Kilise ve kilise planı ve çevresinde lahit mezarlar | Sayfa 4 | Define işaretleri ve anlamları

Sinann

Kullanıcı
burda her keze elden geldigi kadar yardım etmeye calışırım ne nasıl bulunur nasıl tespit edilir

bu iki konuyu iyi oku resimlere iyi bak @Sinann

Emeğine sağlık usta

Kader25

Admin
Teşekkürler ustam elinize yüreğinize sağlık siz uğraşmaya değmez diyorsanız doğrudur ustam saygılar

Bransim geregi (satis-pazarlama) 7 ayri ilde ikamet ettim. Yaklasik 25 senedir de bu sektorle irtibatim var. Kilise isinden ne yuzu guleni duydum nede gordum. Yoktur diyemem ben bilmiyorum ve duymadim.

Hedefe ulasmak isteyenler yukseklere cikmali, kayaliklar olmazsa olmazimiz. Pagani bilmeden olmaz, yoksa o kayalarin uzerinde bir sigara icip yururuz. Halbuki aradigimizin uzerindeyiz. Gecip gideriz. Unutmayalim; belki en guzel isaret o kayalarin kendisi.

Oturdugumuz yerden karsi uzaklara baktiginizda burada var burada yok diyemiyorsak daha yiyecegumuz cok firin ekmek var demektir.

Allah cc herkese 10 kg roma altini nasip etsin.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Bransim geregi (satis-pazarlama) 7 ayri ilde ikamet ettim. Yaklasik 25 senedir de bu sektorle irtibatim var. Kilise isinden ne yuzu guleni duydum nede gordum. Yoktur diyemem ben bilmiyorum ve duymadim.

Hedefe ulasmak isteyenler yukseklere cikmali, kayaliklar olmazsa olmazimiz. Pagani bilmeden olmaz, yoksa o kayalarin uzerinde bir sigara icip yururuz. Halbuki aradigimizin uzerindeyiz. Gecip gideriz. Unutmayalim; belki en guzel isaret o kayalarin kendisi.

Oturdugumuz yerden karsi uzaklara baktiginizda burada var burada yok diyemiyorsak daha yiyecegumuz cok firin ekmek var demektir.

Allah cc herkese 10 kg roma altini nasip etsin.
O kadarını ben istemem ustam. :) Allah beni ve çocuklarımı namerde muhtaç etmeyecek kadar versin yeter. Çok hırs maldan, çok para imandan edermiş :)

gıral

Vip Üye
O kadarını ben istemem ustam. :) Allah beni ve çocuklarımı namerde muhtaç etmeyecek kadar versin yeter. Çok hırs maldan, çok para imandan edermiş :)
Engüzel hazine sahipoldukların ustam
Bizim enbüyük eksiğimiz tefekkür
İnsanın nefsi doymakbilmez onudize getiren zaten bulmuştur hazineyi
Şu mübarek cumaakşamı Allahcc herkese hayırlı muradını nasipetsin İnşAllah

Haylazzz

Kullanıcı
İsi bitmeyen kilise kalmadi.
Bilinen butun kiliseler bosaltilmiş halde.
Deprem oldu da topragin altinda kalan bir kilise varsa, bulanin bahtina.

Belki 40 dan fazla kilise gordum.
1 tane bakir parasi bile kalmamis maalesef. Bu nedenle kiliselerde vakit kaybetmeye gerek olmadigini dusunuyorum.

Kurucu papazin mezari haric diger mezarlarda da birsey olmaz.
MS 3ncu yy.dan sonra yapilan kiliselerin mezarlarinda asla birsey cikmaz. Tecrube ile sabit oldu. Pagandan cogunlukla kurtulan hiristiyanlikta mezarlar musluman mezari gibidir, eşya konmaz.
Yanlışın var para bulursun ama daha değerli başka birşey bulamazsin... yani hangi tapınağa gidersen git kesin bi sikke ama değerli heykel yada define alamazsin