Mezar Taşında Oyma ? | Define işaretleri ve anlamları

Mezar Taşında Oyma ?

DeLiCebey

Vip Üye
Mrb ustalarım öğrenmek istedigim bir konu var eski mezar taşlarında oyuk oyma diyelim bunlar neden olur hangi amaçla bilgisi olan varmı ? daha önce bir iki yerde gördüm her mezar taşında yok tabi.. bu oyma biraz acemice olmuş gibi daha önce gördügüm oyma cok güzel el işçiligi ile yapılmıştı baş ve ayak taşlarında yapılmıştı. Resimdeki yer ermeniler ile türklerin mezarlarının bulundugu bölge.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
nihayet yanılmıyorsam para mezarı olan biryer gördüm tabii bu sistemli bir iş iki yerde malı var hayırlı olsun derim ama malı mezarda değil bilesin yön olarak pusula ile bak burada rivayetle gidersen telef olursun nedemişler akıl başta para taşta para nefesin bittiği yerde gerekeni özelden sorarsan derim

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
nihayet yanılmıyorsam para mezarı olan biryer gördüm tabii bu sistemli bir iş iki yerde malı var hayırlı olsun derim ama malı mezarda değil bilesin yön olarak pusula ile bak burada rivayetle gidersen telef olursun nedemişler akıl başta para taşta para nefesin bittiği yerde gerekeni özelden sorarsan derim
calkaya usta bu formda nezamandan beridir ozel mesajlarla bilgi alisverisi yapiloyodu ki simdi siz ozelden sorarsan soylerim diyorsunuz bence bu tur davranislar form kurallarina gore etik bir davranis deil yalnisim var ise ozur dilerim ama bilmiyorum amacinizi anlamis deilim

Üst Alt