Program Vasıtası Ile Arşivlerindeki Kayıtlı Yerleri Tespit Edebilme | Define işaretleri ve anlamları

Program Vasıtası Ile Arşivlerindeki Kayıtlı Yerleri Tespit Edebilme

kurtkaya

Kullanıcı
Bir Program vasıtası ile devlet arşivlerindeki kayıtlı yerleri tespit edebilme
Arkadaşlar merhaba,
Elektronik mühendisiyim ve 10 yıldır bu görüntüleme ve resistivity sistemlerin üzerine imalatlar ve çalışmalar yapmaktayım.
Bir şekilde elime geçmiş ve üzerinde 3 yıldır çalıştığım ve 1.5 yıl önce kodları ile oynayarak bazı sonuçlara ulaştığım bir application var.
Bu application üzerinde yaptığım kodlama oynamaları neticesinde, harita üzerinde, devlet kayıtlarında olan(Türkiye Devleti yada başka devletler, tahminim israil devleti kayıtlarında olan) gömü, eski kilise, mezar veya lahit gibi yerleri gösteren bir program var. Program normal çalıştığında bildiğiniz bir navigasyon programı gibi. Ama kodlarıyla oynadığımda harita üzerinde açık ve koyu renk haç işaretleri, oda şekilleri veya kaya şekilleri ortaya çıkıyor. emin olmak için kendi bildiğim gömü var denilen yerlere bu program ile gittim. ve aldığım görüntülerde % 80-90 oranında başarılı olduğunu gördüm.
Örnek olarak bundan 9 sene önce, bir gece yarısı, elimizde olan bir harita ile 3 kişi kazı yapmaya gittik.yaklaşık 1.5 mt "Yasak Kelime".sonra toprak sertleşti ve daha fazla insan gücü ile kazamayacağımıza karar verdik ve daha sonra bakmak üzere bıraktık.
1 hafta sonra bizim kazdığımız yer yaklaşık 3 mt derinlik olarak başka birileri tarafından kazılmış olduğunu öğrendik ve içinde bir kişinin ölüsü bulundu.....Birşey alınıp alınmadığını bilemiyorum....seneler sonra bu elimdeki application ile o noktaya koordinat üzerinden baktığımda, tam olarak bizim kazdığımız noktada siyah haç işareti olduğunu gördüm. bunun gibi bir iki deneme daha yaptım. ve birçoğunda da bu işaretlere tekrar ulaştım.
Ben kazıya giden, elinde dedektör günlerce dolaşan birisi değilim. Bana uygun da değil, ben işin teknik kısmındayım. Resistivity ve yeraltı görüntüleme sistemleri imalatı yapıyorum. Burdan marka ve isim söylemeyeceğim.Ama piyasada ki birçok markanın sahtekar olduğunu size garanti edebilirim.Yakında imalatını bitireceğim resistivity ürünle, çığır açacağım. O zaman zaten markayı öğrenmiş olacaksınız.
Ben buraya yazmakta çok tereddüt ettim ama elimdeki application, denemelerimizle bir şekilde işimize yarayacak olursa eminim neler olabileceği hakkında fikirleriniz oluşacaktır.
Kimse ile tartışmaya girecek değilim yada doğru yalan olaylarına girmeyeceğimi baştan belirtmek isterim. Bu şekilde bir olay gerçekleşirse üyeliğimi sileceğimi ve kimse ile muhatap olmayacağımı belirtmek isterim Tek istediğim bu elimdeki applicationı nasıl daha yararlı hale getirebiliriz yada deneyimi olan arkadaşlarla nasıl birbirimize daha yardımcı olabiliriz.
Ve şundan emin olun ki, ülkemiz yeraltı resmen doludur.
Saygılarımla
Kurtkaya.

Mirkut

Vip Üye
Hayirlara vesile olur INSALLAH u teala.
Ulkemizde boyle gayretli ve bilgili kardeslerimizi gorunce diger her konuda kendini gelistirdigini zanneden ulkeler zamanla teknolojik bakimindan buzlerden geride kalacak diye dusunuyorum.
Umarim bu konudansizebyardimci olabilecek ustalarimiz olur. Selametle saglicakla kal. Aramiza hosgeldiniz.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Kurtkaya kardeşim,öncelikle aramıza hoş geldiniz.
insanlara yararlı her çalışma tarafımızdan desteklenir. çalışmanızda başarılar diliyorum.
bende sizin üzerinizde ne bilgi sahibiyim nede anlarım. olabilirliği hakkında fikir bile yürütemem.ancak anlattığınız yerlerin birinde kendim tespit ederek anlayabilirim.
sitede hiç kabül görmeyen hangi konuda olursa olsun polemiğe girmektir. kişi haklı bile olsa üslub saygı seviyesini aşarsa o zaman kişi burada kendine bir daha yer bulamaz.buı garantiyi ben size veriyorum. gözümüzden kaçarsa rapor edersen hemen görürüz.
çalıştığınız sistem hakkında görüşü olan arkadaşlarımız elbette fikirlerini yazacaktır. ama çok sınırlı olacağı kanaatindeyim. ilk kez gündemimize gelen bir konu.
hayırlara vesile olmasını dliyorum.
bir konuya daha değinmek isterim. ticari amaçlı doğruluk payı olmayan bir çok reklam amaçlı konular açılmıştır. bu tür samimiyetten uzak bir nevi bu pazarda sövüşlenecekler çıkacaktır diyenlere de kesinlikle müsaade edilmemiştir. üyelerimizi korumak adına gerekli yaptırımlar uygulanmıştır. zatıalinizi tenzih ederim. diğer sitelerle mukayese edilemeyecek nezih bir site olduğumuzu belirtymek için yazıyorum.tamamına yakını üyemiz bile değil. süresiz uzaklaştırılmıştır. üye kendini silemez. bu karar yönetime aittir.istemem ama böyle bir hoş olmayan bir durum doğarsa ,yeterki sizden kaynaklanmış olmasın,üyemizi savunmak bizim asli görevlerimizdendir.
sen projeni tamamla hayırlısı ile biz bir şekilde içeriğini anlabilecek yolu buluruz ve emin olduğumuz bir konuda da ilk tavsiyede bizden gelir. sağlıcakla .

kurtkaya

Kullanıcı
İkizceli üstad,
Öncelikle dikkatli seçtiğiniz kelimeler ve iyi niyetiniz için teşekkür ederim.
Ben bilginin paylaştıkça çoğaldığına inanan ve teknolojiyi çok yakından takip eden birisi olarak burada birbirimize faydamız dokunabileceği kanaatindeyim. Dediğim gibi ben işin arazi kısmında değil, teknik kısmındayım. bana verilen konumları değerlendirip geri dönüşler yapabilirim.bu geri dönüşler neticesinde verdiğim bilgiler de doğru çıkarsa o zaman deriz ki, benim üzerinde çalıştığım sistemim doğru yolda. Ama buna emin olabilmek için , varlığı kesin bilinen yerlerin veya daha önceden malzemenin alındığı,çıktığı bilinen yerlerin konumları üzerinde çalışırsak daha kesin sonuç alabileceğimize inanıyorum. çünkü oradan birşeyler çıkmışsa ve bende bunu sistemden teyit edebiliyorsam o zaman çıkarılmamış yerlere bakmak daha doğru olacaktır kanaatindeyim.
saygılar.

Mirkut

Vip Üye
İkizceli üstad,
Öncelikle dikkatli seçtiğiniz kelimeler ve iyi niyetiniz için teşekkür ederim.
Ben bilginin paylaştıkça çoğaldığına inanan ve teknolojiyi çok yakından takip eden birisi olarak burada birbirimize faydamız dokunabileceği kanaatindeyim. Dediğim gibi ben işin arazi kısmında değil, teknik kısmındayım. bana verilen konumları değerlendirip geri dönüşler yapabilirim.bu geri dönüşler neticesinde verdiğim bilgiler de doğru çıkarsa o zaman deriz ki, benim üzerinde çalıştığım sistemim doğru yolda. Ama buna emin olabilmek için , varlığı kesin bilinen yerlerin veya daha önceden malzemenin alındığı,çıktığı bilinen yerlerin konumları üzerinde çalışırsak daha kesin sonuç alabileceğimize inanıyorum. çünkü oradan birşeyler çıkmışsa ve bende bunu sistemden teyit edebiliyorsam o zaman çıkarılmamış yerlere bakmak daha doğru olacaktır kanaatindeyim.
saygılar.
Yazismanizdan suan icin herhangi bir ticari gelir beklenmeksizin yardimci olabileceginizi anliyorum. Tabiki bazi testler gectikten sonra piyasaya sureceginiz cihazdan illaki bir gelir beklemek ve kazanmakta sizin en dogal hakkiniz. Eger sakincasi yoksa poyasaya sureceginiz cihazi birazdaha detaylandirarak anlatabilirmisiniz. Uydu uzerindenmi bakilacak mesela yerlere. Bu konuda yetersiz bilhiye sahip oldugum icin azda olsa detaylandirirsaniz sevinirim.
Selametle

gıral

Vip Üye
Öncelikle hoşgeldiniz kurtkaya kardeşim faydalı bilgiler paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim açıkcası bahsettğiniz teknolojiyi ilkkez duyuyorum anladığım kadarıyla size konum verilmesi ve sizinde bukonum üzerinden haritaya bakmanız olayı pekiverilen konumda sizin haritaya girmemiş biryer varsa okonumda bişeyokmu diyecez zannedersem böyle olacak yanlış anlamayın meseleyi anlamak için böyle düşüncelerimi iletiyorum İnşallah hayırlara vesile olur Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın

kurtkaya

Kullanıcı
Yazismanizdan suan icin herhangi bir ticari gelir beklenmeksizin yardimci olabileceginizi anliyorum. Tabiki bazi testler gectikten sonra piyasaya sureceginiz cihazdan illaki bir gelir beklemek ve kazanmakta sizin en dogal hakkiniz. Eger sakincasi yoksa poyasaya sureceginiz cihazi birazdaha detaylandirarak anlatabilirmisiniz. Uydu uzerindenmi bakilacak mesela yerlere. Bu konuda yetersiz bilhiye sahip oldugum icin azda olsa detaylandirmanizi istedim. Selametle

Ben burada Cihaz satışı yapmak için bulunmuyorum şuanda sayın yönetici.İleride tabiki olabilir..şimdilik Sadece böyle bir yazılım var elimde 2 senemi kodlarıyla oynamaya verdiğim. ve bunu denemek istiyorum.fakat bildiğim malzeme çıkarılmış bir yer yok.dolayısı ile sizlerde varsa böyle yerler bu yazılım ile de bir sonuç alabiliyorsak yazılım çalışıyor demektir.Eğer yazılım çalışıyorsa şüphelenilen yerlere de bakabiliriz.Ama çalıştığına emin olmadan şüphelenilen yerlere bakmak bizi daha doğrusu o arazide çalışacak arkadaşları yanlış yönlendirebilir.Bundan da en başta ben rahatsız olurum

kurtkaya

Kullanıcı
Öncelikle hoşgeldiniz kurtkaya kardeşim faydalı bilgiler paylaştığınız için ayrıca teşekkür ederim açıkcası bahsettğiniz teknolojiyi ilkkez duyuyorum anladığım kadarıyla size konum verilmesi ve sizinde bukonum üzerinden haritaya bakmanız olayı pekiverilen konumda sizin haritaya girmemiş biryer varsa okonumda bişeyokmu diyecez zannedersem böyle olacak yanlış anlamayın meseleyi anlamak için böyle düşüncelerimi iletiyorum İnşallah hayırlara vesile olur Allah emeklerinizi boşa çıkarmasın

Haritaya girmemişse ya yok diyeceğiz yada bizim harita kayıtlarına girmemiş yani kayıtlardan sonra gömülmüş bir malzeme diyebiliriz.Ama bunu diyebilmek için baştan sistemin çalıştığına emin olmam gerekiyor ki kimseyi yanıltmayayım.

Mirkut

Vip Üye
Ben burada Cihaz satışı yapmak için bulunmuyorum şuanda sayın yönetici.İleride tabiki olabilir..şimdilik Sadece böyle bir yazılım var elimde 2 senemi kodlarıyla oynamaya verdiğim. ve bunu denemek istiyorum.fakat bildiğim malzeme çıkarılmış bir yer yok.dolayısı ile sizlerde varsa böyle yerler bu yazılım ile de bir sonuç alabiliyorsak yazılım çalışıyor demektir.Eğer yazılım çalışıyorsa şüphelenilen yerlere de bakabiliriz.Ama çalıştığına emin olmadan şüphelenilen yerlere bakmak bizi daha doğrusu o arazide çalışacak arkadaşları yanlış yönlendirebilir.Bundan da en başta ben rahatsız olurum
Tesekkur ederim ustam ziyadesiyle memnuniyet duydum yazinizdan. ALLAH c.c hakkinizda hayirlisini nasip etsin. Hemen hemen cogu ustamizda bilinen ve bu bilinenlerin icinde yuzde yuze yakin var diye bilecek yerler mevcut. Resmi calisma yurutulecegine karar verdigimiz yerlerden koordinatlar verilebilinir ve calismalarinizda resmi calismadan sonra netlik kazanir. Saglicakla kalin