Krokisi | Define işaretleri ve anlamları

Kilise Krokisi

saidzeyd

Kullanıcı
Selamunaleyküm ustalarım uzun zamandır siteye giriş yapamıştım hakkınızı helal edin bazı sebeplerden ötürü giremediyim şimdi sizlerin yardımına ihtiyacım var.
ustalarım burası bir ev ama alt yapısı olarak eski bir kilise bu alanda nelere dikkat etmeliyim miharap olduğu gibi duruyor ancak sıvalı değil taş duvar örme diğer yerler tamamen ev odalarının altında kalmış
cci0901201700000-334ad.jpg

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ve aleyküm selam Saidzeyd kardeşim. özlettin ama iyi olman sevindirdi.
güzel kardeşim,kiliselerle ilgili ,incelenmesi gereken bilgiler bir çok ustamızın yorumları dahilinde mevcut. bir inceliyiver.
benim sana tavsiyem,mihrabın iç kısım önüne doğru ,içeriye girişin bir kaç adım yine iç kısmı ile ,dış mihrabın arka kısmı ve duvar diplerinde ,boşluk ve maden tespiti yapmandır. bunlarda kesin bir standart olmadığı için sen alt zeminden odaların içlerinden ayni tespitleri yapabilirsen,zaten hangi nokta da olursa olsun bir gizemi varsa göreceksin.belki mahzenini de görebilirsin.
selametle kardeşim ALLAH a emanet ol.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Eğer ev kilise temelinin üstüne aynı şekilde oturtturulduysa,kuzey duvarının ölçüsüne bakmak lazım usta.Kuzey duvarını boydan boya ölçüp belirtirmisin.SAYGILAR.
bazen bir cümle çok şey anlatabilir. katılımına memnun oldum Yula kardeşim.Saidzeyd kardeşimiz çok sevdiğimiz bir üyemizdir. umuyorum ölçüyü ya alacak ya da aldırarak bildirecektir. bu vesile ile belki bir çoğumuzun bilmediği bir detayı da hem kendisi hem de bütün üyelerle beraber sizden öğrenme sansımız olacaktır. selametle kardeşim.

saidzeyd

Kullanıcı
ve aleyküm selam Saidzeyd kardeşim. özlettin ama iyi olman sevindirdi.
güzel kardeşim,kiliselerle ilgili ,incelenmesi gereken bilgiler bir çok ustamızın yorumları dahilinde mevcut. bir inceliyiver.
benim sana tavsiyem,mihrabın iç kısım önüne doğru ,içeriye girişin bir kaç adım yine iç kısmı ile ,dış mihrabın arka kısmı ve duvar diplerinde ,boşluk ve maden tespiti yapmandır. bunlarda kesin bir standart olmadığı için sen alt zeminden odaların içlerinden ayni tespitleri yapabilirsen,zaten hangi nokta da olursa olsun bir gizemi varsa göreceksin.belki mahzenini de görebilirsin.
selametle kardeşim ALLAH a emanet ol.
Ellerinden öperim abim sizleride iyi buldum maşallah

saidzeyd

Kullanıcı
Eğer ev kilise temelinin üstüne aynı şekilde oturtturulduysa,kuzey duvarının ölçüsüne bakmak lazım usta.Kuzey duvarını boydan boya ölçüp belirtirmisin.SAYGILAR.
evet ustam kilise temeline oturtulmuş hatta odanın birisinin altında oda var merdiven ile iniliyor oradan tünel gibi birşey var ama oraya cesaret edemiyoruz tünele girmeye birde dışardan merdiven var doğu duvarından aşağı inen muhtemelen içerdeki tünele bağlanıyor diye düşünüyoruz Kuzey duvarına gelince ustam 30 mt falan ama köy yeri zamanla bir kısmı yol olmuş bir kısmıda başkasının arsasında ama bize ait olan 30mt boyunda

Kafkaslı

Vip Üye
esselamualeykum
sen şu kiliseden biraz bahset ne var ne yok bilelim inşallah
kilisenin 13 yerinde hediyesi olur mübarek
mirabın heme 2 metre önünü yokla
giriş kapısnın hemen önünü yokla birde

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Merdivenleri iyi kontrol et
Ayrıca merdivenlerde işaret olabilir
Kuzey penceresinin gördüğü tepede kilisenin parası olduğunu duymuştum
Bahsettiğiniz tünel
Tahminim bir kaç kola ayrılır ilerledikçe
Bu kollar toprak ile doldurulmuştur
Bi arkadaşım 22mt derinlikten sonra
Tünelin odaya çıktığını anlatmıştı
Kuzey batıdaki mezarlık alanında
Çocuk mezarı önemli

YULA

Kullanıcı
İkizceli ustam bilmekte güzeldir, öğrenmekte ama daha güzel olan paylaşmak ve yardımcı olmaktır o vesile ile bende bildiğim yere kadar yardımcı olmaya çalışırım.Sen ve senin gibi ustalardan bizimde öğrencek çok şeyimiz var ustam.Ona istinaden hepbirlikte birşeyler öğrenmiş oluruz ve daha farklı bakış acılarından da yaklaşmış oluruz konulara ,buda bize ayrı bir zenginlik katar.Konuya gelicek olursak 30 metre filan derken ustam bana kesin bir ölçü lazım benim bildiğime uyuyor mu oymuyor mu diye.Eğer yine 30 metre dersen benim bilgim dahilinde değil ustamm.Ayrıca bu odalara inen merdivenler kendi orjinel merdivenleri mi öyle ise basamakları sayar mısın ustam.
Cesaret edemiyoruz demişsiniz ya ustam şöylede sevdiğim bir söz var;Bazen risk almamak en büyük risk'tir.Söylemek istediğimi anlamışsınızdır.SAYGILAR.

Üst Alt