Odaya Giden Yol "giriş" | Define işaretleri ve anlamları

Odaya Giden Yol "giriş"

meinblauesleben

Kullanıcı
Selamun aleyküm ustalar,, bu fotoğraf gorülen yerde oda olabilir bölgeye gitmedim daha gittigimde inşallah çubuk kullanmaya bir adım atacağim.
8ed3165efc0131ee3ad19705322362c0.jpg
altdan çekilmişinide atayim
7422a85b27ac2271af95432333c80a18.jpg
f3f67afd43b73d1259dc6623a2156195.jpg
Ustadlar burayı şelaleye giderken görmüştüm şelale yolunda yani. Burada oda olsa girişi üsttenmi olur yan taraftan kapı gibimi olur düşüncelerinizi paylaşirsaniz

meinblauesleben

Kullanıcı
Evet dediğin yer olabilir hatta bakmiştim ben orya incelemedim tabi sadece baktim tesadüfen olduğunu düşunmüştüm ustam neden dersen eskiden daha farkli yapi varmiş sanirsam burada kırıp dökmüşler aşağıya doğru taş kaya parçalari yuvarlanmış. Tabiki dediğinde olabilir ustam ben sadece daha önce görmediğimdem yani tecrübe olmadigindan neden olamsin

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
7422a85b27ac2271af95432333c80a18-1a3c6.jpg

oda demeyelimde odalar diyelim istersen.
yalnız resimler çok bulanık maalesef. istediğimiz yerleri tam olarak anlamamıza imkan vermiyor. ama bilinmesi gereken ,bu görünen yerde birden fazla giriş ve odalar olduğudur.
bu kadar işçiliği hiç kimse bir iki oda için yapmaz. eğer boşluk tespitini başarabilirsen,tarif ettiğim şekilde uygula dönüşte inşaallah biz buradayız. sizde noksanlık olursa o sizin sorununuz olacaktır.

Metin ustamızın işaret ettiği yer dahil, öce alt sonra ikinci çizgi hattı boyunca yatay geçtiğinde tünellerden yakalayacağın çıkacak. dikkat etmen gereken bir m. genişliğinde olacak bu noktayı yavaş ve dikkatli yürüyerek kaçırmaman.
bu alanda girişler kayaların görülen ön kısmından.
kayaların üstünden geçtiğinde ise odaları göreceksin. bazıları bazıları arka arkaya bağlantılı üste doğru uzanır şaşırma.tespit ettiğinizin köşelerini belirleyinizki diğerleriyle karıştırıp ,aklınızı da karıştırmayın. benim ilk arazi deneyimide b ir birine yakın yerlerde boşluk tepkisi alıyorum. bu kadar boşluğu bura da işi ne. herhalde mineralli yerler diyorum. sonradan bir girişli üç odanın arka arkaya kısa tünellerle bir birine bağlı yapıldığını görüyorum.
selametle kardeşim.

meinblauesleben

Kullanıcı
7422a85b27ac2271af95432333c80a18-1a3c6.jpg

oda demeyelimde odalar diyelim istersen.
yalnız resimler çok bulanık maalesef. istediğimiz yerleri tam olarak anlamamıza imkan vermiyor. ama bilinmesi gereken ,bu görünen yerde birden fazla giriş ve odalar olduğudur.
bu kadar işçiliği hiç kimse bir iki oda için yapmaz. eğer boşluk tespitini başarabilirsen,tarif ettiğim şekilde uygula dönüşte inşaallah biz buradayız. sizde noksanlık olursa o sizin sorununuz olacaktır.

Metin ustamızın işaret ettiği yer dahil, öce alt sonra ikinci çizgi hattı boyunca yatay geçtiğinde tünellerden yakalayacağın çıkacak. dikkat etmen gereken bir m. genişliğinde olacak bu noktayı yavaş ve dikkatli yürüyerek kaçırmaman.
bu alanda girişler kayaların görülen ön kısmından.
kayaların üstünden geçtiğinde ise odaları göreceksin. bazıları bazıları arka arkaya bağlantılı üste doğru uzanır şaşırma.tespit ettiğinizin köşelerini belirleyinizki diğerleriyle karıştırıp ,aklınızı da karıştırmayın. benim ilk arazi deneyimide b ir birine yakın yerlerde boşluk tepkisi alıyorum. bu kadar boşluğu bura da işi ne. herhalde mineralli yerler diyorum. sonradan bir girişli üç odanın arka arkaya kısa tünellerle bir birine bağlı yapıldığını görüyorum.
selametle kardeşim.
Öncelikle konuma verdiğiniz öneme teşekkur ederim. Söyledikleriniz benim yolumu aydınlatiyo teçrübesiz hareket edip boşa kürek sallamami sağliyosunuz ve bunu karşilik beklemeden tanimadiğiz birine yapiyorsunuz Allah razi olsun. Konuya dömersek burası çubuk kullanmaya başlamak için güzel bir yer o zaman. Size birşey daha sormak istiyorum eğer tünelden giriş varsa tünel boyunca toprakla dolumudur?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Öncelikle konuma verdiğiniz öneme teşekkur ederim. Söyledikleriniz benim yolumu aydınlatiyo teçrübesiz hareket edip boşa kürek sallamami sağliyosunuz ve bunu karşilik beklemeden tanimadiğiz birine yapiyorsunuz Allah razi olsun. Konuya dömersek burası çubuk kullanmaya başlamak için güzel bir yer o zaman. Size birşey daha sormak istiyorum eğer tünelden giriş varsa tünel boyunca toprakla dolumudur?
tünellerin dolgusuz olması imkansız sayılabilir ,çok enderdir. eğer boşluk tespitinde başarı sağlayabilirsen ,
dikkat etmen gereken çok önemli ayrıntıları da bu vesile ile biraz yazalım.
derinlik tespitinide yapman gerekir. tünel başlangıcı bir metre çapında bir yerdir.arazinin meyiline göre 2- 4 m.arası değişen bir derinlikte olurlar. bu noktadan tünelin dönüşü çok belirsiz adeta anlaşılmayan bir durumda olur. çoklarında böyledir. olaki hasbel kader birisi girmeye çalışırsa dönüşü bulamasın ve dolaysıyla odaya ulaşmasın istenmiştir. bu nokta yakalanırsa zaten tünel boyu dolgu çok bariz bir şekilde odaya kadar götürür. tünel boyunda , risk taşıyan kayalar vs ler olabilir. bunlarda dikkat ister.
bir tasarruf olursa geniş olarak hassasiyet gösterilmesi gereken detayları yazarız inşaallah.

ergenekon60

Kullanıcı
selamünaleyküm hayırlı cumalar...bölge çok dikkat çekici önce yakın bir incelemeyle işaret olabilecek emareler toparlanmalı diye düşünüyorum..(varsa..) bazı yerlerde taş kesim izleri mevcut biyerden kesilip başka biyere transfer edilmiş benim şahsi kannatim böyle 1 nolu yerden 2 nolu yere kapak yapılmış gibi gördüm ama daha derin ve dikkatli araştırma yapılması lazım bide en sol tarafta oyma gibi biyer var orası yarım çıkmış..kolay gelsin Allah nasibinizi bol ve daim etsin...
kEmE4D.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt