L Çubuk ve Metal Dedektör | Sayfa 4 | Define Mekanı- Define işaretleri

L Çubuk ve Metal Dedektör

El-Ensari

Üye
Kullanıcı
Elimde çubuktan başka bir cihaz ve makinem yok.
Kategorik olarak icmal cihaz bilgilerim var.

Kıymetli Arkadaşım,
Elinizdeki cihaz, makina vb. ne varsa bunlarla hedefe ulaştınız mı?
Mesele bu.
Siz hedefe hala ulaşmadıysanız lütfen hiçbirşeyi paylaşmayınız. Zira henüz sonuca gelememişsiniz demektir. Bizi sonuca götürecek şeylerle uğraşmak ayrı, Bizi hedefe ulaştıran cihaza sahip olmak ayrı.
Tekrar ediyorum;
Hedefe ulaşmadıysanız bence birşey paylaşmayınız.
Kendisini kanıtlayan cihazınız varsa bunu paylaşmanızı isterim.
Size daha önceki yazımda belirttim amma siz sadece kendi türkünüzü okuyorsunuz. Dinlemiyor, anlamıyor veya anlamak istemiyorsunuz.
Sizin paylaştıklarınızın çok üst versiyonları sitelerde mevcut. Bu nedenle okuyun diye tavsiye ettim, siz ise ancak kendi türkünüzü okuyorsunuz. Hal bu olunca masraf yapanlar boşa masraf yapmış olacak. Tavsiye ettiğiniz el yapımı cihazın kullanıcıya zerre faydası olmayacak. Boşuna arkadaşlara masraf yaptırmayın derim.
Benim kanaatim bu yönde.
Ben masraf yaparım diyenler çıkabilir. Buna da karışmam. Doğru bildiklerimi yukarıda yazdım.
Gerisi size ve size inanana kalmış.
Kolay Gelsin.
Kardeşimiz iyi niyetle bildiğini paylaşmak istemiş,
ama sen noktayı koyduysan iş bitmiştir Ustam.
Eyvallah . saygılar
ustadim hedefteki kastiniz nedir? gomumu cikarttim diyeyim? olmayin bi seyi buldum mu diyeyim? metal dedoktorden bahsediyoruz. ayrim yapmadigini onceden bahsettim. maksadim kendiki ovmek, on plana cikartmak, yada cihazi one surmek degil. olani soyluyorum... 40 cm den daha derinde olan tek bir nal civisi alan taramayla tespit edip dedektorle cikarttim. bu gumus, altin, bronz bakir da olabilirdi. yerin altinda bunlar yoksa ve civi varsa metal dedoktoru napsin?

sahsim adina bi elestiri yoneltiyosaniz ona cevabim ise; yerin altindaki bi metal parcasini, ki bunlar at nali, civi ve pul parcalariydi. bunlari cubukla tespit edip metal dedoktorle dogrulayip gun yuzune cikartmak, nacizane benim icin guzel bi sonuc...

bahsettiginiz cok ust versiyonlu cihazlarin teknik bilgilerin gerekliligi cok fazladir. hem zaman kaybi cok olacagi ve maliyetin cok yusek olacagini bildigim icin yazimin ta ilk basinda da az bi elektoronik bilgisi olan arkadaslar yapabilir dedim.. yani profosyenl bi cihaz devresi ve bilgisi vermedim.. 70 80 tl gibi bi maliyetle sizde yapabilirsiniz :) ama siz 1.5 metreden 1 tl bulalim diyosaniz bole bi cihazin varligindan bi haberdarim ben. sizin bilginiz varsa yardimci olun arastirayim birlikte basaralim ve burada insanlara kostek degil, destek olmak icin paylasalim.
Kardeşim, ustamızı belki tanımıyorsun, size karşı bir kastı falan yok.
Ama inanın insanlara faydalı olmak için çok ter dökmüş ve dökmektedir.
benim anladığım kastettiği şey, bunlarla hedefe varilmaz, bize imkanlar dahilinde bizi hedefe oluşturacak kesin ve net icraatlar lazım, e tabi buda 1.5m den aşağı kurtarmıyor, kurtaranlara da paramız yetmiyor😊 yani demek istiyor ki "cm" ler ile büyük balığa ulaşılamaz, Çubuk Ustaları için bu zaman kaybıdır diyor.
öyleyse iş yine başa düştü, her makineden daha iyi olan çubuklarla, adım adım kesin sonuca gidecek, ve bütün tabuları yıkacağız inşaallah. 😊
mevcut yapimi gelistirecek kadar melasef bi teknik bilgiye sahip degilim. uzgunum.

iyi niyetler icin ben tesekkur ederim ustam. benim de demek istedigim konu su ki; 10 metre altindan 1 tl yi cubukla tesbit etmek yetersiz. keza dedektoru alip arazide gezmekte yetersiz. bir birini tamamlayan ikilemler bunlar.

ayrica sizi de anlamis degilim 😊 1 tl yi 30- 40 algiladigini soyledigimde iyi demistiniz. simdi de her makineden daha iyi olan cubuklara devam diyosunuz 😊

eyvallah ustalarim :)
ben yine iyi diyorum, fakat ustam gerek kalmayacaktır diyorsa kalmayacaktır inşaallah.

kocyigit01

Üye
Kullanıcı

Kıymetli Arkadaşım,
Mesele bu.
Siz hedefe hala ulaşmadıysanız lütfen hiçbirşeyi paylaşmayınız. Zira henüz sonuca gelememişsiniz demektir. Bizi sonuca götürecek şeylerle uğraşmak ayrı, Bizi hedefe ulaştıran cihaza sahip olmak ayrı.
Tekrar ediyorum;
Size daha önceki yazımda belirttim amma siz sadece kendi türkünüzü okuyorsunuz. Dinlemiyor, anlamıyor veya anlamak istemiyorsunuz.
Sizin paylaştıklarınızın çok üst versiyonları sitelerde mevcut. Bu nedenle okuyun diye tavsiye ettim, siz ise ancak kendi türkünüzü okuyorsunuz. Hal bu olunca masraf yapanlar boşa masraf yapmış olacak. Tavsiye ettiğiniz el yapımı cihazın kullanıcıya zerre faydası olmayacak. Boşuna arkadaşlara masraf yaptırmayın derim.
Benim kanaatim bu yönde.
Ben masraf yaparım diyenler çıkabilir. Buna da karışmam. Doğru bildiklerimi yukarıda yazdım.
Kolay Gelsin.

Ne acemiliğine nede ustalığımda demirle hiç işim olmadı. Paslı demiri dahi ben görmem. Dönüşümü minerale yakın hale gelmişse, mineral olarak bazan karşıma çıkar, yanında küp parçası vs.varsa. Yanında birşey yoksa onu da görmem.

Kısaca, elinizdeki çubuk cinsi ile demiri aşmış olmalısınız. Demire takılan çubukçu bu işi bırakmalı derim.

Evet yazdıklarınızı hem okudum hem anladım.100 lira maliyet size az gelebilir. Benim için çoktur. Tek seferde elinizdeki 100 liralık cihazla araziye gittiğinizde; yakıt parası yeme içme vs.topladığınızda en az 300 lira harcarsınız. Çivi vs.ile uğraşılacaksa harcanan emeklere yazık. Benim karşıt fikrim bu nedenledir. Zaman ise yerine gelmeyecek tek şey. Keşke 35 yaşında olsaydım bu halimle.
Elbette bunlar benim fikrim.
İlla tek doğru olamaz.
Ben böyle düşünüyorum.
Siz ve sizin gibi düşünene de diyecek ne haddim var nede yetkim var.
Benimkisi sadece görüşümü beyan etmektir.
siz ve sisin gibi dusunenlere diyecek haddim yok diyosunuz ama civiye dusen bu isi yapmasin diyosun. kendini gelistirecek, cividen kurtulacak yonu yontemi, ustaligi gostermektense bu isi yapmasin diyosunuz sayin degerli ustam. bu aci bi durum.

diger bir konu ise saygi duyarim 100 lira bu cihaza harcayacak paranizin olmayisina veya psra harcamak istemiyisinize. ben size illa yapimda demiyorum. 100 liraniz sizin cebinizde kalsin. biraz once baskalarinin hakkinda demire dusen bu isi yapmasin demistiniz da bu isi hobi yada gecim olarak yapan bi vatandas 100-300 tl gibi yeme icme olan temel ihtiyaclarin maliyetini ve mazot parasini dusunecekse bence asil o arkadasimiz bu isi yapmasin.

saygilar

kocyigit01

Üye
Kullanıcı

Kıymetli Arkadaşım,
Mesele bu.
Tekrar ediyorum;
Benim kanaatim bu yönde.
Kolay Gelsin.

Ne acemiliğine nede ustalığımda demirle hiç işim olmadı. Paslı demiri dahi ben görmem. Dönüşümü minerale yakın hale gelmişse, mineral olarak bazan karşıma çıkar, yanında küp parçası vs.varsa. Yanında birşey yoksa onu da görmem.

Kısaca, elinizdeki çubuk cinsi ile demiri aşmış olmalısınız. Demire takılan çubukçu bu işi bırakmalı derim.

Evet yazdıklarınızı hem okudum hem anladım.100 lira maliyet size az gelebilir. Benim için çoktur. Tek seferde elinizdeki 100 liralık cihazla araziye gittiğinizde; yakıt parası yeme içme vs.topladığınızda en az 300 lira harcarsınız. Çivi vs.ile uğraşılacaksa harcanan emeklere yazık. Benim karşıt fikrim bu nedenledir. Zaman ise yerine gelmeyecek tek şey. Keşke 35 yaşında olsaydım bu halimle.
Elbette bunlar benim fikrim.
İlla tek doğru olamaz.
Ben böyle düşünüyorum.
Siz ve sizin gibi düşünene de diyecek ne haddim var nede yetkim var.
Benimkisi sadece görüşümü beyan etmektir.
siz ve sisin gibi dusunenlere diyecek haddim yok diyosunuz ama civiye dusen bu isi yapmasin diyosun. kendini gelistirecek, cividen kurtulacak yonu yontemi, ustaligi gostermektense bu isi yapmasin diyosunuz sayin degerli ustam. bu aci bi durum.

diger bir konu ise saygi duyarim 100 lira bu cihaza harcayacak paranizin olmayisina veya psra harcamak istemiyisinize. ben size illa yapimda demiyorum. 100 liraniz sizin cebinizde kalsin. biraz once baskalarinin hakkinda demire dusen bu isi yapmasin demistiniz da bu isi hobi yada gecim olarak yapan bi vatandas 100-300 tl gibi yeme icme olan temel ihtiyaclarin maliyetini ve mazot parasini dusunecekse bence asil o arkadasimiz bu isi yapmasin.

saygilar
Eyvallah . saygılar

benim anladığım kastettiği şey, bunlarla hedefe varilmaz, bize imkanlar dahilinde bizi hedefe oluşturacak kesin ve net icraatlar lazım, e tabi buda 1.5m den aşağı kurtarmıyor, kurtaranlara da paramız yetmiyor😊 yani demek istiyor ki "cm" ler ile büyük balığa ulaşılamaz, Çubuk Ustaları için bu zaman kaybıdır diyor.
öyleyse iş yine başa düştü, her makineden daha iyi olan çubuklarla, adım adım kesin sonuca gidecek, ve bütün tabuları yıkacağız inşaallah. 😊

ben yine iyi diyorum, fakat ustam gerek kalmayacaktır diyorsa kalmayacaktır inşaallah.
ustamizin gorusune saygi duyarim saglicakla kalin.

BulursamKader25

Usta
Define İşaretleri
Super Moderatör

saygilar

Arkadaşım Merhaba,
Elektronik, elektrik bilginize birşey diyemem.
Yaptığınız basit dedektöre de. Anlamadığım işler.
Bu dedektörü yapmak isteyen denemek isteyen abilerimiz kardeşlerimiz var. Bana kızıp da bu paylaşımından vazgeçme, devam et inşallah.

Lâkin çubukla alakalı baştan itibaren yazdıklarınızı tekrar okudum. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim; çubuk bilginiz ve tecrübeniz çok yetersiz. Daha temel hususlarla alakalı ilk bilgilere sahip olmadığınizi görmekteyim. Demire takılmak, çivi ile uğraşmak, 1 tl.kullanmak gibi vs.

Bu zamana kadar hiçbir sitede kimseyle tartışmadım. Yazdıklarına cevap vermedim. Sevmediğim bir yöntem.

Ancak youtube de çubuk satanların videolarını izledikten sonra bu kararımdan vazgeçtim. Doğru bildiklerimi en azından yazmaya karar verdim. Zira meydan çok boş kaldı.

Daha çubuk tutmayı bilmeyip, ustayım deyip ortada gezenlerden artık usandım. Bunların yüzünden binlerce km.yol yaptım. Bunlar diplomasi olmayan cerrahlardır.

Eğer çubukta ilerleyeyim istiyorsanız, aşağıda niklerini yazacağım ustaların, define sitelerinde çubukla alakalı yazdıklarını okumak, özümsemek, denemek, kontrol etmek zorundasınız. Bu ustalarımızın yazdıklarını anlamadan çubukla alakalı yazacağınız herşey havada kalır. Benim yazdıklarımı okumanıza gerek yok. Yazmam gerekenin %10 ünü ancak yazabildim. Benim yazdıklarım da okul öncesi başlangış seviyesi. Bu ustalarımızın yazdıkları ise "ilmi" bilgilerdir. Size çok faydalı olacaktır:

@bornovalı ustamız.
@Trakyalı81 ustamız.
@Trakyalı ustamız.
@İkizceli ustamız.
@aliömer ustamız.

Elbette başka ustalarımızda var. Ancak o ustalarımızın müstakil yazıları yok. İlgili konularda gerek gördükleri yerde açıklama yapıp, aydınlatıcı sorular sormuşlar işi bildiklerinden.

Kusuruma bakma.
Çubuk konusunda artık konuşuyorum, konuşacağımda. Yanlış ve eksik gördüğüm her hususu beyan edeceğim. İsteyen kabul etsin isteyen etmesin. Madem herkes az çok demeden, doğru yanlış demeden bu konu ile alakalı yazmakta, benim başım kel mı? Bende yazayım inşallah :)

kocyigit01

Üye
Kullanıcı
Arkadaşım Merhaba,
Bu dedektörü yapmak isteyen denemek isteyen abilerimiz kardeşlerimiz var. Bana kızıp da bu paylaşımından vazgeçme, devam et inşallah.

Lâkin çubukla alakalı baştan itibaren yazdıklarınızı tekrar okudum. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim; çubuk bilginiz ve tecrübeniz çok yetersiz. Daha temel hususlarla alakalı ilk bilgilere sahip olmadığınizi görmekteyim. Demire takılmak, çivi ile uğraşmak, 1 tl.kullanmak gibi vs.

Bu zamana kadar hiçbir sitede kimseyle tartışmadım. Yazdıklarına cevap vermedim. Sevmediğim bir yöntem.

Ancak youtube de çubuk satanların videolarını izledikten sonra bu kararımdan vazgeçtim. Doğru bildiklerimi en azından yazmaya karar verdim. Zira meydan çok boş kaldı.

Daha çubuk tutmayı bilmeyip, ustayım deyip ortada gezenlerden artık usandım. Bunların yüzünden binlerce km.yol yaptım. Bunlar diplomasi olmayan cerrahlardır.

Eğer çubukta ilerleyeyim istiyorsanız, aşağıda niklerini yazacağım ustaların, define sitelerinde çubukla alakalı yazdıklarını okumak, özümsemek, denemek, kontrol etmek zorundasınız. Bu ustalarımızın yazdıklarını anlamadan çubukla alakalı yazacağınız herşey havada kalır. Benim yazdıklarımı okumanıza gerek yok. Yazmam gerekenin %10 ünü ancak yazabildim. Benim yazdıklarım da okul öncesi başlangış seviyesi. Bu ustalarımızın yazdıkları ise "ilmi" bilgilerdir. Size çok faydalı olacaktır:

@bornovalı ustamız.
@Trakyalı81 ustamız.
@Trakyalı ustamız.
@İkizceli ustamız.
@aliömer ustamız.

Elbette başka ustalarımızda var. Ancak o ustalarımızın müstakil yazıları yok. İlgili konularda gerek gördükleri yerde açıklama yapıp, aydınlatıcı sorular sormuşlar işi bildiklerinden.

Kusuruma bakma.
Çubuk konusunda artık konuşuyorum, konuşacağımda. Yanlış ve eksik gördüğüm her hususu beyan edeceğim. İsteyen kabul etsin isteyen etmesin. Madem herkes az çok demeden, doğru yanlış demeden bu konu ile alakalı yazmakta, benim başım kel mı? Bende yazayım inşallah :)
eyvallah ustam yaptigim meslek icabi, hayatim boyunca bilgi hususunda ogrendigim tek gercek sudur ki; bilgi paylasinca bilgi oluyor. paylasilm ayinca nefsi tatmin eden bir coplukten baska bir sey degildir. bu benim fikrim. katilan olur, reddeden olur, kotuye kullanan olur... ama benim gercegim bu.
bir diger konu ise ben yaptim, ben buldum, ben basardim, ben ustayim, ben prfesyonelim yani kisaca BEN demektir. cunku "bilgi dagarcigi" oyle genis bir hadisedir ki sizde taktir buyurursunuz ki derya deniz olsaniz bir bilginin okyanuslari vardir. yani sınırlı degildir. insanlarin en buyuk zaafi ve bence kaybettikleri nokta burasi oluyo. kisaca BEN demek en buyuk yanlis bence...
elestirilerine boyun bukup, basit olan vazgecmeyi deneseydim bildigim kucucuk bir sey bile olsa paylasamayacak, bilmedigim binlerce konulari ogrenemecek olurdum. :) anlayisiniz icin tesekkur ederim. saygilar...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Araştırmacı
Selamünaleyküm,

Yenilik peşinde olan tecrübelerini çekinmeden paylaşan, acaba beni uzerlermi bilgilerimi hor görürlermi, yazdıklarım ile beni yerden yere vururlarmı diye düşünmeden konu açıp bilgi ve tecrübesini paylaşan (kendi tecrübesini) kocyigit kardeşime teşekkür ederim.

Ayrıca konuya katılıp gerek konuyu aydınlığa çıkarmaya çalışan gerek eksikleri söylemeye gayret eden bulursamlader25 ustama da Ayrıca teşekkür ederim.

İstişare önemli bir hususdur. Bu hususa dikkatli yaklaşırsak amaca ulaşırız. Acaba bana kötü biseymi dedi acaba beni aşağılamak mı istedi acaba bana art niyetlimi yaklaştı gibi düşüncelerden kurtulmak için bu tur tartışmalara (İstişare)ihtiyaç vardır.

Kimse ben daha iyiyim ,ben hepinizden iyi bilirim, benden başka bu konuda konuşacak insan yok demediği sürece, bilgi toplanır bilgi çoğalır fikirler çatışır, ortaya güzel bir sonuç çıkar. Bence...

Konuyu açan ve konuya dahil olan ustalara teşekkür ederim. Sonuca giden her yoruma ve açıklamaya açığız, aman saygı çizgisini geçmeyelim. Kocyigit kardeşim, sen emek vermiş bir noktaya gelmişsin, bu usta ters bu usta bana taktı gibi düşünme, emeğine emek katacak bilgilere bak, ustalardan birşey kapabilirsin, ustalarada bir püf noktası verebilirsin. Kimse kavga ve caydırma maksadı ile yazmıyor bilgin olsun. Bu nedenle yanlış anlayıp ters konuşmayalım.

Emeklerin ve ilmin daim olsun, başarılar dilerim.

kocyigit01

Üye
Kullanıcı
aleykymselam.

ilimli, anlayisli, kibar yaklasiminiz icin tesekkur ederim.

benimde tam vurgulamak istedigim konulara deginmissiniz.

ters konusma konusunda; formda hic kimseyi tanimiyorum. saysizlik yapacagim en son haddir. istemeden kalp kirmissam af ola.
saygilarimla.

El-Ensari

Üye
Kullanıcı
Arkadaşım Merhaba,

@bornovalı ustamız.
@Trakyalı81 ustamız.
@Trakyalı ustamız.
@İkizceli ustamız.
@aliömer ustamız.

Kusuruma bakma.
Ustam yine Ustaca konuştuğu için, bende çırağı olarak çırak gibi izah edeyim belki faydası olur olmasa da mizahı,muhabbeti olur😊
Ustam demek istiyor ki, tuttuğun çubuklar demire de gidecek, minerale ve değerliye de...
ama sen bunları uzakta veya üstünden rahatlıkla ne olduğunu anlayıp ,takılmadan yoluna devam edeceksin. cm lik dedektör zaman kaybıdır demesi de bundandır . Usta işte.😊
benim de önce tamam deyip sonra vazgeçmem de bundandır, yoksa Çağını ve çalışmamı takdir ediyoruz.
ama kelliğine birşey diyemem, bir çay muhabbettin de birşey görmüştüm sanki 😊😊
Siz yine de projenizi tamamlayın ve geliştirin inşaallah, Ustalara gerekmese de, Çırak ve kalfalara faydalı olacaktır.
Allaha emanet olunuz.

El-Ensari

Üye
Kullanıcı
teşekkür ederim Ustam, erlerine sağlık

Eyvallah Gardaşım, eline sağlık

Eyvallah . saygılar

kocyigit01

Üye
Kullanıcı
Ustam yine Ustaca konuştuğu için, bende çırağı olarak çırak gibi izah edeyim belki faydası olur olmasa da mizahı,muhabbeti olur😊
Ustam demek istiyor ki, tuttuğun çubuklar demire de gidecek, minerale ve değerliye de...
ama sen bunları uzakta veya üstünden rahatlıkla ne olduğunu anlayıp ,takılmadan yoluna devam edeceksin. cm lik dedektör zaman kaybıdır demesi de bundandır . Usta işte.😊
benim de önce tamam deyip sonra vazgeçmem de bundandır, yoksa Çağını ve çalışmamı takdir ediyoruz.
ama kelliğine birşey diyemem, bir çay muhabbettin de birşey görmüştüm sanki 😊😊
Siz yine de projenizi tamamlayın ve geliştirin inşaallah, Ustalara gerekmese de, Çırak ve kalfalara faydalı olacaktır.
Allaha emanet olunuz.
eyvallah ustam. sizde Alah a emanetsiniz