Mahzen Işaretleri Ve Sırrı (define Mekanına Özel) | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Mahzen Işaretleri Ve Sırrı (define Mekanına Özel)

Kervan07

Admin
selamlar sevgili define mekanı üyeleri..
bir önceki video da sizlere insan silüetinin duruşu ve işciliği hakkında bilgi vermiştim..şimdi bu videoda arazinin gizlediği bazı işaretleri ele alacağım. burda sadece buz dağının görünen yüzünü göreceksiniz! burdaki işaretler öyle tabela gibi insanın gözüne girmez..sadece bakmasını bilene görünen tarzda işaretlerdir çünkü mahzen işaretleri büyük gizem barındırır ve bu gizemi çözmek yıllar alır.öyle arazide 1 saat gezmekle kimse bu tarz işaretlerin farkına varamaz. bu yüzden kayalık alanları çok yönlü ele almak gerekir.
arazide resimleme tekniği,işaret okuma,algılama,yorumlama,mantık yürütme,güneş gölge olayı vs en önemli ve ilk yapmamız gereken uygulama olmalı.daha sonra boşluk ve metal tespitleri için radyestezi veya makine desteği alınarak zemin altı etütü yapılabilir.
sevgi ve saygılarımla kervan

denizliden20

Kullanıcı
selamlar sevgili define mekanı üyeleri..
bir önceki video da sizlere insan silüetinin duruşu ve işciliği hakkında bilgi vermiştim..şimdi bu videoda arazinin gizlediği bazı işaretleri ele alacağım. burda sadece buz dağının görünen yüzünü göreceksiniz! burdaki işaretler öyle tabela gibi insanın gözüne girmez..sadece bakmasını bilene görünen tarzda işaretlerdir çünkü mahzen işaretleri büyük gizem barındırır ve bu gizemi çözmek yıllar alır.öyle arazide 1 saat gezmekle kimse bu tarz işaretlerin farkına varamaz. bu yüzden kayalık alanları çok yönlü ele almak gerekir.
arazide resimleme tekniği,işaret okuma,algılama,yorumlama,mantık yürütme,güneş gölge olayı vs en önemli ve ilk yapmamız gereken uygulama olmalı.daha sonra boşluk ve metal tespitleri için radyestezi veya makine desteği alınarak zemin altı etütü yapılabilir.
sevgi ve saygılarımla kervan

vallahi mehmet usta bu tespitlerini hayran kaldım .gerçekten bu zamana kadar gördüğüm en harika işaret çözümü yapan usta sensin.çalışmanı hayranlıkla izledim.bu sitelerde şimdiye kadar bu kadar aydınlatıcı arge tarzı bir paylaşım yapanı daha görmedim.tebrik ederim.baya bir seviyeye aşmış bir paylaşım kutlarım

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
vallahi mehmet usta bu tespitlerine hayran kaldım .gerçekten bu zamana kadar gördüğüm en harika işaret çözümü yapan usta sensin.çalışmanı hayranlıkla izledim.bu sitelerde şimdiye kadar bu kadar aydınlatıcı arge tarzı bir paylaşım yapanı daha görmedim.tebrik ederim.baya bir seviye aşmış bir paylaşım kutlarım

bazı işaretler vardır,
gözün görebildiği yerden sizi davet eder gibi çok nettir. bazende bu türler vardır. anlaşılması belli bir arazi tecrübesine ve tespit yapma becerisine sahip göz ister. burada zaten baş her hangi bir yeri vermiyor. Kervan ustamızın itina ile gösterdiği yerleştirilmiş ana kayaya yapışık gibi olan ve sadece çok dikkatli anlayabilecek bir tecrübenin kavrayabileceği özellikle gayet doğala benzetilmiş bölüme imzamı atarım. normal bulguları bile doğal zannedenlerin anlamasını bekleyemeyiz.arazi tecrübesi burada öne çıkıyor. ustamızın bin bir emek vererek sunduğu bu detaylardan alınması gereken önemli dersler var.yalnız işçiliği çokta ağır bir yer olduğunu söylememize gerek olmaz sanırım.
sevgiyle kalınız.

Moderatör tarafında düzenlendi: