Rahmetli Dedem Den Kalıp Içime Dert Olan Yer | Define işaretleri ve anlamları

Rahmetli Dedem Den Kalıp Içime Dert Olan Yer

la mekan 001

Kullanıcı
Arkadaşlar evvela herkese hayırlı günler
Başlıktan da anlaşılacağı gibi dedemden kalan bi tarlamız var şuan memlekette olmadığım için foto yükleyemiyorum bi kaç haftaya gidicem inşallah o zaman atarım. Konuya gelecek olursak 1970 lerde dedem tarlanın ortalarında bulanan büyükçe bi kaya var yerin üstünde görülen kısmı 1m yükseklik yaklaşık 2buçuk m genişlik ,20 m civarı da uzunluk var yerin altında ne kadar var bilmiyorum tabi :) . o zamanlarda da tarlanın her köşesi çok kıymetli olduğu için bu kayayı dinamitle patlatıp açılan alanı tarımda kullanmak maksatla 3-5 işçi tutup başlamışlar çalışmaya tahminimde bi kaç dinamit patlatıp parça koparmışlar dinamitin basıncı ile açılan alanda bi tane baca bulmuşlar bacanın üzerinde bi topraktan yapılmış tabak diyelim ,tabağın için de de bir adet küpe varmış dedemler o zamanlar korkup başları belaya girmesin diye işçileri durdurmuş orayı kapatıp bırakmışlar o bacanın hamam bacası olduğunu düşünmüşler ama ben öle olmadığını düşünüyorum şuan baca görünürde yok rahmetliyede ne kadar ısrar etsem korkusundan bacanın tam yerini söylemedi (başımıza bi iş gelmesin diye ) ehh bizimde yaş yavaş yavaş kemale eriyor toprak altında kalsın istemiyorum daha doğrusu merakıma yenik düşüyorum :) ayrıca o küpe bu günün parasıyla 3bin tl civarına satılıp işçilerin ücretleri ödenmiş aldığım bi duyum içeride bir kadın mezarı olduğu yönünde ama girişi nerde bulamıyorum çok uzun yazdım biliyorum ama aylardır kafamı kurcalıyor yardım edebilirseniz sevinirim ayrıca çevremde çubuk kullanabilen yok bende o mağrifet varmı onuda biliyorum şimdiden teşekkürler selametle

la mekan 001

Kullanıcı
bu arada kayanın üst başında mahlep ağacı var onu yazmayı unutmuşum mekan sulu bi yer değil ama biz oraya bolca fidan dikdik:)

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Sen mevzuyu çözmüşsün zaten, mezar vardır,hediyesidir ve gölgeliğidir ağaçta mezarın,neresine yardım istiyosun enteresan

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Gaza gerek yok ustam
Gerekiyor ise / aklında soru işareti varsa
Cihaz kontrolü yap

Bismillah de
Resmi kazı iznini al

la mekan 001

Kullanıcı
Aliveli ustam cihaz sitemizin önerdiği firmaya bende güveniyorum lakin sadece tek bir iş için cihaz almak istemiyorum anlayan bi ustanın bakıp net mekanı belirlemesi lazım daha önce cihaz veya çubuk tecrübem olmadı aylardır netten video larını izleyip takip ediyorum sadece
kısacası sanal ustayım ben bana bu konuda yardımcı olabilecek bi ekibi varsa teknoloji deki ustaların çok makbule geçer

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Ustam
Bildiğim kadarı ile
Teknoloji ekibinin böyle bir hizmeti yok
Kendiniz bi şekilde hallediniz
Aman dikkat edin
Sektör tehlikeli :p