Kitaplara giren unutulmaz sözler | Define işaretleri ve anlamları

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Mevlâna

Gözyaşının bile görevi varmış; ardından gelecek gülümseme için temizlik yaparmış.

Fatih Sultan Mehmet

İmkânın sınırını görmek için imkansızı denemek lazım.(Gemilerin karadan yürütüleceğini söylerken)

Bukowski

Gittiğinde ağlarsın, şarkılarda, filmlerde, ona-buna, her şeye ağlarsın. Aklın başına gelince de boşa harcadığın zamana ağlarsın.

Nasrettin Hoca

Nasrettin Hoca'ya sormuşlar:
“Kimsin?”
“Hiç” demiş Hoca, “Hiç kimseyim.”
Dudak büküp önemsemediklerini görünce, sormuş Hoca:
...“Sen kimsin?”
“Mutasarrıf” demiş adam kabara kabara.
“Sonra ne olacaksın?” diye sormuş Nasrettin Hoca.
“Herhalde vali olurum” diye cevaplamış adam.
“Daha sonra?” diye üstelemiş Hoca.
“Vezir” demiş adam.
“Daha daha sonra ne olacaksın?”
“Bir ihtimal sadrazam olabilirim.”
“Peki, ondan sonra?”
Artık makam kalmadığı için adam boynunu büküp son makamını söylemiş:
“Hiç.”
“Daha niye kabarıyorsun be adam. Ben şimdiden senin yıllar sonra gelebileceğin makamdayım: "Hiçlik makamında!”

Kanuni Sultan Süleyman

Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki, padişah olan Kanuni bile bu dünyadan eli boş gitmiştir.

Tolstoy

İnsanlar çok değişti; dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra, beşide yerinde mi diye parmaklarını saymak zorundasın.

Mark Twain

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın.

W.SHAKESPEARE

Biz güle başka bir şey deseydik de o gene güzel kokacaktı!

Özdemir Asaf

Yanına kadar koştuktan sonra, bir adım daha atamayacaksan eğer; oraya kadar sakın koşma. Sana değil, bekleyene yazık olur.

Oscar Wilde

Ne kadar çok kişi benimle aynı fikirdeyse, o kadar çok yanıldığımı düşünürüm. Oscar Wilde

Eflatun

Bir insanın akıllı olmasına birşey dediğimiz yok. Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın.

Victor Hugo

Kadını güzel yapan Allah, sevimli yapan şeytandır.

Trakyali81

Yasaklı
Yasaklı
Aradığın şey o kitaplarda değil, aradığın şeyi okuyarak bulamazsın. Sende eksik olan şeyi gözlerinle tamamlayamazsın. Aradığın şeyi Dünya’da arayacaksın, aradığın şeyi yüreğinle bulacaksın. Dünya’da ki tüm kitaplar, tüm hesaplar, akıl oyunları, sayfalarca laflar, sevginin yerini tutmaz. Okuyarak öğreneceksin ama severek anlayacaksın...

Şems

Turko

Kullanıcı
Yasaklı
Evde bulduğumu yolda bulduklarıma satmam , ben mi yoksa define mi diye soranlarla dolu arka bahçem. Vakti gelince dikenleri öperiz güller ağzı açık izler.

TURKO