maden tesbiti hakkında, | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

maden tesbiti hakkında,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Cevap: maden tesbiti hakkında,

merhaba ikizceli ustam bule sey basima geldimi bir yere dusunce o yere bitakiya cubuk salmiyorum necinse salsamda hep o yere gidiyor bende ondan 500 mt kadar uzaktan baska yerlere noktalamaya basliyorum
sevgili ersanım,gümüşleri bilmiyorum ama diğerleri ile yaşadım ve nedenini anlatmaya çalışmak isterim.
iki odalı yer ,10 m yakınında iken oraya değilde yaklaşık 50-60 adım mesafedeki bir başka noktaya yöneldi. bunu kendimce iki nedene bağladım,
1-uzaktaki sığ ama odalar 12m. derinlikte .
2-zihini yeterince boşaltamazsan ,ilk çekimi aldığı yere daha kolay yönelmesi.
acaba sencede bunların biri veya ikiside etkiliyor olabilirmi.
o kadar uzaklaşmadan,işaretli veya bir yapıtın olabileceğini tahmin ettiğin ,kayalık, tümsekli veya çukurumsu yada bir su gibi şüphelendiğin yerleri yakından bakmak fayda sağlar. yaşanılmış ve bu işler için kullanılmış yerlerde ,500 m. içinde bir kaç nokta ihtimal dahilindedir.
sağlıcakla kal canım kardeşim.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Sayın ustalarımızı canı gönülden kutluyor ve tebrik ediyorum hiç bir beklenti ve menfeat ummaksızın halisane bilgi ve tecrübelerini aktarmışlar sağolsunlar varolsunlar mevlam emeklerinizi zayi etmesin inşAllah hayırlara vesile olması temennisiyle güzel insanlara sağlık ve esenlikler dilerim...

ersan

Admin

merhaba ikizceli ustam bir kac se bende basediyim burda senin yukarda basetin seylerde benim de basima geldi var hebde defalarca ta coku da kaya mezarlik alaninda .
burda bizim bir yer var 70 mt derinlikte yer alti suyu geciyor ve tam karsisinda da buyuk kaya mezarlik alani var bu gumus cubuklarlan bu derenin 1 mt kadar yana yaklasem alta bosluk vermiyor nezaman usten gecerken bu yeralti derenin cubuklar alta bosluk gibi gusteriyor birde yer alti dere su debiti coksa cubuklar basliyorlar dumeye yerinde ve kaya mezarlik alanina geldimi buyle bir kac yere nokta yapiyor ama nerde ta cok malzeme var ta bastan okadar yapiyorlar noktayi .
ustam benimde 13 mt derinde oda var tespit etim cok buyuk bir kayalik alaninda kayalik 9 mt yukseklikte dydi usten gectimi 13 mt derinlik aldim tam bu cubuklarin bosluk aldim yeri bir inceledim sade doala benzeyen bir az catlak vardi asa topa kadar iniyordu.
bu catlak tam asaya 4 mt ya kadar gidiyordu tam bu horasanlan sivali aza kadar ustam bunlar basimdan gecti.

ikizceli

Vip Üye

muhterem lacivert ustam,temennilerine sonsuz teşekkürler. bizim konumuza teşrifin bizleri mutlu etti.arada birde olsa ziyaretleriniz bir selamınız bizleri daha çok motive edecektir.
ersan ustam ayni şeyleri konuşuyoruz. senin tecrüben bizlerdende fazla olabilir.
olayın fazla olması, birinin diğerinden yakın olması birinin diğerinden derin olması gibi detaylar tepkinin yönünde etkili oluyor. senin deneyimlerinin ve anlatımlarınında ayni doğrultuda olması üyelerimiz için büyük birkazanımdır.
sağlıcakla selametle.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

merhaba ikizceli ustam bir kac se bende basediyim burda senin yukarda basetin seylerde benim de basima geldi var hebde defalarca ta coku da kaya mezarlik alaninda .
burda bizim bir yer var 70 mt derinlikte yer alti suyu geciyor ve tam karsisinda da buyuk kaya mezarlik alani var bu gumus cubuklarlan bu derenin 1 mt kadar yana yaklasem alta bosluk vermiyor nezaman usten gecerken bu yeralti derenin cubuklar alta bosluk gibi gusteriyor birde yer alti dere su debiti coksa cubuklar basliyorlar dumeye yerinde ve kaya mezarlik alanina geldimi buyle bir kac yere nokta yapiyor ama nerde ta cok malzeme var ta bastan okadar yapiyorlar noktayi .
ustam benimde 13 mt derinde oda var tespit etim cok buyuk bir kayalik alaninda kayalik 9 mt yukseklikte dydi usten gectimi 13 mt derinlik aldim tam bu cubuklarin bosluk aldim yeri bir inceledim sade doala benzeyen bir az catlak vardi asa topa kadar iniyordu.
bu catlak tam asaya 4 mt ya kadar gidiyordu tam bu horasanlan sivali aza kadar ustam bunlar basimdan gecti.

çok güzel bilgiler oluşuyor. paylaşmayı seven gönlü güzel tüm ustalara çok teşekkürler.

ersan ustam şu konu sanırım sizin durum ile ilgili olmalı. resimleri ölmüş ama yazılar ne olduğunu anlatıyor.

http://www.definemekani.com/roma-donemi-kaya-t7011.html?t=7011&highlight=do%F0al+%E7atlak

adrenalin68

Kullanıcı
valla, her türlü bilgiyi deneyimi kapmaya çalışıyoruz özellikle İkizceli Ustam senden. ama şu aralar hava şartları malum. Bir de Bu anlatımları ve deneyimlerini bire bir arazide görmeyi çok isterim.

ikizceli

Vip Üye
valla, her türlü bilgiyi deneyimi kapmaya çalışıyoruz özellikle İkizceli Ustam senden. ama şu aralar hava şartları malum. Bir de Bu anlatımları ve deneyimlerini bire bir arazide görmeyi çok isterim.
bahar aylarında bu amaca hizmet etsin düşüncesiyle,bir etkinlik daha düzenlenmesini,bununda , işaretli yerlerde olmasını arzu ettim.
eğer nasib olursa ,boşluk,derinlik ve boşlukta maden olup olmadığı varsa,alınan tepkilerin ,
her birini detaylarıyla ,açık bir şekilde paylaşmayı istiyorum.
eğer resmi kazı düşüncesinde olan arkadaşımız varsa ,açıkca belirtsin, arzu ederse,ben siteyi temsilen ,samimi gördüğüme ,giderim. beni alması haricinde hiç bir talebim olmaz. kime tespit ettirmiş olursa olsun,bizim fikrimize de gereklilik duyuyorsa biz ALLAH izin verdiği süre buradayız. neticenin burada yayınlanması ise,bizim tespitlerimizin ,söylediklerimizle örtüşüp örtüşmediğinin de herkesçe görünmesini sağlayacaktır.

adrenalin68

Kullanıcı
bahar aylarında bu amaca hizmet etsin düşüncesiyle,bir etkinlik daha düzenlenmesini,bununda , işaretli yerlerde olmasını arzu ettim.
eğer nasib olursa ,boşluk,derinlik ve boşlukta maden olup olmadığı varsa,alınan tepkilerin ,
her birini detaylarıyla ,açık bir şekilde paylaşmayı istiyorum.
eğer resmi kazı düşüncesinde olan arkadaşımız varsa ,açıkca belirtsin, arzu ederse,ben siteyi temsilen ,samimi gördüğüme ,giderim. beni alması haricinde hiç bir talebim olmaz. kime tespit ettirmiş olursa olsun,bizim fikrimize de gereklilik duyuyorsa biz ALLAH izin verdiği süre buradayız. neticenin burada yayınlanması ise,bizim tespitlerimizin ,söylediklerimizle örtüşüp örtüşmediğinin de herkesçe görünmesini sağlayacaktır.
Usta gibi Usta, yüreği yiğit adam; İKİZCELİ.