Nal Olabilirmi | Define işaretleri ve anlamları

Nal Olabilirmi

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
BXlnOp.jpg

MYqQAk.jpg

vzMG3D.jpg

4m6A40.jpg

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
resimlerde ilk göze çarpan mahzen bulgularının oluşu. hangi oymayı nala benzettiniz. iki kaya sanırım farklı. biraz daha resim olarak detaylı olabilseydi.

önünden yol yapılmış görünüyor. burada görünen cepheden girişli ikiden aşağı odası olmayan mahzen mevcut.
erdem kardeş kayanın ön kısmından yatay şekilde yapılacak boşluk tespiti tünelini buldurur. odalar ise üst arka kısma uzanır. sağlıcakla selametle.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
İkizceli ustam yorum yaptığın kısım arkası oluyor,üstten çektiğim resimlerde üstü olmakla bereber,1.resimdeki at,kalp olan yerinide U şeklinde yapmaları anlamını değiştirirmi anlayamadım!

ikizceli

Kullanıcı
üstte farklı anlamlarda,arazi üzerinde baktığı cephe kısmında karşılığı olan bir çok oyma mevcut. çizdiğim büyük oyma ise odanın bu kısma uzandığının anlamını verir. ilk mesajımda yazdığımın teyidi olup, % yüz ,orada gezen herkes odanın üzerinde yürüdüğünü bilsin.
derindir işçiliği ağırdır.yolundan başka bir yerden açılamaz,ama kendin yapmış kadar emin olmalısın. nasılsa bir gün öğreneceksin.
sağlıcakla.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Ustam bu resimlerle kazı işlemlerini yaptırabilir ve sonuç alabilirmiyim acaba,biraz detaya girebilirmisin,ALLAH (cc) İşini gücünü rast getirsin

ikizceli

Kullanıcı
resimlerle derken tam olarak neyi kasdettiğini anlayamadım.
bir işe atılmadan önce ,bir hesap şart olduğu gibi, burdada önce tespit edilerek ,işçiliğin bedenen ve malen zaman dahil ayrıntılı bir şekle dönüştürülmesi gerekir.
inşaat yapmadan önce mh.disler araziye uygun proje nasıl hazırlar ve çalışmalar onun üzerinden yürütülüyorsa,
buradada tam tersi, bir yapıtın, girişinden,tünel uzunluğu ve derinliği ile odalar arası mesafe ve odaların bir birleriyle konumu ve çapları kroki şekline getirilerek santimi santimine ölçümü öğrenilerek başlanılmasını tavsiye ederim.
bu aşamaya gelen her kardeşimizede,işçilikle ilgili tavsiyelerimizi yazarız.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Resim derken bu açmış olduğum konuların resimleri aynı bölgeden,ben değerli şeyler çıkabileceğini sanıyorum,Acaba masraf etmeye yani borca girmeye değermi verilen bilgileri değerlendirdiğimde değeceğini,daha önce deneyimim olmadığı için tereddütte kalıyorum,Resmiyete döküldüğünde bayağı bir masraf çıkacak mutlaka,neyse daha ustalaşmamıza sizin gibi olmamıza daha çok var hakkımızda hayırlısı takip etmeye devam ustalarımı

Son düzenleme:

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
İkizceli ustam bu eserleri bırakan şahısların hangi kayanın altından,neresinden,yolunu,ilk başlanılacak noktasına kadar çok detaylı bir şekilde anlatmışlar,Sayenizde aslında çözmüş bulunuyorum,Gayem onay almaktı eksiklerimi anlamaktı,En önemlisi ise bu meraka gönül vermiş nasiplerini arayan dostlara öğretici konu sunmaktı,ALLAH (cc) Sizler gibi değerli ustaları başımızdan eksik etmesin

Son düzenleme:

ikizceli

Kullanıcı
erdem kardeşim çözmene sevindim. inşaallah bir gün açmakta nasib olur.
paylaşım düşüncelerindeki mantığıda takdir etmemek elde değil.
ALLAH güzel insanların yanında ve yardımcısı olsun. sağlıcakla.

Üst Alt