Pembe Ay Ve Haç | Define işaretleri ve anlamları

Pembe Ay Ve Haç

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
tek resimli konular çoğaldı bende bu kervana bir gireyim bakalım :D

körfez de dereye yakın, iki dere birleşimine yakın, tatlı suya acı suya yakın. kayalık sol tarafda bir miktar daha uzanıyor. az yanında yerde kaya blokları var. göze dokunan başka emaresi yok. mezar mı arayalım?

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

kardeşimizin konusuna ilgisiz kalmak beni rahatsız edecek. C haçın önünde ilk defa görüyorum. ama aradığın anlam için kullanıldığını biliyorum. sağ üstte işçilikli görünüyor. acaba yanılıyormuyum. bulguların yapıldığı yer kırılarak yapılmış. kademeli bir yerde olmalı. arkaya ve sola değilde ,sağ ağırlıklı üst ve alt çaprazlarda yakalayacağını ümit ediyorum baş gibi yer sanki diğerleriyle ayni yönden biraz farklı verir konumda görünüyor. iki nokta ihtimali de düşünülmeli. yerde hafif meyilli olması lazım.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
teşekkür ederim ustam. ilk yorum sizden inşallah daha da bereketli olur. şimdi arkadaşlar bana kızacaklar bu ne hem tek resim istemem diyorsun hemde tek resimle konu açıyorsun diyecekler :D ne yapalım eski albümlerden kalma bir resim idare edin ustalar.

evet yerde meyil var biraz. buraya çubuk mak. ile falan hiç bakma şansım olmadı.

karanar

Kullanıcı
çalkaya ustaya katılıyorum şu farkla ki. c mağarayı haç ta mağaradaki noktayı temsil ediyor olabilir. zira c harfinin mahsen olarak değerlendirildiği de bir gerçek. ikizceli ustamın belirttiği gibi ikisini ilk kez yan yana görüyorum. hıristiyanlık sembolleri; gizli şapel ya da kiliseler hariç genelde mağara içinde olmaz, ne tuhaftır ki burada yanyana.

ertug

Kullanıcı
harbici kardeşim acı sudan bahsetmişsin acı su varsa dedesi ve kileseside vardır acı suyun bir metrede parası var iki saatte alırsın saygılar

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı
ustam evet acı suyu var ama dede ve kilise bu alanda yok. burası dere içi yani hatırlarsın ya seninle bir kanyonun içinde gezmiştik :D yine öyle telefon çekmeyen bir yere denk geldik, öyle derin bir yer. dede varsada araştırmak lazım belki 3-4 km de falan olabilir. bu dedeler bana yaramıyor. ben ebe mezarı çözmek istiyorum artık (keyif)

Üst Alt