Kral Mezari Görsel | Define işaretleri ve anlamları

Kral Mezari Görsel

ASİAVCI

Kullanıcı
KENDİ OGJEKTİFİMDEN CORUM AMASYA ARASI KIRK BAYIR MEVKİ

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
kapının cüssesi yaklaşık 20 metre boyda 10 metreye yakın eninde :confused:
akıl alacak iş değil. ben açmayı düşünmeye başlarken üşendim. :( hangi deli bunu yapmaya cesaret etmiş.
delidir ne yapsa yeridir. adam ihtişamı seviyormuş.
emeğine sağlık asi ustam.

Turkia

Kullanıcı
W25nzY.jpg

Çorum’un yaklaşık 27 km. kuzeyinde, Kırkdilim mevkiinde oldukça sarp, kayalık ve akarsu tarafından yarılmış derin vadilerin oluşturduğu engebeli arazi üzerinde, kuzeye doğru uzanan bir kaya blokunun burun kısmının kuzey-batı köşesinde yer almaktadır. Komutan IKEZIOS’a ait Hellenistik Dönem kaya mezarı olup, M.Ö. II. yüzyıla tarihlenmektedir. Çay seviyesinden 65 m. Yükseklikteki kaya mezarının yamuk biçimli bir podyum zemini vardır. Bu podyumdan 8 basamaklı merdivenle ikinci platformda, oradan da 12 basamaklı merdivenle mezar önündeki podyuma geçilmektedir. Mezar odasının kapısı üzerinde “IKEZIOS” yazısı okunmaktadır. Mezar odası kare planlı olup, girişin sağ ve solunda niş şeklinde oyulmuş ölü şekilleri vardır.

nerdeler05

Kullanıcı
kapılı kayanın içine yazın girdik boş oda çıktı tarihçeye bakarsan ucu amasyadan çıkıyor deniliyor ama 25 m2 kadar bir oda var gerisi zaten ürpertici

ersan

Vip Üye
kapının cüssesi yaklaşık 20 metre boyda 10 metreye yakın eninde :confused:
akıl alacak iş değil. ben açmayı düşünmeye başlarken üşendim. :( hangi deli bunu yapmaya cesaret etmiş.
usta okadar buyuk bir kapi yapinca kim bilir nekadar buyuk bir sey koymaya calistilar:D:D:D

Üst Alt