Oluk Ve Haç Işareti | Define işaretleri ve anlamları

Oluk Ve Haç Işareti

Nasibimse

Kullanıcı
Selamunaleykum ustalarım bölge çok güzel ve bölgenin heryeri dümdüz arazi sadece burası tümülüs gibi yüksek bir tepe oluğun olduğu yer yarım metre kadar kazılıp bırakılmış haç işaretininde sağ yanı en fazla 30 yada 40 cm kazılmış elimden geldiğince resimledim degerli yorumlarınızı bekliyorum

[/URL]

Son düzenleme:

MAVRAN

Vip Üye
Anlattığın gibi ise traktör kasasının olduğu yerden ve buna benzer uzakliktan bu yeri resimle. Bu yere yukarıdan girmen çok zor ve bir o kadar tehlikeli. ( eğer tumulusse).

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

tümülüs değil kardeşim. mezar ve mezar odaları için tesis edilmiş kayalıklı bölge.
bir çok mezar odası çıkar. bir kaçına değindim. resmi izin alınabilir. boşluk ve maden tespiti tavsiye ediyorum. sağlıcakla.

Nasibimse

Kullanıcı

tümülüs değil kardeşim. mezar ve mezar odaları için tesis edilmiş kayalıklı bölge.
bir çok mezar odası çıkar. bir kaçına değindim. resmi izin alınabilir. boşluk ve maden tespiti tavsiye ediyorum. sağlıcakla.
Teşekkürler ustam bölge güzel bende mezarlar olduğuna inanıyorum zaten orda çalışma yapanlar sadece 2 yer kazıp bırakmışlar boşluk tespiti ile bakmam lazım

mustodayi

Kullanıcı
gurbanim 6nci resimde korinen 2 kayaya calis o kayalarin altinda veya yanlarinda boslik vardur ikizce gardasimda cizmis kanalli tasa ugrasma ta asagiyi anlatir dereyi duzlugu ordan giris var deyir

wolf_52

Kullanıcı
kanalın bitişi,toprakla birleşdiği nokda mezarın girişidir, eski bir işaretdir, çok değerli bir şey çıkacaqğını sanmıyorum!!! bu tip aynı mezardan elbise çıkmışdır.....

Üst Alt