ÖZ ELEŞTİRİ. | Define işaretleri ve anlamları

ÖZ ELEŞTİRİ.

nik

USTA
Super Moderatör
Sa.değerli kardeşlerim bazı kardeşlerimin tavırlarından istre istemez rahatsızlık duydum ve duyuyorum öz eleştiri vermeye karar verdım.
Ben kimsenin ev,işaretin konumu,pafta,parsel,kapı numarasını istemiyorum istemem de ve değer üstadlarımızda bunu istemezler.
Kaldık bir işaret yada konu hakkında detaylı bilgi istiyorsak ta bu sizlerin yararınıza amaç burada sizlere yardımcı olak yoksa sizlerden bir menfaat bir talebim yoktur olmazda değer üstadlarımında sizlerde böyle bir talebi olmz.
Kısacası bir taş,işaret yerinde sökülmesi bunu sitede konu açıyorsa bu işaret hakkında bilgi sunmanın gerekiyor yoksa yorum yada doğru yorum alamazsınız.
Örneği sökülmüş bir tasın nerede sökülmüş,kim sökmüş,kaç yıldan beri orda duruyordu o taş yapan mı koydu duvara yoksa başka yerden getirilir sösleme amaçlı mı konuldu bundan dolayı sizlerin mağdur olmamanız ve emeğiniz boşuna gitmemesi için istiyorum yada isteriz .
Eksik kaldığım yerde üstadlarım tamamlaya bilirler.
Hepimiz birimiz için birimiz hepimiz için.
Saygılar ve sevgiler hayatta en değerli hazine sevgidir.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Özellikle yeni üyelerimiz heyecan içinde konu açıp verilmesi gereken bilgileri veya resimleri bilmedikleri için çok zayıf bir sunumla yardım isteyebiliyorlar. Ustalarımız da yönlendirerek konunun detaylanmasını istiyor. buraya kadar bir sorun yok. Nik ustamız mütevazi davranarak özeleştiri yapmış ama gerek yoktu. Sitemizde hiç bir idareci arkadaşımız konu açandan özel bilgi istemez, yer bilgisi istemez, iletişim bilgisi istemez. Burada ustalarımızın istedikleri, sizlerin aradığınızı bulmanıza yardımcı olmak için detaydır başka bir amaç yoktur. Ancak konuyu açan kişi bu konuda çekingen davranıp detay vermiyor veya sert bir üslupla suçlar-dalga geçer tarzda cevap veriyorsa bütün yetkili arkadaşlardan istirhamımız konuyu kilitlemeleridir.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ben her zaman şu açıdan bakarım. Bu sitenin sahibi benim herkes misafirimdir. Misafiri bırakıp bir diğer odaya geçip özel fısıldamak gerek ahlaka gerek misafirlik kültürüne ters olacağından misafirlerimi zan veya olumsuzluk içeren düşünceler altında bırakmam onları aşağılar gibicesine itekleyip yanlızlaştırmam. Demem o ki bu mekanda bir konu açılıyorsa konu ya herkese faide vermeleri yada o konu hiç olmamalı. Özelden kırmadan izah edip uyarıyorum. Kesinlikle kabulde etmiyorum etmem de. Bir konu açılırsa bilmeyende bilgilenir ama bir konu özele açılırsa bilmeyen ne eylesin? Özelden destek konusunda benim tavrım nettir. Bu @BoZKurT dahi olsa onuda eleştiririm. Önemli olan bunu samimiyetimizce lanse etmek ve fikriyatımızda da samimi olmak. @nik ustayı bu konuda çok iyi anlıyorum. Heleki ortaklık adı altında dolaylı yollardan yardım telefon mail vs istemek. Zinhar ilk uyarının tekrarı halinde banlarım açıklama bile yapmam. Bu mekanda bir aileyiz bu aile heryerde bulabileceğiniz bir aile değil. Bu mekandaki güzel insanların vesilesi ile kahvehane kültürünü bırakmış bir insan olarak mekanın bendeki değerini anlamanızı isterim. Benim kimsenin bilgisine ihtiyacım yok demem bilgi servettir ama benim kimsenin sunacağı menfi tekliflere zerre tamahım yok ihtiyaçta duymam. O yüzden şu aile yapısına hassasiyetle özen gösterelim. Özelden kimse yardım istemesin kimsede vermesin. Benim nezdimde özelden destek vermek korkaklığın yalan bilginin daha doğrusu hiç birşeyi bilmemezliğin sır perdesi altında serpiştirilmesi demektir. Şahsen ben hatasını gördüğüm ustayı uyarırım. Çok uyardımda. Ustalarda uyarsın. En güzel münazara doğruluk sonucu hedefi üzere yapılan münazaradır. Bundan kimse kırılıpta darılmasın. Sonuçta rengimiz dışında hepimiz eşidiz. Doğru uyarı doğru cümle kimseyi kırmaz. Doğru kırıyorsa onun adı alınganlık olur doğruculukta olmaz. Selam ve dua ile 🤚

Kader25

Admin
Kendi bahcemizi sürecek vakit bulamıyoruz. Bahçemiz elimizin altında.
100-300-500-1.000 km. Uzaktaki bahçeyle hiç işimiz olmaz. Herkesin bahçesi kendisinin olsun.

Bizim yaptigimiz; bahçedeki ağaç budanacaksa biliyorsak şu zamanda buda şöyle budama yap deyip tecrübemizi paylaşmak.

Bunları söyleyebilmek icinde bazan hangi il diye yada Akdeniz bölgesi mi diye sormak icap eder. Zira Adana'daki limon ile Konya'daki limon ağacı bir değildir. Mevsimleri bile tutmaz.

Paflagondaki. Roma sütun başlığı ile Ankara'daki bir değildir. İkisi de Roma ya aittir. Farklılıkları var. Bilen bilir. Bilmeyen aynısı der. Aynı değildir.