Mezar Taşı | Define işaretleri ve anlamları

Mezar Taşı

yoksul

Kullanıcı
Buradaki işaret gibi duran yer üçgen se ve doğal değilse o üçgenin düz duran kısa tarafı yönünü de araştırmanı tavsiye ederim ,Üçgenler zemin altı bayan mezar odalarını işaret ederler genel olarak fakat burada kullanılan üçgen sanki kayalık bir alanda kaya mezarını tarif eder gibi yapılmış,üçgenler yol dere çatalları için de kullanılmş olabiliyor,Dediğim yönde dere çatalı yol çatalı veya göze su var mı veya üçgen şeklinde bir arazi veya bir alan varmı?? bu durumu o bölgede yüksek bir yere çıkıp veya uydudan görebilirsin ,Sonuçta araştıracaksın dostum gömüler öyle kolay anlaşılır yerlerde olmuyor ,definecinin işi araştırmak ,neyi nereye nasıl saklamışlar merakı ve heycanını yaşamak Kolay gelsin kaya veya kayalık bir yer de olabilir evin o tarafta yamaçta

gıral

Vip Üye
Buraya yakın tümsek yahut öbek var mı.
Mekânın köşe başlarına dikkat edesin.
Dere uzağında mı...vs
Usta burası eski mezarlık halendaha kullanılmakta etrafında çökmüş eski mezarlarvar haliyle tümsek öbek karışmış vaziyette
Mezar taşı tersfalan değil müslüman mezarlığı ve mezarı
Taştaki murç izi başparmak girecek kadar 1cm çapında doğuya bakmakta
Baktığıyönde derevar köyün ortasından geçer 100mtre mesafede

gıral

Vip Üye
Buradaki işaret gibi duran yer üçgen se ve doğal değilse o üçgenin düz duran kısa tarafı yönünü de araştırmanı tavsiye ederim ,Üçgenler zemin altı bayan mezar odalarını işaret ederler genel olarak fakat burada kullanılan üçgen sanki kayalık bir alanda kaya mezarını tarif eder gibi yapılmış,üçgenler yol dere çatalları için de kullanılmş olabiliyor,Dediğim yönde dere çatalı yol çatalı veya göze su var mı veya üçgen şeklinde bir arazi veya bir alan varmı?? bu durumu o bölgede yüksek bir yere çıkıp veya uydudan görebilirsin ,Sonuçta araştıracaksın dostum gömüler öyle kolay anlaşılır yerlerde olmuyor ,definecinin işi araştırmak ,neyi nereye nasıl saklamışlar merakı ve heycanını yaşamak Kolay gelsin kaya veya kayalık bir yer de olabilir evin o tarafta yamaçta
Ustam bu figürün neolduğunu çözemedim
Onu özellikle çektim bakdiye
Kesinlikle doğaldeğil

gıral

Vip Üye
Taşın etrafını kırmızı ile çizdiğim yer yol
Ve mezarlığın duvarı
Köşesinde bulunan iki yuvarlak delik içinden insan sığacak şekilde taştan oyulmuş ve oraya getirilmiş
Şuan o deliklerden biri duruyor mezarlık duvarında resimlemedim.
Mezar ise taştaki yeşil noktada doğu köşesinde
Burası köy içinde olduğundan tarlalar bağ bahçeler ev evler ahır vs karışmış vaziyette
Tahminimce mezarlıkta bikaçkez devirdaim olmuştur aslı ermeni mezarlığıdır köylerin çoğu eski ermeni köyleridir vaktiyle

KANAS_USTA

Vip Üye
Derenin orası önemli istikametinde derenin orda tümsek taşlık öbek varmı kuyu varmıymış iyi araştır.
Bir de kayalık varmı orda varsa derenin kuzey tarafına mı düşer.
Kesinlikle dere ile ilintili demedi deme.

gıral

Vip Üye
Usta dere varda etrafı hep ev yerleşim
Varsada dediğin emareleri yerinde bulmak zor kaybolmuştur
Bulsakbile işlemyapamayız
Buda kaldı desene usta
Kayalık yok dere kuzeyden güneye akar
Derenin yukarısı kuzeyiyani kilisevarmış harebeside yok ortada

Üst Alt