kurşun çıkan yer | Define işaretleri ve anlamları

kurşun çıkan yer

ertug

Kullanıcı
arkadaşlar burası civarın en yüksek tepesi çeşitli işaret ortamları var buraya beni çubuklar getirdi taş kapak vardı onu kaldırdık altı toprak doluydu toprağın içinde acaba savaştan kalma içi dolu matara olablirmi diye düşündük toprağı yaklaşık 30cm boşaltırken elime mavzer kurşunu denk geldi kurşun yarıya kadar ezilmiş ezik kısım ikiye katlanmış vaziyetde idi kurşunun imalat tarihi 1907senesine ait arkadaşlar sizlerden düşüncelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum saygılar

ertug

Kullanıcı
Cevap: kurşun çıkan yer

arkadaşlar yorumlarınız rica olunur saygılar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili kardeşim, çok ender rastlanacak bir bulgu. emin olunmayan bir konuda fikir yürütmek doğru bir yaklaşım olamaz.
bu tür objeler işaret olarak ve nokta amaçlı zaman zaman çıkabilir. yılan,kantar terazi vs. olarak . bunlar ayni taştaki bir bulgu gibi değerlendirilir.
şimdi senin kurşunu üzerinde bir fikir yürütürsek;
eşkıya işi olduğunu düşünüyorum. burda acaba neyi baz almış olabilir?
bir ihtimal tarih. ikinci ihtimal, şu anki konumu benzeri bir arazi yapısı.düz bir alanın önünde bir sırtlama yer. üçüncü olarak sağlam kısmının ölçüsünün bakış istikametindeki karşılığı. böyle bir kaç ihtimal daha düşünülebilir. ancak akla gelebilecekler arazi içinde iyi gözlemlenerek neticeye ulaşmaya çalışmak gerekir. ben olsam ,malzememi koyduğum yere kurşunu bakış istikametine çevirir,mesafeyide kurşunu ezerek,metre veya arşın hesabının içinde gizlerdim. acaba oda aynisini uygulamış olamazmı.
sevgili kardeşim aklıma gelen bir kaç ihtimali yazarak,paylaşmak istedim. yoksa bir sistem içindeki bir hesabi içermiyor.bu ve benzeri ihtimallere yoğunlaşman gerekir diye düşünüyorum. sadece ilgilenilmiyor demeyesin diye. yoksa bir hesap içerse,emin olunuzki gören i,lk ustamız yorumu esirgemezdi. belki ilerde bizim bilmediğimiz bir şifresi varsa gören bir kardeşimiz açıklar bizlerde öğrenmiş oluruz.
sağlıcakla kalınız, ALLAH a emanet olunuz.

ertug

Kullanıcı

ikizceli ustam düşüncelerini paylaştığın için allah razı olsun saygılar