Koydeki Cesme | Define işaretleri ve anlamları

Koydeki Cesme

Albatros

Kullanıcı
Arkadaslar koyumdeki eski cesme.acaba benim goremedigim biseyler varmi?

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
oradaki kayadaki oyuk olmasa ilgimi çekmeyecekti ama o oyuk bir anlam ifade ediyor olmalı.

sen benden çok yaşayacaksın sempatik kardeşim. aynı kanaatteyim.

acaba adı neymiş bu çeşmenin. adsız sansız çeşme pek olmaz...

çeşme devşirme taşlardan yapılma. tarihini ve en eski halini bilen birini bulabilmek de zor tabii. taşların görünür yüzündeki oymalardan başka bir emare yok gibi. yinede çeşmenin önündeki bakraç taşı ve binek taşı bölümleri ilgi çekebilir. hani o üzerinde 2 oyma olan ve karşısındaki taşlar.

ikinci bir ihtimal olarak,,,, bilmiyorum boşluk algılayan bir teknik kullanıyormusun? varsa çubukların çeşmenin 3-4 m arka cephesinde bir gez bakalım. 2.5*1.5 boyutlarında bir boşluk varmıdır?

ersan

Vip Üye
ustam bu cizdiyim ve nokta yaptim yerlere cok dikat et az da olsa mujde yerleri olabilir burda hic ermeniler yasamasmi hic bilgin varmi bakilirsa cansiz ermeni isaretleri gurunuyorlar .
ustam burda bu cesmenin unde bakti unde 100-300 mt unde bir tepe varmi yuksek eyer varsa o tepti cubuklarlan guzel bir arastirma yam.arka tarafinda 100 mt yerde yasli bir ac var mi az bir bilgi verirsen
ta cabuk sonuca ulasirsin .
en sevdiyim bir yerlerden birileride cesme yerleri.

Son düzenleme:

Albatros

Kullanıcı
ustam bu cizdiyim ve nokta yaptim yerlere cok dikat et az da olsa mujde yerleri olabilir burda hic ermeniler yasamasmi hic bilgin varmi bakilirsa cansiz ermeni isaretleri gurunuyorlar .
ustam burda bu cesmenin unde bakti unde 100-300 mt unde bir tepe varmi yuksek eyer varsa o tepti cubuklarlan guzel bir arastirma yam.arka tarafinda 100 mt yerde yasli bir ac var mi az bir bilgi verirsen
ta cabuk sonuca ulasirsin .
en sevdiyim bir yerlerden birileride cesme yerleri.
Ersan ustam resimde isaretlemeni goremedim.acaba benmi yanlis anladim?? :(

ASİAVCI

Kullanıcı
ceşme devşirme taşlardan yapılmış bunu baz alarak dediklerim olası olasılıklardır çeşmenin 4 adım arkası vede bu ceşmeye sırtını verdiğinde kuzey tarafında ada mezar olabilecek noktalara bakılmalı

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
ersan usta fotoyu unutmuş.
tadilatlar nedeniyle ,duvar kayalarının nereden geldiği hangi noktada olduğu bilinemez.

benim cizdiğim nokta dikkatimi çekti. avını izleyen çakal gibi sanki pusuda.

yerinde bir bakıver. görüntü doğruysa ,olmazmı olur. uzun zaman kaybolmayacak bir su, nokta alınır,çevresine bir gizemin konma ihtimali kuvvetlidir.

Üst Alt