Mezar Olarak Düşündüğüm Kayalar

Affection

Kullanıcı
Merhaba usta arkadaşlar geçenlerde bir yere araştırma için gitmiştim, bazı bulgulara rastladım ve dönerken bu kayaya gözüm takıldı ve oymalar dikkatimi çekti.
Sizce bu kayanın mezar işareti olduğunu anlayabilir miyiz?
Cevap yazan ustalara şimdiden teşekkürler.
Not: Bu kayaya ait elimdeki fotoğraflar bunlar.
Yukarı doğru giden ufak bir tepe var.

mezar1.jpg

mezar2.jpg

mezar3.jpg

mezar4.jpg

Affection

Kullanıcı
kaycın üstü sıvama gibi duryor,oldukça şüpe çekici lakin usta yetersiz resim,iyice incelmek gerek bol reismli..

Bunun için gitmemiştim sadece tesadüfen gittim dönüşte yamaçtan yürürken denk geldim.
Tekrar gidecem 10 güne biraz daha araştırma yapacam birkaç yerde bunuda 2.plana attım ama iyice fotoğraflıcam evet 1 yeri banada sanki sonradan üste koyma gibi geldi.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
mezar2-6db7d.jpg

üst tepe mavi çizdiğim kayanın üstüne benzer şekilde kademeli şekildemi. kaya ,üstüne bulguları yerleştirmek için yapılmış.
bu cephenin diğer resimlerde ne tarafta kaldığı belli olmuyor.gidersen arkasındaki kayayı da görmek gerekir. sol kısıma ,resme göre incelenme ister.
mezar3-c0a31.jpg

iki tane hayvan betimlemesi görünmekte.soldaki sanki çakala benziyor. biri resim yanılması olsa diğeri olamaz. gidersen lütfen pikseli yüksek bir makina götür ki bizde net anlamamızı sağlarsan bizlerde net yorumlar yapabilelim. burada mutlaka boşluk tespiti yapılmalı. mezardan ziyade m. odası ihtimali çok yüksek. çekeceğin fotoları paylaştığın zaman konunuz daha anlaşılır olacaktır. selametle inşaallah.

Affection

Kullanıcı
kayayi ve kayanin altini ustunu cihaz cubuk vsireyle kontrol et yoksa patikadan yukariya tepeye cik manastir kilise yerini ve 2 tepe arasindan akan dereyi bul inceleme yap ve resim videola.

Ustam buraya yakın dere tespit edemedimde yaklaşık 2 km ileride 1 kurumuş birde aktif dere var.
Yinede tepeye bir çıkacam geçen sefer çıkamamıştım.
Aynı şekil buralarda kesme traşlanmış kayalar gördüm sur-duvar gibi birşey yapmışlar anladığım kadarıyla oraları inceleyecem.
İllaki gözüme çarpmamış bazı emareler vardır.
Cevabın için teşekkür ederim.

Affection

Kullanıcı
mezar2-6db7d.jpg

üst tepe mavi çizdiğim kayanın üstüne benzer şekilde kademeli şekildemi. kaya ,üstüne bulguları yerleştirmek için yapılmış.
bu cephenin diğer resimlerde ne tarafta kaldığı belli olmuyor.gidersen arkasındaki kayayı da görmek gerekir. sol kısıma ,resme göre incelenme ister.
mezar3-c0a31.jpg

iki tane hayvan betimlemesi görünmekte.soldaki sanki çakala benziyor. biri resim yanılması olsa diğeri olamaz. gidersen lütfen pikseli yüksek bir makina götür ki bizde net anlamamızı sağlarsan bizlerde net yorumlar yapabilelim. burada mutlaka boşluk tespiti yapılmalı. mezardan ziyade m. odası ihtimali çok yüksek. çekeceğin fotoları paylaştığın zaman konunuz daha anlaşılır olacaktır. selametle inşaallah.

Cevabın için teşekkürler ustam. İlk kez gittim araştırma işine ondan biraz acemi olduğum için tam fotoğraf çekme vs. tekniğini anlayamadım.
10 gün sonra tekrar gidecem bazı araştırmalar için kar yağmıştır ama kayaları filan temizleyip ona göre daha detaylı çekeceğim.
Oranın yakınlarında filan sanki böyle sur'a benzer tıraşlanmış taşlar gördüm ama yerden 30-40 cm anca ya var ya yok.
Heralde zamanla dökülmüşler aşağıya çubuk var kullanan biri cihaz şuanda yok ama bakıyorum bulabileceğim bir yer.

ersan

Vip Üye
ustam 1 ci resim ordaki kare seklindeki kabartma mujde yeri olabilir tas horasanlan butevi sivanma sag tarafindaki oyma ,,omaega,,oytmasi kapali bir maradan yasa bir mahzenden baseder kapali bir odada para si var deri burdaki bakti yunde 10 mt alan icinde bir ,,v,,isareti ara bula bilirsen ana girisin orda.

Affection

Kullanıcı
ustam 1 ci resim ordaki kare seklindeki kabartma mujde yeri olabilir tas horasanlan butevi sivanma sag tarafindaki oyma ,,omaega,,oytmasi kapali bir maradan yasa bir mahzenden baseder kapali bir odada para si var deri burdaki bakti yunde 10 mt alan icinde bir ,,v,,isareti ara bula bilirsen ana girisin orda.

Sağol ustam kayanın baktığı 10 metre yönünde bir v işaretmi var diyorsun. Yalnız onun baktığı ön kısım 1-1,5 metre ilerisi böyle aşağıya doğru yamaç.
Onun üst kısmını işaret ediyor olabilir mi? Yani arka kısmına doğru. Burası tepenin alt kısmında kalan ufaktan bir patika 1-1,5metre genişliğinde orası ama gidiş yeri ileride 30cm'e kadar daralıyor zar zor gittik.

Üst Alt