Merhabalar | Define işaretleri ve anlamları

Merhabalar

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Merhabalar adım Taner 30 yaşındayım. Siteyi bugün keşfettim üye olmak istedim. Arkeolojiye ilgim var. Çubuk ve sarkaç kullanmaya çalışıyorum.
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Umarım deneyiminizi bizim ile geliştirebilir ve tecrübe sahibi olabilirsiniz. Herşeyin en iyisini bilen ALLAH’tır yine de ustalarımız bildikleri kadarı ile size yardımcı olacaktır. Defineye madem yeni başlıyorsunuz evvela bitki ve bitki örtüsü ile başlayın. Bu size hem zamandan hemde öğrenmeden vede kavramadan tasarruf ettirecektir. Selametle 🤚

GÜLBAHÇELi

USTA
Super Moderatör

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Mekana hoş geldiniz. Çubuk konusu da özenle hazırlanmış yazılar var. Öncelikle oradan başlarsınız. Çalışmalarınız konusunda ihtiyacınız olduğunda yardım alabilirsiniz.

tan-er

Kullanıcı
Çok teşekkür ederim herkese. Çubuk konusunda tekli bir çubuğum var. İsim vermeyin bir vesile ile aldım ve memnunum. Çok test yaptım henüz çalışma fırsatım olmadı. İnşallah en azından çubukla yer tespiti yapıp başkalarına yardımcı olmaya çalışıyorum amacım maddiyat değil bu konularda birşey bulduğumu görmek.

nik

USTA
Super Moderatör
Çok teşekkür ederim herkese. Çubuk konusunda tekli bir çubuğum var. İsim vermeyin bir vesile ile aldım ve memnunum. Çok test yaptım henüz çalışma fırsatım olmadı. İnşallah en azından çubukla yer tespiti yapıp başkalarına yardımcı olmaya çalışıyorum amacım maddiyat değil bu konularda birşey bulduğumu görmek.
Değerli ustam öncelikle hoşgeldiniz mekana.
Bir kaç ayrıntı Çubuk kulaniyorsanız çubuklar;
1,Sürülmüş tarlada çalışmaz .
2,çoğu çubuklar suyu çeker.
3,hayvan gübresi ve kanalizasyon çeker gazdan dolayı.
4,yer altında yer üstünde kuvars taşları çeker nedeni altın damarı var.
5,katılmış ve doldurulmuş (yığma)çeker.
6,artı olarak minerallerin çeker .
7,kaya altları boşlukları çeker bilginiz olsun.vs
İyi forumlar.

tan-er

Kullanıcı
Teşekkür ederim. Pek çok test yaptım. Hatta yaşadığım yerdeki kanalizasyon hattını çubukla çizdim ne derinlikte hangi yönde. Mesela eski müslüman mezarlığı varmış taşları kaybolmuş. Belli olmuyor orada pek çok mezar çizdim. Köyden birisine sordum burada mezar var diye. Orası eski mezarlık dedi. Müslüman mezarlığı da olsa boşluğu yapıyor Cok rahat çiziyorum.. Kalede yer altındaki ki tünelleri tespit ettim. Gerçekten doğru gibi.