Merhaba Arkadaşlar.arazideki Doğal Olmayan Kaya Oluşumları | Define işaretleri ve anlamları

Merhaba Arkadaşlar.arazideki Doğal Olmayan Kaya Oluşumları

metehan kumtepe

Kullanıcı
arkadaşlar avcılık çok keyif aldığım bir hobidir.bu sebeple dağ bayır her yere gider ve dolaşırım.en son gittiğim avda değişik şekillerde kaya işlemeleri gördüm.bunlar define işaretlerimidir bilmiyorum bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilirmi?
6mREv0.jpg

9GX3WN.jpg

nEPapM.jpg

2j7R4E.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

tuncers

Kullanıcı
ustam fotoğraflar yüklenmemiş hızlıresim.com a fotoğraflarınızı yükleyerek ordan da resim direk adresini kopyalayarak paylaşabilirsin...

DeLiCebey

Vip Üye
elinizde bu yere ait geniş açılı resimler varsa atabilirsiniz. boşluk çubukları ile varsa odaları cıkartabilirsiniz.

metehan kumtepe

Kullanıcı
resmini yüklediğim kayada 7 tane yaklaşık 15 er cm aralıklarla işleme var en alttaki resimlerde bu oymaların batı yönüne doğru 15 metre kadar uzağında yuvarlak oyma var ,resimdede göründüğü üzere.bu yuvarlak oymanın yerinde kayalık bir alan ama hiiç biri doğal oluşum gibi durmuyor.birde onun yakınında bir taş daha var yuvarlak formda bir taş onunda resim linkini aşağıya atıyorum.

metehan kumtepe

Kullanıcı
elinizde bu yere ait geniş açılı resimler varsa atabilirsiniz. boşluk çubukları ile varsa odaları cıkartabilirsiniz.

geniş açılı resim çekmek aklıma gelmedi ustam .ama hafta sonu yine av için gittiğimde tüm arazinin fotosunu atarım .çevreyle akalalı az önce sözel olarak bilgi vermeye çalıştım bu arada.

MAVRAN

Super Moderatör
metehan kumtepe Kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin öncelikle forum kurallarını okumanı tavsiye ederim. Hayırlı olsun hoşça vakit geçirmen dileğiyle. Zamanında benimde avcılığa merakım vardı köyde iken sürekli hafta sonları sürek avı olurdu giderdim ancak büyük şehir hayatı her şeyi alt üst etti kala kala bir define kaldı elimizde bununla zamanı öldürüyoruz işte.
Konuna gelecek olursak, bu kaya yanlız olmamalı yakında bir kaya daha olmalı veya toprak altında gizlide olabilir.
Bir diğeri yakınlarda yüksekçe kayalık bir yer var mı.
Dere yatağına ve zirveye ne kadar mesafede siniz.
Birde şu gördüğümüz kaya üzerinde bulunana işaretler içe doğru devam ediyor mu.
Şimdi sen çubuk kullanmasını da bilmiyorum dersin oysa sanki bir his bana bu işi bildiğini söylüyor. sen boşluk kontrolü yaparak tespitlerini yap ve yeni resimlerle yer hakkında detaylı bilgi yaz ustalar yardımcı olacaktır. Selam ve Sevgilerimle.

metehan kumtepe

Kullanıcı
ilk fotoda kayada murç izleri var ustam bu bölgede mezar ya da kasa olabilir ama iyi bi makinayla ya da çubukçunun bakması gereklii..
teşekkürler tuncers ustam ilgin için.işi bildiğine inandığım birilerini çağıracağım artık. Allahtan hayırlısı demekten başka bir çaremiz yok.Çok teşekkürler

metehan kumtepe

Kullanıcı
metehan kumtepe Kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin öncelikle forum kurallarını okumanı tavsiye ederim. Hayırlı olsun hoşça vakit geçirmen dileğiyle. Zamanında benimde avcılığa merakım vardı köyde iken sürekli hafta sonları sürek avı olurdu giderdim ancak büyük şehir hayatı her şeyi alt üst etti kala kala bir define kaldı elimizde bununla zamanı öldürüyoruz işte.
Konuna gelecek olursak, bu kaya yanlız olmamalı yakında bir kaya daha olmalı veya toprak altında gizlide olabilir.
Bir diğeri yakınlarda yüksekçe kayalık bir yer var mı.
Dere yatağına ve zirveye ne kadar mesafede siniz.
Birde şu gördüğümüz kaya üzerinde bulunana işaretler içe doğru devam ediyor mu.
Şimdi sen çubuk kullanmasını da bilmiyorum dersin oysa sanki bir his bana bu işi bildiğini söylüyor. sen boşluk kontrolü yaparak tespitlerini yap ve yeni resimlerle yer hakkında detaylı bilgi yaz ustalar yardımcı olacaktır. Selam ve Sevgilerimle.
Öncelikle teşekkür ederim MAVRAN ustam.öncelikle şunu belirteyim hayatımda çubuk kullanma kelimesini burdan öğrendim araştırma yaparken.bazen hisler yanıltabilir insanı.bu konuyla alakalı hiç bir tecrübemde yok.Bunun dışında bu yer hakim bir konumda çatalca bölgesinde çevresi bostan ayçiçeği ve buğday tarlalarıyla çevrili.ama bu bölgenin az aşağısında bir kuru dere var.bu oyukların batı istikametine doğru kısmında 15 metre ileride bir incir ağacı var incir ağacı kayalıkların arasından çıkmış vaziyette.bu kayaların güney kısmına bakan taraftada yukarıda yuvarlak oyma olan bir kaya var .ama bu kayalıktaki kayalar tek parça bir kaya değil sanki lego gibi birbirinine oturtulmuş halde parça kayalar.zirve 70 metre kadar daha ileride kuru dere ise 100 metre kadar aşağıda.elimde şuan için başka resim yok maalesef.ama bu hafta sonu o bölgenin resmini komple çekeceğim.