Kök Boya Ile Yapılmış Işaretler | Define işaretleri ve anlamları

Kök Boya Ile Yapılmış Işaretler

Farazi

Kullanıcı
S. Aleyküm değerli ustalarım,
Bugün bir ağabeyimin isteği üzerine fotoğrafladığım ilginç işaretleri yorumlarınıza sunuyorum. Geç bir vakitte gittik. Bu nedenle fotoğraflar pek net değil. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

u7e7e6y2.jpg

pyruse5e.jpg

mu5edysu.jpg

sahezamy.jpg

eju4yvup.jpg

8esyvumu.jpg

y8anyreb.jpg

uqygedag.jpg

esy3enad.jpg

zate5equ.jpg

8atute9a.jpg

zu6u5uze.jpg

avujaqun.jpg

ezevu4ym.jpg

dymaqu9e.jpg

apepe7yb.jpg

Son düzenleme:

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
burası bir oda mezarıniiçine benziyor o duvarlardaki kök boylarda ölü rituellerinde uygulanan çizimlere benziyor... sana geriye kalan tek şey o odalar tek mi yoksa başka bir odaya bağlanıyormu bunu incelemen.... onu da odanın içinde horasan olan sıvama olan kapak olan boşluk olan yerlerin kontrolü ile yapabilirsin...

aliömer

Kullanıcı
Bu işaret oda içi değilse küçük bir mağara yada ovuk içi olabilir yağmur yağdığında insanı ıslatmayacak şekilde ayrıca iki eli ve bir ayağı havada çöp adam şeklinde olmalı bunun dışında etrafında yine aynı kök boyayala noktalar olmalı civarında mezarlar olmalı ayrıca girişi bulman lazım Mahsen var işaretin yapıldığı yerin girişi üçgen şekli veriyormu

Farazi

Kullanıcı
Yorumlarınız için teşekkür ederim değerli ustalarım.

Bu işaret oda içi değilse küçük bir mağara yada ovuk içi olabilir yağmur yağdığında insanı ıslatmayacak şekilde ayrıca iki eli ve bir ayağı havada çöp adam şeklinde olmalı bunun dışında etrafında yine aynı kök boyayala noktalar olmalı civarında mezarlar olmalı ayrıca girişi bulman lazım Mahsen var işaretin yapıldığı yerin girişi üçgen şekli veriyormu

Ustam ben bu kadar güzel tarif edemezdim. Zaten beni buraya götüren ağabey yağmurdan kaçarken bulmuş burayı. Kanyon gibi bir yer. Çöp adamın sağ üstünde bahsettiğiniz noktalar var. Giriş olabilecek üçgen buranın solunda ve dışında biraz yüksekte kalıyor.

karanar

Kullanıcı
ben de diyorum ki kendime bu nasıl kayalıııııık. meğer odayı bulmuş senin arkadaşlar.tabi bakmışlar oda boş nerde bu mal diye resim yolluyorlar :) neyse devam devam öteki odaya da duvarlardan yada tabanla duvar arasından giricekler.

Farazi

Kullanıcı
ben de diyorum ki kendime bu nasıl kayalıııııık. meğer odayı bulmuş senin arkadaşlar.tabi bakmışlar oda boş nerde bu mal diye resim yolluyorlar :) neyse devam devam öteki odaya da duvarlardan yada tabanla duvar arasından giricekler.
Aşk olsun ustam öyle birşey olsa sizlere haber vermez miyim! :D İşaretler dalga oyuğu gibi bir yerde. Çok belirgin değillerdi. Karanlıkta çökmüştü. Bu yüzden fotoğrafları çok yakından çektim. Yanlış anlaşılmaya sebebiyet vereceğimi bilsem uzaktanda da fotoğraflardım. Bu işlerin acemisiyiz. Sizleri seviyorum. Saygılar. :D

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Antik pagan kültüründe dini ayin ve ritüellerinin betimlendiği figür ve bu inançlara ait semboller olabileceğini düşünüyorum. Bence kültürel miras kapsamında değerlendirilmeli. Ben olsam burayı müze veya ilgili fakülteye bildirirdim böylece kayıt altına alınır. Kimbilir belkide öyledir.
Kolay gelsin.

Farazi

Kullanıcı
Antik pagan kültüründe dini ayin ve ritüellerinin betimlendiği figür ve bu inançlara ait semboller olabileceğini düşünüyorum. Bence kültürel miras kapsamında değerlendirilmeli. Ben olsam burayı müze veya ilgili fakülteye bildirirdim böylece kayıt altına alınır. Kimbilir belkide öyledir.
Kolay gelsin.
Ustam siz daha iyi bilirsiniz ama bilinmemesi bence daha iyi. Burada kayıtlı nekropoller var. Köstebek yuvasına çevirmişler. Bilinirse buranın da akıbeti farklı olmaz. Nekropoller haricinde bir çok örnek var. Cami, kiliseler, kümbetler, mezar stelleri vs. Nasip olursa fotoğraflarını paylaşırım.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
resimler çok net değil ama boyayla yapıldığı belli yanılıyorlabilirim ama birde yılan var gibi geldi bana buranın dereye mesafesi ne kadar

Üst Alt