Mineral Eleme Sistemiii..... | Define işaretleri ve anlamları

Mineral Eleme Sistemiii.....

tuncers

Kullanıcı
ustalarım sistemi vidoya çekicektim ama vakit bulamadığım için fotoğraflayıp paylaşıcam
çubuklara anlattığım yöntemleri uyguladıktan sonra çubukların verdiği tepkilere çok dikkat ederseniz boşa kazmanız artık imkansız ben bu yöntemlerle çubuklarla araziye çıktığımda bende sadece bazı minerallerde elime hangi metali alırsam alayım tepki veren minerallere gidiyor ama ben çubukları kaldırıp çubuklar bana bir yön verdiğinde bu yönün metal mi meneral mi olduğunu çubuklar yön verdiği anda anlayabiliyorum
mineral eleme konusunda 3 tane yeni sistem bunlardan daha önce az çok bahsetmiştim ama bugün en ince ayrıntısına kadar bunları anlatıcam ama sizlerden ricam bu anlattığım mineral elme sistemini kullandıktan denedikten sonra iyi veya kötü düşüncelerinizi yazarsanız çok sevinirim..

1. PİL SİSTEMİ
iki adet dolu pil alınır ve ( + ) kutupları yukarıya gelecek şekilde sap kısmına tututurulur ama size tavsiyem pilleri çubuklara sabit tutmayın sadece araziye giderken sap kısımlarına pilleri sabitleyin öyle gidin piller çubuklara bağlı bi şekilde durunca belli bir süre sonra çok hata vermeye başlıyor
PQkApO.jpg

gX8DnO.jpg

2.PİL KÖMÜRÜ SİSTEMİ
pilin içerisinden çıkan kömürleri fotoğraftaki gibi küçük bir plastik kaba koyarak bu kabı da çubukara geçirerek çubuklarımız bizi minerale götürmesini engelliyoruz ama bu sistemdede içerisi kömür dolu olan kabımızı çubukların üzerinde durmasın sadece çubukları kullanacağınız zaman takarsanız daha iyi sonuç alırsınız bu yöntem bende araziye çıktığım zaman o arazide altın varsa ilk gideceği şey altın oluyor..
2j1Rmq.jpg

E38BnA.jpg

jB3aPr.jpg

3. MIKLATIS YÖNTEMİ
bu yöntemde önemli olan husus mıklatısların yönleri mıklatısların iki yönü vardır bunlar kuzey ve güney diye adlandırılır kuzey ( N ) güney ( S ) olarak adlandırılır yani çubuklara mıklatısın ( N ) yani kuzey olan kutbunu değirirsek çubuk minerale gitmez sadece metale gider ama tespit yaptığımız yerde mineral varsa mineralin karmaşık yapısından dolayı bizi yanıltabilme özelliği var bu yöntemden de kurtulabilmek için çubuklara yaptığımız ek saplara da mıklatısın ( S ) yani güney olan kutbunu deyirirsek çubuk mineralde kapanır metal olan yerde hiç bir tepki vermez bu yönteme ne tür mıklatıs kullandığımız önemli diyil önemli olan mıklatısın gücü mıklatıs ne kadar güçlü olarsa bizde arazide o kadar kolaylık sağlar ...
88Z30a.jpg

D32rVO.jpg

ZYkaW3.jpg
lEj82X.jpg

B8P1mg.jpg

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
eline emeğine sağlık, resimler benim iş yeri bilgisayarımda görünmüyor. görünmüş olsa idi, kendi sunucumuza eklerdim. vaktin var ise, en azından sitemiz sunucusuna yuklersen güzel olur.
video işinide yaparsan dadından yenmez. tekrar saol

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
tuncers kardeşim, verdiğin emeğe saygı duyuyor ve başarmanı yani istediğin neticeye ulaşmanı canı gönülden temenni ediyorum.
elbette bizlerinde çok farklı mineral eleme çalışmalarımız mevcut. şu an geldiğim noktayı ve aldığım neticeleri ve senin konuna yorum yapmak yerine ,arkadaşlarımızın deneyip fikirlerini yazmasını tercih ediyorum.
boş oturup konuşmak yerine,keşkle diğer arkadaşlarımız da senin gibi gayret içinde olabilseler. sağlıcakla kardeşim.

tuncers

Kullanıcı
tuncers kardeşim, verdiğin emeğe saygı duyuyor ve başarmanı yani istediğin neticeye ulaşmanı canı gönülden temenni ediyorum.
elbette bizlerinde çok farklı mineral eleme çalışmalarımız mevcut. şu an geldiğim noktayı ve aldığım neticeleri ve senin konuna yorum yapmak yerine ,arkadaşlarımızın deneyip fikirlerini yazmasını tercih ediyorum.
boş oturup konuşmak yerine,keşkle diğer arkadaşlarımız da senin gibi gayret içinde olabilseler. sağlıcakla kardeşim.
çok doğru söylüyorsun ikizceli ustam şimdi sırada mineralden etkilenmeyen toprak altındaki su kaynaklarını bulma sistemim var biraz başladım evde yaptığım denemelerde ağzı açık şişedeki suya felan çubuklar tepki vermiyor ve yer altındaki suyun kalitesini ayrım yapma konusundada biraz kendimi geliştirdim çubuklarla su arayan arkadaşlar varsa yakında onların da işine yarayacak bu sistemi paylaşıcam ....

wolf81

Kullanıcı
çok doğru söylüyorsun ikizceli ustam şimdi sırada mineralden etkilenmeyen toprak altındaki su kaynaklarını bulma sistemim var biraz başladım evde yaptığım denemelerde ağzı açık şişedeki suya felan çubuklar tepki vermiyor ve yer altındaki suyun kalitesini ayrım yapma konusundada biraz kendimi geliştirdim çubuklarla su arayan arkadaşlar varsa yakında onların da işine yarayacak bu sistemi paylaşıcam ....

tuncers

Kullanıcı
tuncers Kardeşim eline emeğine sağlık harika şeyler yapıyorsun başarılarının devamını diler ve beklerim. A dan Z ye yapılışını videoya çek bizde faydalanalım.

üstad zaten her şeyi nasıl yapılıcağını felan açıkladım anlamdığınız bi yer olursa sorabilirsiniz vidyo işine gelirsek de o iş biraz zor bu sıralar hiç boş vaktim yok..