Nalbant Alanı | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Nalbant Alanı

balkaya34

Kullanıcı
Eskiya Diyorki ,,, 20 kişilik ekibimle buraya 4-5 metre derinliğinde bir mahzen yaptırdım açmamız tam onbir gün sürdü, bu mahzene her biri yontma taştan yapılmış 5 basamaklı merdiven yaptırdım 7 katır yükü malı buraya boca ettirdim, ve üzerini kapattırdım. bu iş geceli gündüzlü tam 11 gün sürdü burasını merkez seçerek sac ayağı şeklinde 19 adım mesafe ile 3 taş diktirdim tam bir eşkenar üçgen ortaya çıkmıştı taşların birinin üzerinde (( w.w )) işareti mevcuttur, mahzenimin girişi tam orta mahale kalır düzdür kendim dahi ölçmeden merkezi bulamam...

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Eskiya Diyorki ,,, 20 kişilik ekibimle buraya 4-5 metre derinliğinde bir mahzen yaptırdım açmamız tam onbir gün sürdü, bu mahzene her biri yontma taştan yapılmış 5 basamaklı merdiven yaptırdım 7 katır yükü malı buraya boca ettirdim, ve üzerini kapattırdım. bu iş geceli gündüzlü tam 11 gün sürdü burasını merkez seçerek sac ayağı şeklinde 19 adım mesafe ile 3 taş diktirdim tam bir eşkenar üçgen ortaya çıkmıştı taşların birinin üzerinde (( w.w )) işareti mevcuttur, mahzenimin girişi tam orta mahale kalır düzdür kendim dahi ölçmeden merkezi bulamam...
Burası Bir Futbol sahası büyüklüğünde ve yerden yaklasik tahmini 5 veya 6 metre yüksek, Ve hafif batiya meyilli ve oldukca düzgün ve etrafı blok kayalar yerlesdirilmiş adeta bir buyuk.bloklarla duvar orulmüs gibi bir yer ,Burası Dereye 100 veya 150 metre mesafede ve buradı adı ,Tarihi yol ki zaten bu işaretlerin hepside uol guzergahinda , Traf tarla olsada traktorun yanasamadigi nokdalarda Yol fevkalade belli .buraya en yakin isaret dogusunda Hayvan barinaklari ve SAATLI kaya ,Batisinda dere ve köprü var kopruden sonrada Degirmen vede daha ilerde TAHTALI seyran koyü var.

Ekli dosyalar

• 20210904_154658.jpg
    20210904_154658.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 59

balkaya34

Kullanıcı
usta bunlar hekât
mallarından yada hediyelerinden
bitekini bulan çıkaranı işitmedim
Selam Gıral usdam ,,, Ben hicbir zaman para düşünmedim, Tutkum.para olsaydı bir dedektör alırdım . Tek tek toplar cebime koyardım.
Benim tutkum bu isaretlerdir.Bundan çok.mutlu olurum.Kafama para asla takmadım takmamda.

balkaya34

Kullanıcı
usta ozaman başka

senin keyfine kalmış bişey
kendini yormadan maddi manevi dilediğiniyapmakta özgürsün

Allah kolaylık versin
sabır versin güçversin inşAllah
En kolay malzeme bunda sanıyorum , Iyi bir dedektör bu işi bitirir.burası tamamen dolma toprak kaya filan yok.
Merdiven sayısı sifre degilse , birer metre yuksekliginde degilya 30 cm olmazda 50 cm olabilir.
Buda 2,5 metre yapar. demem oki
Isaretlerin icinde en kolay. malzeme bunda.
Ama bunlar benim işim degil .

Son düzenleme:

KOMAGENE

Vip Üye
Selam Gıral usdam ,,, Ben hicbir zaman para düşünmedim, Tutkum.para olsaydı bir dedektör alırdım . Tek tek toplar cebime koyardım.
Benim tutkum bu isaretlerdir.Bundan çok.mutlu olurum.Kafama para asla takmadım takmamda.
aynı sıkıntı bendede var ustam 6 yıldır deephunter cihazım var makinayla araziye çıkmadım :) çubukla tesbit ettiğim 3-5 yer var bir türlü makinayla teyit ettirmedim işaret dilini çözdüğüm çubukla onaylattığım yerler bunlar bu konuda seni anlıyorum

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ustam yazıdaki sakatlığa bakarmısın..
4 -5 metrelik mahzene beş basamak yaptırmış her basamak bir metre in inebilirsen.. çık çıkabilirsen...

balkaya34

Kullanıcı
4 -5 metrelik mahzene beş basamak yaptırmış her basamak bir metre in inebilirsen.. çık çıkabilirsen...
Sanıyorum bu bilgileri çözenler bir hata , yazanlar bir hata , kopyalayanlar bir hata derken hatalar çogalıyor.
Basamak 25 m hadi 50 cm gibi olsun ama burda ne yazdilar ne anlatdilar bilemiyoruz , ancak dışardaki isaretledikleri yeri buluyoruz , bundan sonrasını biz bilemeyiz..

balkaya34

Kullanıcı
Eşkenar üçgen şeklinde 3 taş dik dik diyor .Bunlar sonradan yani ya bu konuyu islemek isdeyenin yada cevirenin kendi aklindan geçeni .kendi yorumladığı gibi yazmış