Oruç | Define işaretleri ve anlamları

Oruç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Tarık gelince Güneşte daha çok patlamalar meydana gelip, Gökteki şer İblis uyduları iflas edecek metawörs iptal olacaktır. Tarık elinizdeki pulse cihazların çok çok daha güçlü olarak yaklaşmatadır. Dünyada canlı ve metalıik bir yapıysa artı ve eksi kutuplar yer degiştirecektir. Tecknolojimi her an bu son yazıyı tecnolojik olarak okuyor olabilirsiniz. 2000 yılınca yaklaşmaya başlayan Tarık ve Şira yaklaşma süresini 2045 te tamamlayacaktır. Şu an gördügünüz ve şahit oldugunuz deprem ve sel gibi şeyler sizin tabirinizle afetler bize göre ise hayatın bir parcası olan şeyler henüz başlangıçtır. Tarık karanlıktan cıkıp gelirken bir pulse cihaz gibi vura vura gelirken Şira ise tam tersi çeke çeke gelir. Bu gün bilim dediginiz şeyler elbette işe yarasada Allah ın ilimi karşısında bir hiçtir. Peki Madem geliyor gelmekte olan Dünya batacakmı :( Dogrusunu elbette Allah bilir. Ancak Peygamberimiz Hz Muhammed de yalan söylemez taaa yaşadıgı günlerde çok yakındır demiştir. Zaten her insan eceli geldiginde kıyameti kopmazmı ? Bir insan 100 yaş yaşasa hepsi odur işte hayat dedigin. Yani kıyamet bile çok uzaktır Şu an can veren nicelerine. Dünyaya bel baglayıp maddeci bir hayat yerine yarın ölecek gibi yaşayıp ahirete ne götürebilirsek o degilmidir hayat dedigin şeyin asıl sebebi.
Adam kafaya zengiligi takıp para olmazsa bu hayat olmaz düşüncesinde, nerden biliyorum daha düne kadar Allah tersine döndürmesin bende aynıydım. Kefenin cebi olmadıgını bildigim halde idrak edemiyordum. Dil ile söyledigime kalpten belkide inanmıyor yada azmı inanıyordum yada Hidayet vermeyen Rabbim vermeyince Acmayınca kulagı gözü göremiyormuydum. Bazı işler nasip işidir kimine sivri sinek vızıltısı gelir kimine davul zurna az gelir lafı buraya yakışırmı ? Defineyi aradıgınızın yarısı kadar gercekleri arasaydınız hem dünyanın hazinelerini hemde ahiretin hazinelerini bulurdunuz. Dünyadada Cennet ve Cehennem vardır azı bilir inasanın kendisidir bu dünyayı kendine Cennet yada Cehennem yapanda. Mesele ne Tarık nede Şiradır aslında mesele Allah ın vaadidir. Her canlı ölümü elbette tadacaktır, ama mundar gitmek vardır, ama mismil. Bakın müslüman gitmek demiyorum MÜslüman gitmek çok zordur ve Müslüman olmak kolay olsada Müslümanca yaşamak çok zordur. Dolayısıyla müslüman gitmekte zordur. Tek sebebi ise dünya malına aşık olamaktır. Dünyadan gecemeyen dünyanın asıl yüzünü dahi göremez bu çirkin dünya aşık olmayı hak etmiyor. Gecimmi paramı bunları kafaya taka taka aşık olur zaten insan dünyaya. Allah varsa Gam olmaz. Allahın insandaki yoklugudur insanı asıl yokluga ve sefalete sürükleyen. daha eskiyi saymıyorum 21 yıl aradım kendimi , saçlarım agardı benim dişlerimde döküldü. Genç yaşta ihtiyar oldum gittim. Her seferinde başıma gelenlere bir suçlu aradım kendi kafamca buldumda hep birileri suçluydu. Asıl gercek suçluyu her seferinde ben bende saklamışım megerse suçlu bulamayınca belkide suçsuz Şeytana suçludur dedigim olmuş megerse. Yani insanın başına ne gelirse kendi elinden gelir demek istiyorum suç varsa o şucun sahibi insanın kendisidir başta. İnsan kendini düzeltirse cevreside düzelmeye başlar, ancak sen kendini düzeltmeden cevrene ahkam kesersen hiç faydası olmaz. Kendini düzeltemeyenin başkasına söz sahibi olması bile büyük hatadır. Sen kendini düzeltirsen senin cevrenide Allahın düzeltir inşallah senin yine güçün yetmez haaa bir başkasını düzeltmeye bir başkasına şefaat etme gücü yoktur kimsenin bakmayın siz Tövbe kabul eden sahte müslüman kılıklı şeytanlara onlar kendilerini kurtarsınlar. Keza Peygamber koskaca Peygamberken ailesine ben sizi kurtaramam siz kendinizi kurtarın diye övüt verirken. Bu gün cıkıp üç beş şarlatan kendi yolundan gidenleri kurtarma iddiasındalar. Seyyid dahi olsalar soyları tescilli dahi olsa esas Seyyidlik soy degildir. Esas Seyyidlik Tıpkı Peygamberimiz gibi yaşayıp, egip bükmeden kendi nesf ve cıkarları ugruna kimseye oldugundan başka gözükmemektir. Kuran Ahlakı ile yaşamaktır gercek sünneti uygulamaktır Seyyidlik. Elbette kalbleri Allah bilir bizimkisi yinede hüsnü zandır. Dogrusunu ve kalbleri ancak Allah bilir. Ve Allah Zan ile konuşanları sevmez. Gözüken köy kılavuz istemez sözü bile yanlıştır , ya gördügün köy degilse ? Uzaktan bakmak insanı yanıltır, gördüm demek bir manada körlüktür aslında. Dogrusunu Allah bilir demek ise en dogrusudur.

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Aklınız Çok olsa ne yapardınız ?

Neler yapmazdım diye sesler duyar gibiyim :(

İnsan beyni cok az çalışır kişiden kişiye görede degişir. Eger bazı beyni az çalışanlara lutfedilip az daha akıl verilseydi Allah sanırım hepten o aklı şeytanlıga çalıştırırdı o insan , kime ne kadar vercegini bilmezmi Rabbim :(
Şöyle bir örnek verelim çok iri yarı cüsselli adamlarda cesaret namına bir şey olmaz bilegine baksan vurur devirir yüregine baksan el kadar bebeden korkar. Çok iri adam dövdüm küçük adamlardan kolay geliyordu Allah beni affetsin :( Kimide ecik bücük insandır O cüsseli iri adam bir yumruk vursa yarısı boşa gider :( ancak o küçük insanda cüsseliden daha büyük cesaret vardır. İşte Her işin cilvesi buna benzer. Kiminde cüsse var kiminde mangal gibi yürek var. Kimide sallar durur cıksa er meydanına tek başına :( cıkamazki alır ardına üç beş havlayan havlatır durur.

Akıl dedik ya sanmayınki çok aklı olan çok iyi işler yapar her zaman . İşe yararmı yarar bazen :(
sadece akıl yetmez , mantıkta gerektir ikisi bir olunca fikir dogar. Fikir bir işin başlangıcına hareketine sebebiyet veren içra mekanızmasıdır. Ancak dogru oldugu hususunda oturup düşünüp hareket edilmelidir. Dünyalık işlerinizde lazım olur akıl dedigin.

Allah ve Din Kuran ise Akılla dar bir cerceveden çok az anlaşılır çünkü insan madde aleminde öteleri yadırsar ürperir. insan dedigin aslında bir hayvandır, hayvan ehlileşirse kendini arar bulursa insan olmaya aday olur insan olmak büyük arayış ister. Her insan kılıgındakini insan sanma o gördüklerinin çogu birer hayvandan başka şey degildir. İmanı olmayanda insanlık hiç arama. Var diye seni ve kendini kandırır.

Kendini bulup insan oldugunda ise sana hükmeden az yada çok aklının çok bir önemi kalmaz. Dünyadaki insanım diyenlerle aynı dilden konuşma anlaşma aracına döner tabiii onlarla hala işin kaldıysa. Çünkü artık yürek nedir onunla hemhal olmaya başlarsın Ruhunu tanımaya başlarsın asıl gerceklik bu evreden sonra başlar. 20 ila 20000 herz aralıgında sıkışıp kaldıgın kendini kilitledigin kutudan artık çıkma cabasına düşersin. İki yada üç boyutlu gördügün yada madde aleminde gördügün yada akılla hesaba calıştıkların artık sana hiç gelmeye başlar artık seni idare eden akıl mantık yada fikir degil onlara hükmeden buldugun sen olursun. Yani aykün yüzde yüz çalışsada senin için akıl dedigin bir hiçtir artık. Ve hiçliginde Hiçligini aramaya korkmadan karar verirsen kiii bu karar artık akılla degil şuurladır ve şuuru diger manada ruhun aklını çoktan bulmuştursun. Artık ilk adımda hiçligi ararken kendinin bir hiç oldugunu seni Yaratanında hiç olan seni Yoktan var ettigini anlamış olursun. Kolaymıdır degildir akla dönersen kaybedersin kendini olmayan akla sıgmazsın artık. Şuuru terk edersen girmekte zordur dengeli olman lazımdır şükür ve tevekkülle anlamaya idrak etmeye çalışmalı ve yola korkmadan devam etmelisin artık. Zaten ölen kişide ölüm korkusu bile olmazki :( İnsanın korktugu belki tek şey çogu kez ölüm ve ölümle yüz yüze gelmektir işte bu en büyük aptallıktır. Korkacak te şey vardır O da Allah tır. Ve Allah tan korkmayanlardan Allahı tanımayanlardan korkmak degilde uzak durmak en dogrusudur. Allahtan korkan zaten düşmanını artık iyi bilendir. Daha yol vardır şuurunda ötesinde şuursuzlukluk bile vardır.

Kime ne yazıyorum . Biliyorum anlamadıgınızı ve anlatamadıgımı işte asıl meselede burasıdır. Anlaşılamamak ve Anlatamamak. Kör insana karşıdaki dagda ne var diye sorulmaz, Sagır insanında yanında Sur düdügü öttürsen duymaz öylemi. Ancak her insan hepten anlamasada ucundan kıysından azda olsa anlar nasip oldugu kadar eger anladıgı yere binerse bindigi gemi Nuhun gemisi olur kendisine küçüktür yada büyüktür azgın dalgalarla boguşur yada ilk dalgada batar biz onu hesap edemeyiz. Ancak Niyet eşittir Akibettir her hesap sonu böyle cıkar sen niyet ette varsın ateş sönmesin bir karınca olup su taşıyan olda varsın öteki ben su taşımayla ateşi söndüremem deyip arkasını dönüp gitsin. Aklınıza çok güvenmeyin bu adam çok akıllı şu konuyu bir danışayımda demeyin, kalbinize sorun üç defa kalp size dogruyu söyleyendir çogu kez, ancak o kalpten şeytanı kovmadan onada sormayın oda altadır sizi.

Bu adam hep diyor kendinizi bulun diye . Kendimi nasıl ve nerde bulurum sorusunu El Cevap Hz Muhammedin haytını örnek alıp ona özenen bulur kendini. Sonrada nasip olursa istedigini bulur. Yoksa siz daha çok ararsınız :( aramakta iyidir ben buldugum bir çok şeyi define ararken buldum, bazı gizemlerin esrarı cezbetti beni peşinden gittim evet defineyi bulamdım artık umrumdada degil ama defineyi ararken kaybettigim kendimi buldum neye niyet neye kısmet.

Son düzenleme:

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Agziniza yureginize saglik ustam
Define ararken gercek hazineyi bulduk
Anlatmaya devam usta
Sevgili gardaşım aradıgınız definede Kuranı Kerim içerisindedir İroni yada empati yapmıyorum Tarih istiyorsan tarih vardır işaret istiyorsan en saglamı vardır. örnek girdiginiz bir çok magraları helak edilen kavimler yapmıştır. Yine define işaretlerinin sırrı bu kavimlerdedir. Yani degil define her şey Kuran içerisinde mevcuttur. Kuran sanmaki gördügün bir kitaptır sadece Kuran dünyadır Kuran evrendir Kuran yartılmış ve Yaratılacak her şeydir, Kuran Aklının yettigi ve Aklının Alamayacagı kadar büyüktür. Bir Kitapsada O senin gördügündür.
Ancak bir mevzu varki Akletme meselesi
Akıldan öteye yol var dedik ancak siz akılda durun oda yeter.
bakın akletme meselesinin acımı şöyledir.
Allah kalpleri bilir insan kendini kandırsada Allah bilir. Aklı olan o azıcık aklı götürüp şeytanlıga kullanmasa Rabbim neler verecek ona Ama insan kılıklı hayvan kendisinin hayvan oldugunu bilmiyor biride dese sen hayvansın alınır küser ben insanım der
önce hayvanlıktan cıkıp insan olma yoluna başkoymadan başlar mesele.
Allah verecek cünkü Allah kullarını çok sever. Ama azıcık daha akıl verse götürüp hayvan ya bu şeytanlıga kullanacak yine.
Ne zamanki Niyeti gördü yani kalbi gördü Rabbim o zaman ölcülü şekilde verir rabbim aklı. Dener seni yine dikensiz sanma yolu diken dahada artar nesf oldun der bir an yere çarpar seni. İçindeki nefs aklınla bir olup ortaya cıkan fikri harama bulaştırmaya calışır. Sen aklına mukayet olursan deneme sınavını gecer az daha akıl sahibi olursun bu kez. Eger insan aklının tümünü her insan kullanabilseydi ve hak yolunda kullanabiseydi bu gün dünya bu durumda olmazdı.
Akıl dedigin zaten cogu kez dünyalık işlere yarar Ancak ötelere göz dikersen akıl bir hiçtir. Ama yol akıldan geçer bu yüzden Rabbim Akletmezmisiniz buyurur. Çünkü akıldır seni idare eden. Ne zamanki aklına hükmetmeye başlarsan o zaman kendini bulmuş olursun. Ötesine yol vardır ve dahada zordur. Hele kendini bulup akıllanan gelsin yanımıza. Hidayeti Allah verir bizim yazdıgımız yazıyla bir şeyler gördügünü yada kendini buldugunu iddia edeni şeytan kandırır. Sedegor bir hiçtir hiçlerin olacak bir olayda cürmü dahi olamaz. Veren Allahtır verdigi ilimse anda verir anda alır. Bizde ilim vardırda demeyiz varsada bizdeki zerre degildir, Zerrenin yarısı olan aklını kaybetmştir. Ben kendimi sorguya çekiyorum bir tarafım hala dünyalıkta, Tutmasam kendimi bu nefs beni cehennemin dibine sokar. Oldum degildir mesele , düşmemektir ve düşürecek nice şirin gözüken bela vardır bu yolda . fazlasına bakmıyor mundar gitmeyeydik derdindeyiz biz. Çünkü Müslüman olmak çok kolay Müslümanca yaşamak çok zor. Mısmıl gitsek oda büyük şey. Mundarlıkta var. Allah korusun.

Son düzenleme:

DefineHaritasi

Kullanıcı
Allah korusun, bende suan diyorum ki gonulden ve agiz dolusu ben bir hicim.
Her seferinde nefsim boburleniyor dunyaya aldaniyor.
Seytandan kurtulursak nefsimiz yakaliyor.
Insan olmak kolay is degilmis, hayvani duygulardan kurtulup seytani eleyip nefsinle cihada girmekmis insan olmak.
Insanligin hakki da Müslümanlikla olur yada tersi nasil bakarsan.
Hocam yanlissam duzeltin..

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Allah korusun, bende suan diyorum ki gonulden ve agiz dolusu ben bir hicim.
Her seferinde nefsim boburleniyor dunyaya aldaniyor.
Seytandan kurtulursak nefsimiz yakaliyor.
Insan olmak kolay is degilmis, hayvani duygulardan kurtulup seytani eleyip nefsinle cihada girmekmis insan olmak.
Insanligin hakki da Müslümanlikla olur yada tersi nasil bakarsan.
Hocam yanlissam duzeltin..
hoca düzeltsin varsa yanlışın ben hoca degilim :( kendini arayan aciz biriyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...