NecatNecat kimdir ? | Sayfa 3 | Define Mekanı- Define işaretleri

NecatNecat kimdir ?

MAVRAN

Usta
Define İşaretleri
Katılım
31 Aralık 2014
Mesajlar
2,568
Beğeni
6,677
Konum
Trabzon_Kocaeli
Ustam aramıza hoş geldin biyografini okudum zor bir hayat çizgisi ancak sanki o yolu hatırlıyor gibiyim yani o yolda yürüyen başkaları da oldu yanlız değilsiniz sadece fark etmedik birbirini. Dostluklar kar yumağına benzer yuvarlandıkca büyür dileğim iyi ve güzel dostluklar kurmanız dileği ile, sitemizde çok değerli dostlar ustalar var onlar bizim fenerimiz. Nazarinizda onları da selamlıyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Saygılar sağlıklı günler dilerim
 

necatnecat

Üye
Kullanıcı
Katılım
26 Mart 2018
Mesajlar
385
Beğeni
1,291
Konum
Ankara
Mavran ustam içten dileklerinizle mutlu oldum. Birçoğumuz birbirini tanımıyor yüz yüze ama içtenlik birbirimizden uzakta olsak hissedilebilen bir duygu. Hiç gereği yokken bir başkasına el uzatan insanların olduğu bir yerdeyiz. Her şeyin maddiyata dönüştüğü zamanımızda karşılıksız yardımcı olmaya çalışan ustalarımıza hak ettikleri saygıyı göstermek boynumuzun borcudur. Şahsınızda tüm ustalarımıza saygılarımı sunuyorum.
 

kocyigit01

Üye
Kullanıcı
Katılım
2 Temmuz 2021
Mesajlar
55
Beğeni
81
Sevgili Aliveli ustamız arkadaşlar kendini tanıtsa diye bir şey söylemişti, düşündüm haklı söyledi. Yüzyüze görüşmesekte belki buradan dostlar ile bir çay içmek nasip olur düşüncesiyle kendimi az da olsa tanıtmak istedim.
Adım Necat Kütük Çankırı, doğma büyüme 1963 doğumlu Ankaralıyım. Üniversitede işletme okumama rağmen rakamlarla aram iyi olmadığı ve dikkatimi uzun süre rakamlara verme yeteneğim olmadığından elektronik kurslarına giderek el becerisi olan elektroniğe yöneldim. Bu esnada ilk profosyonel mesleğim olan ezcacı kalfalığını yapıyordum. İnsanlar 8 de işten çıkıp eve gelip çok yoruldum diye kendini koltuğa atıp çayını yudumlarken ben kursa gidip saat 10.30!a kadar kursta kalıp mahalleye döndüğümde açık olan tv tamircilerine gidip dükkanı temizleyeyim,söylediğiniz her işi yapayım ama kursta aldığım bilgileri pratiğe nasıl dökeceğime yardımcı olun diye dil döküyordum. Bu meslek sayesinde 2 çocuğumu yetiştirip kimseye muhtaç olmadan yaşamımı idame ettirdim. Yaklaşık 3 yıldır bilgisayar onarımı üzerine 50 yıllık bir arkadaşım ve çocuklarımızla birlikte bir işyeri açtık. Rabbim bizi pişman etmedi kirayla açtığımız işyerimizin tapusunu da almak nasip oldu. İleride çocuklarımıza bırakacağımız işyerimize girip şunu satıyorum diyeni ( allahıma binlerce şükür olsun) boş çevirmeyecek kadar itina göstererek, çocuklarımıza da halden anlama duygusunu aşıladık. Şimdi içimiz, rahat artık biraz kendimize tölerans gösterme vaktidir dedik keyf aldığımız şeylerle uğraşmaya başladık. Define merakı tesadüfen youtube da başka bir şeylere bakarken çubukla ilgili bir video izlememle başladı. Hemen bahçe etrafında kullanılan örgü tellerin sarkmaması için kullanılan galvaniz kaplı telden bir çift L çubuk yaptım ve denemelere başladım. Çalıştığını görünce deneysel anlamda neye nasıl tepki verdiğini anlamak için çaba harcadım. Bir süre önce bir arkadaşın köyüne giderek ilk gerçek arazi tecrübesini yaptım. Bununla ilgili konu da açmıştım. Bu konuda öğrendiğim her şeyi buradaki dostlardan, ustalardan, arkadaşlardan öğrendim. Karşılık beklemeden benim gibi acemilerin bir şeyler öğrenmesine vesile olan tüm dostlar sonsuz teşekkürlerimi kabul etsinler. Allah cümlenizden razı olsun.

Biraz da iç dünyamdan ve olaylara bakışımdan bahsetmekte yarar var. Bir işle uğraşırken ilk yaptığım şey, uğraşacağım her ne ise çalışma mekaniğini öğrenmektir. Duyduğum her şeyi kulak arkama koyar nasıl yürüdüğüne-çalıştığına bakar sonra uygulama kısmına geçerim. Öğrenci olmak güzeldir ama dozunu bilmek gerekir. Çok inceleyeceğim diye hep öğrenci kalmak insanı yorar. Harekete geçme zamanını doğru tayin ederek eli taşın altına sokmak gerekir. Şimdi elimi hazırlıyorum :) kısmetse videosunu koyduğum yerde görüntülü olarak bu çalışmalarımı da paylaşacağım. Kolay kin tutan biri değilimdir, dostluk ve arakadaşlıkta insanların bana olan davranışlarına bakmam diğer insanlara ve çevresine davranışlarına bakarım. İnsanlar hakkında kolay karara varmam kolay samimi olamam , beklerim emin oluncaya kadar. 50 yıllık arkadaşlarımla halen görüşürüm, yani dost dediğim insanı da kolay bırakmam. Bazan insanlar fazla düşünmeden bir şey söyler, bir şey yapar incitir. Eğer o insan hakkında karar verdiysem önemsemem, öbür yanağımı dönerim. Siyaset, din gibi konularda tartışmayı sevmem. Sohbeti severim, gülmeyi severim ama insanlarla dalga geçilmesini sevmem, özellikle insanların değiştiremeyeceği allahın yarattığı (şaşılık,hastalık,organ eksikliği vs vs gibi) özelliklerle ilgili şakalara tahammül edemem.

Burada olmaktan mutluyum. Başka hiç bir sitede üyeliğim yoktur. Mekanım burası :) Aslında özel teşekkür etmek istediğim bir kaç ustam var burada ama yazılarından yararlandığım, keyf aldığım, öğrendiğim diğer ustalarımı incitmek te istemem. O yüzden isimlerini zikretmiyorum. Ben hepinizden razıyım rabbimde sizlerden razı olsun.
üstadım çay yudumlarken yazınızı okudum. sanki karşımda siz anlatıyosunuz ben dinliyormuşum hissiyatı oluştu. güzel paylaşımınız için teşekkür ederim... ve inanıyorum ki karşılıklı çay içmek nasip olacak sizle. Allah'a emanetsiniz.
 

necatnecat

Üye
Kullanıcı
Katılım
26 Mart 2018
Mesajlar
385
Beğeni
1,291
Konum
Ankara
üstadım çay yudumlarken yazınızı okudum. sanki karşımda siz anlatıyosunuz ben dinliyormuşum hissiyatı oluştu. güzel paylaşımınız için teşekkür ederim... ve inanıyorum ki karşılıklı çay içmek nasip olacak sizle. Allah'a emanetsiniz.
Allah nasip ederse neden olmasın. Buradaki ustalarımızın her biri herhalde bir kitap yazacak kadar anı biriktirmiştir. İnşallah şu sıkıntılı günleri bir atlatalım çay da olur kahve de olur. Gönüller bir olsun .
 
Üst