Öncelikle Sa Yardımlarınızı Bekliyorum Ustalar | Define işaretleri ve anlamları

Öncelikle Sa Yardımlarınızı Bekliyorum Ustalar

Siyonisstt

Kullanıcı
YQkkdk.jpg

Büyük uzun kayada farklı bi işaret daha var ustalar

BaPPGL.jpg

7aggQL.jpg

Bu yerdeki cılız bi insanın girebileceği büyüklüktedir. Aslan kafasına benzeyen kısım.

y6550k.jpg

Bu da Üstten çekilmiş hali
lqjjPg.jpg

Öncelikle merhaba ustalar. Aranıza yeni katıldım. Bu görmüş olduğunuz işaret yerin 40 cm altına bu şekilde gidiyor. Hava şartlarından dolayı daha fazla calısma yapamadım. Bilgi ve tecrübesi olan ustalarım yorumlarınızı eksik etmezseniz sevinirim

gıral

Vip Üye
Ensonki resim mazemesi kendinde olabilir. Yada altında

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sitemize hos geldiniz hayırlara vesile olması temennisiyle inşAllah...
Siyonist ismini çok aradınızmı...
Değistir onu senin icin bir mahsuru yoksa..
Kardeşim attığın fotoların hepsi mezar işaretleridir birinci foto degerli bir mezar kayanın batı tarafı meyilli düşük bir yer ise oradan tünelle gelinen zemin altı mezar iyi bir incelemeyle giriş bulunabilir yön farklıda olabilir...
Oymayı boş ver
Son resim mezar taşı hemen bulunduğu yerin altında veya yanında olmalı kacak kazıdan uzak durunuz...
Kolay gelsin.

Siyonisstt

Kullanıcı
Sitemize hos geldiniz hayırlara vesile olması temennisiyle inşAllah...
Siyonist ismini çok aradınızmı...
Değistir onu senin icin bir mahsuru yoksa..
Kardeşim attığın fotoların hepsi mezar işaretleridir birinci foto degerli bir mezar kayanın batı tarafı meyilli düşük bir yer ise oradan tünelle gelinen zemin altı mezar iyi bir incelemeyle giriş bulunabilir yön farklıda olabilir...
Oymayı boş ver
Son resim mezar taşı hemen bulunduğu yerin altında veya yanında olmalı kacak kazıdan uzak durunuz...
Kolay gelsin.

Degerli yorumların için teşekkürler birinci resimdeki Kaya ile son resim aynıdır ustam. Büyük Kaya saki işaretin batı tarafında yapma tepecikler mevcut yakın zamanda detaylı bi şekilde çeker atarım

arkeolive

Kullanıcı
Orada dere olmalı derede altın tuzakları olmalı böyle bir calışma yapmıştık 4 yıl önce cılız insan girer dediğın yer boş yakın donemler değil bu kalıntılar daha çok antik yaşam alanı tarzında yoksa bu güne kadar öyle saglam kalması mümkün değil yuvarlak olan taş ve benzerleri antik caglarda ilac ve benzeri yapiminda kullaniliyordu define tarzı bir sey olacagina ihtimal vermiyorum bu yurlak taşa yakin dikdortgen sutun olmalı ikisi yanyana olmalı zamanla yer degistirmiş yada kirilmiş olabilir

Siyonisstt

Kullanıcı
Orada dere olmalı derede altın tuzakları olmalı böyle bir calışma yapmıştık 4 yıl önce cılız insan girer dediğın yer boş yakın donemler değil bu kalıntılar daha çok antik yaşam alanı tarzında yoksa bu güne kadar öyle saglam kalması mümkün değil yuvarlak olan taş ve benzerleri antik caglarda ilac ve benzeri yapiminda kullaniliyordu define tarzı bir sey olacagina ihtimal vermiyorum bu yurlak taşa yakin dikdortgen sutun olmalı ikisi yanyana olmalı zamanla yer degistirmiş yada kirilmiş olabilir

Ustam o yerdeki kabartmaktı taş aynı şekil bi cılız insanın girebileceği soba borusu seklinde yerin dinine doğru gidiyor. Buralar el değmemiş orman içi eskilerden gelen duyumlara göre hiç calısma yapılmamış. Dere mevcut yaklaşık 200-300 metre sonrasında.

arkeolive

Kullanıcı
O soba borusu gibi olan deliğe yılan camera salma imkanınız varmı havalandırma deliği olabilir

Siyonisstt

Kullanıcı
O soba borusu gibi olan deliğe yılan camera salma imkanınız varmı havalandırma deliği olabilir

Sen yanlış anladın ustam
ZXkaLA.jpg

Bu tabana doğru aynı şekilde hiç bir degisiklik olmadan 40 cm gidiyor. Hava şartlarından devam edememiştim belki daha da fazla gidebilir bunun boyutu üzerinden cılız bi insan girebilir.
Rahat bi şekilde ilaç yapımında kullanılması imkansız neden dersen bir ilaç ya da yağ üretiminde kullanılsa hepsi aynı oranda olur. hatları belli zoomlayıp baktığında üzerindeki işlemeyi görürsün ve kullanım amaçlı olmadıgını anlarsın ustam.

Son düzenleme:
Üst Alt