Mezar Taşında Oyma 2 | Define işaretleri ve anlamları

Mezar Taşında Oyma 2

DeLiCebey

Vip Üye
Mrb ustalarım 1 ay önce kadar bu konuyu açmıştım yeniden buraya açmamın sebebi ise metal olan yerde ki otların nasıl değişim gösterdiği ve üye arkadaşlarımızın da görmesi açısından.. eski konu içinde de açabilirdim ama kimse görmez diye burada açmak zorunda kaldım site yöneticilerinden özür dilerim. önceki konumuz : http://www.definemekani.com/forum/konular/mezar-taşında-oyma.17706/
Bunlar Önceki resimler.

Bunlarda Şimdiki resimler.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Emegine saglik ustam oymanin altinin hem bosluk olusu hemde boslukta degerli olusu sonucu boyle bir sararma mi soz kunusu yoksa sadece bosluk olsaydida boyle bir sararma olurmuydu tesekkurler

memati43

Kullanıcı
Ustam eline sağlık anlamlı bir ayrıntı.teşekkürler

aurum

Kullanıcı
delicebey ustam çubuklar boşluk buldukdan sonra ..boşlugun hemen ardından degerli için çubuklar nasıl şekil aldılar .mezar içindeki boşlukda degerliye geçip öylecemi kaldılar yoksa bir ara degerli hareketi verip tekrar boşluk hareketinemi döndüler..burda boşluk ve degerli hareketi .siz yürüken yani hareket halinde ikenmi bu sonuçları verdi...evet mezarda baş kayanın hemen önü güzel sararmış otlar ve boyları toy kalmışlar...

DeLiCebey

Vip Üye
delicebey ustam çubuklar boşluk buldukdan sonra ..boşlugun hemen ardından degerli için çubuklar nasıl şekil aldılar .mezar içindeki boşlukda degerliye geçip öylecemi kaldılar yoksa bir ara degerli hareketi verip tekrar boşluk hareketinemi döndüler..burda boşluk ve degerli hareketi .siz yürüken yani hareket halinde ikenmi bu sonuçları verdi...evet mezarda baş kayanın hemen önü güzel sararmış otlar ve boyları toy kalmışlar...
Ustam bende ki çubuklar biraz farklı normal L cubuklarin verdiği tepkiyi vermiyor. Çubuklar L ama tepkisi farklı o bakımdan değerli tepkisini söylesem de belki anlamazsiniz. Boşluk da çubuklar boşluğa giriyor değerlinin üzerine geldiğinde boşluk tepkisi bitiyor aniden değerli tepkisi veriyor ve sabit bir şekilde kalıyor kıpırdamadan bir iki adım sonra yine boşluğa giriyor bu şekilde.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
konuyu yeni gördüm,anlayabilen için çok değerli bir çalışma. tebrik ederim delicebey kardeşim.
aliömer ustamızda çok yerinde bilgi paylaşmış.
çubuklarla boşluk içinde maden tespitinde ,verdiğin detay,çok yerinde ve altına imzamı atıyorum.
bakırlarla maden tespitinde yazmıştım.yalnız gümüşlerle olmaz ,bilemeyenlere belirtmek isterim.
sağlıcakla çalışmalarının ve paylaşımlarının devamını dilerim.

Üst Alt