Mağara | Define işaretleri ve anlamları

Mağara

baran

Kullanıcı
slm ustalarım bu çalışma yarıda bırakılmış bir çalışma tuzak olabilir şüphesi diye..Siz ne düşünüyorsunuz bu fotoğraflar hakkında

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu alanda insanları çalışma yapmaya götüren bulguların neler olduğu hakkında fikir sahibi olabileceğimiz bilgiler mevcut olsaydı mantıklı ve doğruya en yakın bilgi ve tahminler yapılabilirdi.
Kolay gelsin.

baran

Kullanıcı
Bu alanda insanları çalışma yapmaya götüren bulguların neler olduğu hakkında fikir sahibi olabileceğimiz bilgiler mevcut olsaydı mantıklı ve doğruya en yakın bilgi ve tahminler yapılabilirdi.
Kolay gelsin.
ustam burası bir köyde Ermeni bir vatantaş köye gidip bu kazıyı yapmışlar çalışma bu şekili alınca çalışmayı bırakıp gitmişler köylülerin bize söylediği bilgi..Bırakma nedeni ise tuzak olabileceği şüphesinde oldukları için..Artık çalışma onlara zahmetli hale gelince çalışmayı bu şekilde bırakmışlar..

demirkıran

Kullanıcı
Çoğu ermeni işaretlerinde tuzak,büyü,tılsım vb. şeylerle karşılaşılmış olup günümüzde böyle şeyler olduğu soylenmiştir :rolleyes::eek::cool:
ßenden tavsiye @baran ustam bu tür şeyleri bilmiyorsan hiç Bulaşma bence yinede Hayırlısı Olsuno_Oo_Oo_Oo_O

baran

Kullanıcı
Çoğu ermeni işaretlerinde tuzak,büyü,tılsım vb. şeylerle karşılaşılmış olup günümüzde böyle şeyler olduğu soylenmiştir :rolleyes::eek::cool:
ßenden tavsiye @baran ustam bu tür şeyleri bilmiyorsan hiç Bulaşma bence yinede Hayırlısı Olsuno_Oo_Oo_Oo_O
ustam zaten fotolara bakıldığında tuzak olduğu anlaşılıyor .. yinede ustalarımdan daha usta yorumlar bekliyordum oda kimse yazmıyor malum :( :) :)

Farazi

Kullanıcı
Sabret Baran kardeşim yorum yapacaklardır. Bende ilk zamanlar sabırsızlanıyordum. Ustalar işlerini güçlerini bırakıp konularıma yorum yapsınlar istiyordum. Hala da bazılarını bu konuda sıkıyorum. Dediğim gibi sabret konun yorumsuz kalmayacaktır inşallah.

baran

Kullanıcı
Sabret Baran kardeşim yorum yapacaklardır. Bende ilk zamanlar sabırsızlanıyordum. Ustalar işlerini güçlerini bırakıp konularıma yorum yapsınlar istiyordum. Hala da bazılarını bu konuda sıkıyorum. Dediğim gibi sabret konun yorumsuz kalmayacaktır inşallah.
Doğrudur kardeşim Allah razı olsun onlardan.. Yardım ediyorlar zaten bildikleri kadar yardımcı oluyorlar ama dediğin gibi sabretmeliyiz :)

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
ustam burası bir köyde Ermeni bir vatantaş köye gidip bu kazıyı yapmışlar çalışma bu şekili alınca çalışmayı bırakıp gitmişler köylülerin bize söylediği bilgi..Bırakma nedeni ise tuzak olabileceği şüphesinde oldukları için..Artık çalışma onlara zahmetli hale gelince çalışmayı bu şekilde bırakmışlar..

ermeni gelmiş ve size burayı söylemişse, siz yinede etrafı bir gezinin. burayı görmeyen bir yerde şöyle 50 santim kadar açılmış bi yer varmı bakın.
muhtemelen vardır... ermeni de daha uğramıyordur....

baran

Kullanıcı
ermeni gelmiş ve size burayı söylemişse, siz yinede etrafı bir gezinin. burayı görmeyen bir yerde şöyle 50 santim kadar açılmış bi yer varmı bakın.
muhtemelen vardır... ermeni de daha uğramıyordur....
yok ustam çevresinde herhangi bir yerde açılmış yer yok araştırma yapılmış..Sadece iş bu boyuta gelerek adam köylülerin tepkisine karşı maruz kalarak terk edip gitmiş..Hane ordaki köylüler biraz sabırlı olsaydılar belki olay çok farklıda olabilirdi. Şimdi ne yapacağımızı bizde bilmiyoruz :(

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Hic bir ermeni dedesinin atasının bıraktığı mirası gelipte bizden birileriyle paylaşmaz. İşin içinde bir bit yeniği var gibi. Harbici ustama katılıyorum, bence etrafa detaylı bir inceleme yapılması gerekiyor. Burada bir şaşırtmaca var gibi.

Üst Alt