Lahit Var Dediler...ben Bulamadım... | Define işaretleri ve anlamları

Lahit Var Dediler...ben Bulamadım...

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Tepenin yamaçlarında güzel bir eski yerleşim merkezi. (sit alanı değil)
Kuşuçumu 1.500 metre Kuzeydoğu da kalıntıları mevcut bir kale (sit alanı)
Kalenin 350 metre doğusunda güzel bir ibadethane (sit alanı)

Gittim gördüm, resimledim, çalışma yaptım, amma dedikleri gibi lahiti göremedim.
2 yerde oda tespiti yaptım. İçinden sinyal alamadım. Çubuklar da küstü, hiç hareket etmedi.

Bu işareti de bu şekilde ilk kez gördüm. Sizin kıymetli yorumlarınıza arz ediyorum.
Şimdiden teşekkürlerimi sunarım. Allah cc razi olsun.
kuyu-1.png

kuyu-2.png

kuyu-3.png

kuyu-4.png

kuyu-5.png

kuyu-6.png

kuyu-7.png

kuyu-8.png

kuyu-9.png

kuyu-10.png

esrarengiz2828

Kullanıcı
ustam burası çok yüksek biyer ben şimdiye kadar ne böyle yüksek biyerde lahit çıktığını gördüm nede duydum lahit çıkan yerler hep mahle içlerinde yada köylerin içlerinde ve düz arazilerde hatta geçenlerde bi köye girdim gezdirdiler envai çeşit lahit kapakları ile dolu kimisi çeşme üstü yapılmış kimisi duvar üstünde kimisi bahçe girişlerinde müsait biyer olsa idi yapılacak belliydi ama kalabalık olduğu için el atamadım sizin bu resimlerdeki yerde hiç ihtimal bile vermiyorum lahite anca oda mezar yada kaya üstü mezar olma ihtimali var derim saygı vede sevgilerimle

Kader25

Admin
ustam burası çok yüksek biyer ben şimdiye kadar ne böyle yüksek biyerde lahit çıktığını gördüm nede duydum lahit çıkan yerler hep mahle içlerinde yada köylerin içlerinde ve düz arazilerde hatta geçenlerde bi köye girdim gezdirdiler envai çeşit lahit kapakları ile dolu kimisi çeşme üstü yapılmış kimisi duvar üstünde kimisi bahçe girişlerinde müsait biyer olsa idi yapılacak belliydi ama kalabalık olduğu için el atamadım sizin bu resimlerdeki yerde hiç ihtimal bile vermiyorum lahite anca oda mezar yada kaya üstü mezar olma ihtimali var derim saygı vede sevgilerimle

Kıymetli @esrarengiz2828 Ustam,
Burasının yandaki kuyu ile bir bağlantısı olabilir mi?

esrarengiz2828

Kullanıcı
Kıymetli @esrarengiz2828 Ustam,
Burasının yandaki kuyu ile bir bağlantısı olabilir mi?
ustam anlaşılan romanın son dönemi veya bizans yerleşim bölgesindesin haçın bu şekline ilk defa raslıyorum derin bişekilde yapılmış kuyunun derin olmasıda bi enteresan kuyuyuda resimlese idin keşke su içinmi açıldı yoksa kullanım amaçlı kaçış veya gizlenme amaçlımı bunu görmüş olurduk başkaca dikkat çekici ne var ustam dayama taş göze çarpan varmı

Kader25

Admin
Kuyu su icin acilmis.
İci agizina kadar tas ve toprakla doluymus. İlk 5 metreyi acanlarin birisi yanimdaydi. Her tasi tektek kontrol etmisler. Sonradan birileri gelmis 25 metreye kadar inmisler. Su cikinca birakmislar. İcundeku taslarin hepsi kesme tas. Biraz inceleyince basim dondu. Kuyunun yanindan ayrildum. Resim cekmek bile aklimdan cikmis ustam. Dikkat cekici yek sey tespit ettigim; kaya ve kuyunun 12-15 metre cevresi orta buyuklukte taslarla cevrilmis ve toprak bu vesile ile biraz yuksekte kalmis. Kuyunun guneyinde ufak bir oda tespit ettim. Derunlik 3.5 metre, odanin yuksekligi 2 metre cikti. İcinde degerli maden yoktu. Birde resimde de gozuktugu gibi kayanin sol tarafinda bir yukselti var. Kayaya arkadan baktiginda sanki bir kartal sirt ustu yatmis ilerideki kel tepeye dogru bakiyor. Baska da dikkatimi ceken olmadi. Birde kalin hac gibi olan isaret simetri degil. Buradaki gizemide cozemedim ustam.

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kader25

Admin
Kiymetli Ustalarim ve hassaten @BABACONDA ustam, bu isaret midir? Sunaktan haça ne akitilir? Bu isin mantigi nedir?
Boyle bir haca yeni rastladik. Biz hac diyoruz da bu hac midir?

Kader25

Admin
Bugün efkarlandım (kafam)
BEN YORULDUM HAYAT....................
BEN YANILDIM HAYAT .....
BEN PİŞMANIM HAYAT, .....
SENİ HEÇ ettim......

Ben yoruldum hayat gelme üstüme,
Diz çöktüm dünyanın namert yüzüne,
Gözümden gönlümden düşen düşene,
Bu öksüz başıma göz dağı verme.

Ben yanıldım hayat vurma yüzüme
Yol verdim sevdanın en delisine,
O yüzden ömrümden giden gidene,
Şu yalnız başımı eğdirme benim.

AFFET-LÜTFET...
Ben pişmanım Ya Rabbi.
Hayatı ben yaşadım,
Yaptıklarım da yapmadıklarım da benim.
Gelen gidiyor, sıra benim.
Korkuyorum mahkemenden,
Hakim ve şahit Sensin (cc)
Sanık benim........

gıral

Vip Üye
Ustam doğ
Kiymetli Ustalarim ve hassaten @BABACONDA ustam, bu isaret midir? Sunaktan haça ne akitilir? Bu isin mantigi nedir?

Ustam doğal gibi görünüyorlar seni efkarlandırmak istemediğimden sustum ama senyinede efkarlanmışsın

Kader25

Admin
Ustam doğ

Ustam doğal gibi görünüyorlar seni efkarlandırmak istemediğimden sustum ama senyinede efkarlanmışsın
Beni hicbir isaret efkarlandiramaz, derdim ne isaretlerle nede para pulla. Derdim nefsimle canim kardesim. Ben 19 yasinda bir dua ettim aglayarak. Allah cc lutfetti kabul buyurdu. Duanin icinde zengin olmamak da vardi. Kendim icin hicbiryere gitmedim, kazmadim. Gitmemde kazmamda.
Su an 49 yasindayim. 30 senedir bu boyle. Hic sikayetimde yoktur.
Sevinenlerin sevinci yeter. Her gun bir sevdigimiz birakip gidiyor.
Allah cc imanla cene baglamayi hepimize nasip eylesin. Amin.
Sarki turku pek dinlemem. Bugun bu sarkiyi dinledim. İcim karardi. Aldi goturdu beni uzaklara.[emoji4]

Üst Alt