Oyma | Define işaretleri ve anlamları

Oyma

Sado6161

Kullanıcı
4b65558dd5cdca3ce808fd777026ee45.jpg
e8f5e53a7f00b35722fea4b29e0b8b34.jpg
60beb461c5031b46bda276e3bbeb07d9.jpg
e4ace064a9cf9de435f9d1b4400af0c7.jpg
6f1197fb159575253b179ae57bc1cdac.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mirkut

Vip Üye
Genelde butur tek genis oymalari dere kenarlarinda goruruz sanirim oyugun baktigi yonde dere yok. Varsa oyugun baktigi yonun resmini paylasirmisiniz. Oyugun icini elinizle gezdirdiginizde civi ucu gibi elinize ortada batan varmiydi. Oyugun resme gore sag tarafina dogru kasaya uygun kaya varmi. Bunlar varsa bile oyugun meyili net olmasa bile ve kanalinida gormesekte hemen oyugun oldugu yerden bir cubuk tutup giris aranmali. Selametle kardesim.

Sado6161

Kullanıcı
Mirkut usta ilk olarak dereyle oymanın uzaklığı yaklaşık yüz metre oymanın baktığı yön dere paylaşıyım ama calılardan bişiy görebilşrmisin bilmiyorum oyuğun içini elimle tuttum ama dikkat etmedim.oyuğun sağında solunda kendi gibi veya daha ufak taşlarla sanki bir çember gibi çevrili oyuk olan taşta bu cemberdeki taşlardan bir tanesi birde resmini çekmedim ama oyuğun sol çaprazında bir kayanın dip kısmına doğru kesme bir v vardı veyahutta ben v sandım kanalda olabilşr ama kısa ve genişti dik v gibi v nin hafif sol alt kısımdan makinayı tuttum boşluk verdi burda odamı var yoksa başka bişemi otu kırk metre yukarıda bi yer var adam dedi burası tümülüs onunla bir alakası olabilirmi acaba

Sado6161

Kullanıcı
Mirkut usta ilk olarak dereyle oymanın uzaklığı yaklaşık yüz metre oymanın baktığı yön dere paylaşıyım ama calılardan bişiy görebilşrmisin bilmiyorum oyuğun içini elimle tuttum ama dikkat etmedim.oyuğun sağında solunda kendi gibi veya daha ufak taşlarla sanki bir çember gibi çevrili oyuk olan taşta bu cemberdeki taşlardan bir tanesi birde resmini çekmedim ama oyuğun sol çaprazında bir kayanın dip kısmına doğru kesme bir v vardı veyahutta ben v sandım kanalda olabilşr ama kısa ve genişti dik v gibi v nin hafif sol alt kısımdan makinayı tuttum boşluk verdi burda odamı var yoksa başka bişemi otu kırk metre yukarıda bi yer var adam dedi burası tümülüs onunla bir alakası olabilirmi acaba

5152206940000df5c749922cc465a090.jpg

Mirkut

Vip Üye
V gibi duran yerden bosluk aldiysaniz cubuklalarla boslugun devamina bakabilirmisiniz yada makinaniz goruyorsa boslugu takip ederek boslugun buyuklugune netlik kazandirabilirsiniz. Tuneli varsa yamaca dogru gider buyuk ihtimalle kirmizi yemislerin oldugu tarafa dogru.
Tumuluse gelince tumulusun girisini takip ederseniz buraya dogru getiriyorsa girisi buradanda olabilir.
Bu gomuleri buyuk kurnazliklarla yapmislar. Tumulusle alakali olup olmamasi okadar onemli degil onemli olan tesbiti yapip sonuca ulasabilmek kardesim.

Sado6161

Kullanıcı
Mirkut usta aynen ben dediğin şelilde yaptım tümülüsle bu oymanın orta mesafesinde bir çekim daha yaptım ordanda boşluğu aldım

Mirkut

Vip Üye
Bir ipi yere acarain dolandirirsin ya ipi takip ederek son noktasina gelirsin. Iste alttaki tunelide o sekilde takip etmelisin. ben olsam tumulusun cevresinden yamac asagi dogru olan yerden tuneli arar buldugumdada tunelin baslangicina kadar giderdim. Yanilmamak adina baslangictan baslayip boslugu takip ederek bizi nereye goturecegine bakmamiz daha saglikli olur. Tunelin bittigi yerde muhtemelen bir oda girisi varsir bunuda yine yamaca dogru yada saga sola dogru tunelin bttigi yerin disina 1 m aralik birakarak bakilmaliki oda varsa kacirilmasin. Bazen tunellerde cokmelerde olabilir bittigini sanirsin oda goremezsin yamaca dogru yine bakilmasinda fayda var.
Yer tumulusse goturuyorsa isiniz zor yok eger odaya atiyorsa yine isiniz zor tumellerin hemen hemen cogunlugu toprak dolguludur.
ALLAH c.c yardimciniz olsun

Sado6161

Kullanıcı
Aynen usta zaten tüneli falan ben buldum ve bir odada buldum lakin öle bi yerli bölge trafiğin kameraları bizi izliyormuş [emoji4]trafik polisi çıka gelmesin kan ter içinde Allahtan polis yerli yanımdaki adamları tanıyor degetin işinize kardeşim deli divanemisin nesiniz kameraları görmüyormusunuz öle çıkıp geldik

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Sevgili ustam,
Hangi makinadir tuttugunda bosluk gosteren. Marka ismine gerek yok. Genel olarak adini yazarsan; dedektor, alan tarama vb. Gibi. Cok bahtiyar olurum.

Her nefs ölümü tadacaktir.

Üst Alt