Mezar Taşlarımı

ekollx24

Kullanıcı
merhaba herkese hayırlı günler diliyorum bunlar hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim tarla sürerken çıkmış bunlar bir yer açıldı kemikler çıkmış kafatası yokmuş delikli taşıda ordan çıkarmışlar altında siyah küle benzer birşeyler varmı bırakmışlar bana köyden geldi bu resimler belki yetersiz oldu kusura bakmayın Teşekkürler Saygılar

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
evet arkadaşlarında dediği gibi mezar steli bunlar.
yalnız kaçak kazıya hayır dediğimiz için bence en doğru olanı
enyakın bir müze müdürlüğüne gitmeniz olacaktır.
biz buralarda araştırma yapmak vede kazı yapmak istiyoruz
derseniz buraya kazı izni vermezler bunuda bilmenizde fayda var.

ekollx24

Kullanıcı
Arkadasim sen arastirmadan ote gitmissin taslari evine goturmussun otaslar bi ise yaramaz cikan kulde oluyu yakip gommusler
Yorumunuz için Teşekkür ediyorum köyden yeğenlerim gönderdi bunları bilgi almam için tarladan çıkmış bende detaylı bilmiyorum Saygılar

ekollx24

Kullanıcı
Mezar stel'i
M.S. 400 'lerden sonra boş çıkar(pağan)inanışı bitti ama etkisi devam etti.
Teşekkürler Yorumunuz İçin Ne gibi birşey yapmamız lazım burda Civarda Kilisemizde var izinli kazı için baş vursak sonuç hüsran kendileri gelir Saygılar

ekollx24

Kullanıcı
evet arkadaşlarında dediği gibi mezar steli bunlar.
yalnız kaçak kazıya hayır dediğimiz için bence en doğru olanı
enyakın bir müze müdürlüğüne gitmeniz olacaktır.
biz buralarda araştırma yapmak vede kazı yapmak istiyoruz
derseniz buraya kazı izni vermezler bunuda bilmenizde fayda var.
Teşekkürler izin alınmaya kalkışılsada kendileri gelir açarlar orası garanti bişey zaten düzenleme yapsalar bu işler için kaçak kazı olmaz çıkarılan milyonlarca dolarlık eserlere verdikleri rakamları araştırdım hiçde gerek yok şans nasip kısmet Saygılar

FENERLi

Vip Üye
Mezarlara resmi kazı izni verilmiyor, boş yere paranı harcama,,, Git kireç kutularını, köyde dört yol biri toprak viraj yapar orayı bul,değirmen é giden yol u yapıyor mu?üç yığma üç ağaç üç dikili taşı bul,yola dökülen çeşme,acı su, akmayan çeşme Vs.

Üst Alt