Maduriyet......bir Avukatın Isyanı | Define işaretleri ve anlamları

Maduriyet......bir Avukatın Isyanı

wolf_52

Kullanıcı
Bir Avukatın İsyanı ... Değerli Meslektaşlarım;

2009 haziran ayında kendisine ait tarım arazisinde çalıştığı sırada M.Ö. 3000 dönemine ait çok sayıda (küçük, orta ve büyük boylarda 62 parça) oldukça değerli tarihi eser bulan vatandaş, yasal yükümlülüğünü yerine getirerek bulunduğu yerleşim yerine en yakın müze müdürlüğüne söz konusu eserleri teslim etmiştir.

Müze müdürlüğünün envanterine kaydı yapılan ve paha biçilemeyeceği ifade edilen eserlerden 11 tanesine sadece 340,00 TL. -yanlış duymadınız- üç yüz kırk Türk Lirası değer takdir edilmiş, vatandaşın itirazı üzerine bu defa bilirkişi heyeti tarafından yapılan değer takdirinde 475,00 TL. belirlenmiştir. (Bilirkişi incelemesi için ödenmesi gereken 370,00 TL.nın vatandaşın cebinden çıktığını ifade etmeye sanırım gerek yok)

KÜLTÜR VE TABİAT VARLIKLARINI KORUMA KANUNU kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı, kendi mülkü içinde eser bulanlara, eserin değerini ödeyerek satın almaktadır.

1. Sizce, paha biçilemeyecek değere sahip eserleri kaçakçılara teslim edip rant sağlama yoluna gitmek yerine devlete teslim eden bahse konu vatandaş mağdur edilmiş midir?

2. Cevabınız evet ise izlenecek yol hakkında paylaşımlarınızı bekliyor, saygılarımı sunuyorum..

wolf_52

Kullanıcı
DİYER MADUR.....Arkadaşlar istanbul arkeoloji müzelerine sattıgım okucundan bakır roma sikkesine kadar 57 parça eser satmıştım geçen yıl dün beni arayıp hesap numaramı istedim ne kadar verilecek eserlere dedim 890 tl dediler bu siteyi bilseydim geçen sene eserlerin fotografını cekseydim keşke 1 tane büyük hiç kondisyonu bozulmamış altın roma sikkesi vardı sırf o baya para ederdi böyle şey olabilir mi daha önceden müzeye eser satmış kişiler varmı sinirden dişlerimi sıkıyorum......dedim devletime veriyim altın roma sikkesi vardı bir fotograf gosterseydim aklınız giderdi bir hayvanın derisi gibi bir şeyin içinden çıktı bir daha ... veririm müzeye şe.....ler 890 tl ne demek ya....üstatlar gülüyoruz ama vahim bir konu 890 tl 57 parça okucu vs. herşey vardı çift başlı köpek heykeli vardı altın roma sikkesi vardı hayvan derisinden cıkmıstı galiba ne diyosunuz müzeye eser veren varmı sadece banamı den geldi...

wolf_52

Kullanıcı
BİR BAŞKA MADUR:Benim yaklasik on yil önce basima gelen bir olayin benzeri tam 153 kg 20 gr dı.osmanli altin sikkeydi ve hepsini müzeye götürdüm bana ne verdiler biliyormusun..şimdinin parasiyla 7 bin lirayla 10 bin lira arasi verdiler... Maalesef %40 veriyoruz diyorlar ama koca bir yalannnn...geçmiş olsun kardesim sende ders almissindir umarim.ben dersimi aldim yani..

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bu yaşanılan olaylar doğrudur gerçektir burada yapılan değerlendime oluşturulan kurul hakkaniyet esasına göre hareket etmemiş olabilir diğer müzelerinde bunu yapacağı anlamına gelmez tabi bakalım asi ustam bu konuda neler söyler...

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
BİR BAŞKA MADUR:Benim yaklasik on yil önce basima gelen bir olayin benzeri tam 153 kg 20 gr dı.osmanli altin sikkeydi ve hepsini müzeye götürdüm bana ne verdiler biliyormusun..şimdinin parasiyla 7 bin lirayla 10 bin lira arasi verdiler... Maalesef %40 veriyoruz diyorlar ama koca bir yalannnn...geçmiş olsun kardesim sende ders almissindir umarim.ben dersimi aldim yani..

Şuanki para ile tarihi değil altın gramından 15,147,000 yapar hadi %40 buda 6,058,800 yapar buradada biri evi eski ermeni evi idi adam bir küp altın buldu evde geçen sene devlet 6 ay sonra 500 bin tl verdi adam şey diyor 40/1 ini devlet sadaka olarak verdi galiba normalde ederine göre öyle dedi sonra duyduğuma göre dava açmışlar devlet bi 250 bin daha vermiş :D

wolf_52

Kullanıcı
Şuanki para ile tarihi değil altın gramından 15,147,000 yapar hadi %40 buda 6,058,800 yapar buradada biri evi eski ermeni evi idi adam bir küp altın buldu evde geçen sene devlet 6 ay sonra 500 bin tl verdi adam şey diyor 40/1 ini devlet sadaka olarak verdi galiba normalde ederine göre öyle dedi sonra duyduğuma göre dava açmışlar devlet bi 250 bin daha vermiş :D
adalet yaşayan toplumun vijdanıdır... tüm hukukçulara sorarsanız hepsi bunu der.. dinen,de böyldir bu.... bir toplumun vijdanını rahatlatan bir adalet yoksa insanlar kendi adletini armaya başlar maleseff hakklı olrakk... konu aslında define değil benim içinn bir çok yara var... çocuk istismarcıları en başda.. adam katil olyor ruh hastası deyip yatırıp bakıp hastneden salıyorlarr ... söylencek çok şey varda yeri değill... hz. alinin dediği gibi ...haksızlığın yannında susan tek şey şeytandırr....

ASİAVCI

Kullanıcı
muzeye teslim etmek üzere bronz bakır paralar göturduk bunları bağış yapacağız dedik bizi ilgili bölüme yönlendirdiler ilgili bolümde şişmaca bir bayan bizi karşıladı 36 adet para bunları sergilenmek üzere size hibe veya bağış yapacağız dedik tmm dedi bir evrak cıkardı ad soyat sıra geldi paraları kayır etmeye tahmin edin evrağa ne yazdı 36 adet tarihi para ne dönemi ne gramı nede madeni yazıldı imza istedi üst nussayı bize verecek ben bunu imzalamam ben size 36 adet para verdim ama yunanmı romamı yoksa bizansmı siz bunların hiç birini belirtmediniz dedim bayan yuzume baktı siz bu işlerde tejrubelisiniz galiba dedi evt ben öyleyimde sizde cok acemisiniz dedim
anlatmak istediğim neyin ne ettiğini anlayan bir görevliyi bulmanız şans işi teslimat yaparken tarihi dönemi gramı adeti metali bunları kayır altına aldırın derim

wolf_52

Kullanıcı
muzeye teslim etmek üzere bronz bakır paralar göturduk bunları bağış yapacağız dedik bizi ilgili bölüme yönlendirdiler ilgili bolümde şişmaca bir bayan bizi karşıladı 36 adet para bunları sergilenmek üzere size hibe veya bağış yapacağız dedik tmm dedi bir evrak cıkardı ad soyat sıra geldi paraları kayır etmeye tahmin edin evrağa ne yazdı 36 adet tarihi para ne dönemi ne gramı nede madeni yazıldı imza istedi üst nussayı bize verecek ben bunu imzalamam ben size 36 adet para verdim ama yunanmı romamı yoksa bizansmı siz bunların hiç birini belirtmediniz dedim bayan yuzume baktı siz bu işlerde tejrubelisiniz galiba dedi evt ben öyleyimde sizde cok acemisiniz dedim
anlatmak istediğim neyin ne ettiğini anlayan bir görevliyi bulmanız şans işi teslimat yaparken tarihi dönemi gramı adeti metali bunları kayır altına aldırın derim
şimdi memur acemi diyelim ee bunu müdürü hangi döneme ayit olduğnu bilmiyormu.. ali oklundan mı mezun bunlarr.. ama tüm müzelere karbon testi uygulyacağız dedikleri zamn devlet baba tarfından hepsi bir ayağa kalkdılarr... sanrım hepsi masum 100.de 99 diyelim istisnayıda göz ardı etmmemk gerek....neyse susacamm...

Üst Alt