Maps olarak Ermeni Köy ve Kiliselerinin Haritaları | Define işaretleri ve anlamları

Maps olarak Ermeni Köy ve Kiliselerinin Haritaları

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Köyler :

Kiliseler ve Kültürel Yerler :
NOT: Tüm haritalar George Aghjayan tarafından yapılmıştır ve bunların kullanımı Bay Aghjayan'a akreditasyon tarandından sağlanmakta. Şimdiye kadar haritası çıkarılmış olan köyler (Mayıs 2015), ve öncesi Ermenilerin yaşadığı köylerin sadece %10'unu temsil etmektedir.

Aşağıdaki Haritalar ise farklı ve ayrıştırılmış bölgeler içindir.

Arapgir :

Deyr Zor :

Dersim :

Çarsancak :

Çemişgezek :

Hozat :

Mazgerd :

Erzinga :

Ginj / Jabagchour :

Harput :

Koçhisar :

Kughi / Geghi :

Lice & Hani / Lije & Hayni :

Muş / Moush :

Palu :

Polormer :

Shadakh :

Zara :

A21MEDLi

Admin
emeğine sağlık ustam,
diyarbakır ilçelerinden olan Lİce haritasına baktım,Lice bölgesi tamam fakat,Hazro ve Kulp a iz bırakılmamış..
ermenilerin yoğun yaşadığı bu üç ilçemizdir..Lice Hazro ve Kulp..
Lice ve Hazro'da tek tük kilise var,fakat kulpta çok daha fazla kilise var..entresan..

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
emeğine sağlık ustam,
diyarbakır ilçelerinden olan Lİce haritasına baktım,Lice bölgesi tamam fakat,Hazro ve Kulp a iz bırakılmamış..
ermenilerin yoğun yaşadığı bu üç ilçemizdir..Lice Hazro ve Kulp..
Lice ve Hazro'da tek tük kilise var,fakat kulpta çok daha fazla kilise var..entresan..
Evet @A21MEDLi ustam farkettim. Ermeniler tarafından önemle takip edilen George Aghjayan’dan aldım kaynakları. Güncellemeri henüz gelmedi. Osmanlıya ait ve diğer kiliselere kripto ermenilere ait bir çok belgeleri mevcut. Sanırım yakın zamanda güncelleme yapacaklar.

Aydnih

Kullanıcı
Ustam iskan politikası konusunda batı karadeniz tarafında ikamet eden ermenileri güney doğu doğu anadolu bölgelerimize güvenlik açısından sevk edilmişlerdi. Askerliğimi lice yaptım özellikle sarım çayı etrafında ve abalı tarafında kalıntılarını komutanlarımızdan dinlemiştim. Zaten şuan da Ermenistan halkı bizim güney doğu anadolu bölgesini kendilerine ait olduğunu söyleyerek OSMANLI devletini kötülüyorlar. Sözde ermeni soykırımı konusunun temelinde de iskan politikasını bahane ediyorlar. Ama ki Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul u fethi sırasında ticarette ibadette özgürsünüz sözünü görmezden geliyorlar. Ege bölgesinde yaşayan biri olarakta ermeni kalıntıları bu çevrede de yoğun bi şekilde var ama soyulmuş dönem soygunu yemiş harabe şeklinde. Tamam bizdeler defineci olabiliriz ama önceliğimizin tarihi korumaktan geçtiğini bazen unutuyoruz. Unuttuğumuz her bi nokta devletimize dolayısıyla milli servetimize olumsuz etki yapıyor. Avcılık değil izinli kazı yapalım. Biz de kazanalım devletimizde. Saygılar..

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam iskan politikası konusunda batı karadeniz tarafında ikamet eden ermenileri güney doğu doğu anadolu bölgelerimize güvenlik açısından sevk edilmişlerdi. Askerliğimi lice yaptım özellikle sarım çayı etrafında ve abalı tarafında kalıntılarını komutanlarımızdan dinlemiştim. Zaten şuan da Ermenistan halkı bizim güney doğu anadolu bölgesini kendilerine ait olduğunu söyleyerek OSMANLI devletini kötülüyorlar. Sözde ermeni soykırımı konusunun temelinde de iskan politikasını bahane ediyorlar. Ama ki Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul u fethi sırasında ticarette ibadette özgürsünüz sözünü görmezden geliyorlar. Ege bölgesinde yaşayan biri olarakta ermeni kalıntıları bu çevrede de yoğun bi şekilde var ama soyulmuş dönem soygunu yemiş harabe şeklinde. Tamam bizdeler defineci olabiliriz ama önceliğimizin tarihi korumaktan geçtiğini bazen unutuyoruz. Unuttuğumuz her bi nokta devletimize dolayısıyla milli servetimize olumsuz etki yapıyor. Avcılık değil izinli kazı yapalım. Biz de kazanalım devletimizde. Saygılar..
Bizler legal işlerden yanayız bu kendimize prensib edinerek devam ediyoruz. İskan politikası yanlış lanse edilmiş. Güvenlikten ziyade kürt kökenli halk ile yer değiş tokuşu yapılarak köken asimileye uğratılmıştır. Güvenlikle alakalı tek bir hamle söz konusu değildir. Bir çok osmanlı arşivini inceledim kısmen canlı kısmen araştırarak ama ecdadın güvenliğine dair hiçbir malumat yok. Taa ki filistin cephesi çökene kadar.
diğer hususa gelince evet bende daime tahribe karşıyım bu yüzden özelden olsun e posta yoluyla olsun gelen tüm yardım mesajlarında özellikle hasar verdirmeden açmaya teşvik ediyorum. İzinli kazı ve çalışmalar başı ağrıtmayan en iyi yöntem demektir her ne kadar uğraştırıcı olsada sonucu herşeye değiyor. Selametle. 🙂🤚