Sarı taşta oyma... | Define işaretleri ve anlamları

Sarı taşta oyma...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili dostlar.. geçerken çeşme başında durdum bir su içimi arkadaşım bölgede bir eşkiyaya ait bir katır yükünden bahsedince çubuklar beni çeşmenin yirmi otuz metre üstünde bu yere getirdi çeşme sonradan yapılan bir çeşme rivayetle alakalı olduğunu düşünmüyorum ama bu sarı taşın üç adım üstünde hem boşluk hem altın verisi aldım dostlarım bu konuda ne derler acaba derinlik iki buçuk adım...

Birinci resim taşın arkadan görünüşü ikinci resim taşın üstten görünüşü resmi çekerken bulunduğum yer nokta aldığım birazda hafif kabarık tepemsi bir yer değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• IMG_20220616_162413.jpg
    IMG_20220616_162413.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20220616_162426.jpg
    IMG_20220616_162426.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 25

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Kesinlikle alan, üstünde durulması gereken bir alan. Rivayetler kısmı beni hiç mi hiç ilgilendirmiyor. Ona bakarsanız herkes muhakkak birşeyler der. Benim izlenimimde elde ettiğim en önemli şey taşın yoğun sıcağa rağmen çevresindeki bitkiyi dip atıklarla beslemesi. Kaya çevresindeki bitkiler biyotik bitki türü bir bitki. Zeminde bulunan atıklardan ziyade toprak altı atıklardan nasibini alarak yetişen bitkiler. İşte burada azgın kantoron çiçeği muhakkak olur. Toprak kantaron,kengel ve ölü çiçeğine sahiplik yapan toprak türü. Katman çok farklıdır ve stabil bir verime sahibtir. Taşın düz istikameti sizi kantaron çiçeğine götürüyor olmalı ki öyle de zaten.

Nasibinizde varsa herşey gelir nasibiniz bağlı ise su bile gelmez. ALLAH nasibinizi açsın her daim. Şayet nasibinizde varsa buradan boş dönerseniz bu kesinlikle sizin eksiklikliğinizdendir ustam. Şahsen ben buradan kesinlikle boş dönmezdim. Alan için izin çıkarın muhakkak verim alacaksanız.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Bu yorumun beni uçurdu ustam Allah razı olsun senden...
Umarım dilerim mevlam kısmetimize yazmıştır teşekkür ederim...

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Abi merhaba,
Bu tasin ne ifade ettigini bilen biliyor.
Benim alanima gelince;
Bahsettiginiz derinlikte altin sinyali alindiginda, sinyal aldiginiz noktada altin yoktur. Bu demek degildir ki alan da altin yoktur. Alanda altin varsa sinyal aldiginiz yerde degildir. O noktada yapilacak islem benim soylediklerimi teyit edecektir.

Ben orada olsam nasil calisirdim?
Sinyal alinan yere 1-2 metre uzunlugunda deynek vs. Cakardim.
Sonra 60 metre oradan uzaklasirdim.
O noktada elde numune olmadan dairesel 3-4 tur atardim. Hangi yonde altin sinyali aldiysam o noktadan caktigim deynege dogru bir ip cekerdim. Bu islemi 4 ana yonden yapardim. 4 ipin kesistigi yer hedeftir.
Ne varsa oradadir. Oradaki hakiki altin ise, mineral degilse, uzerine cubukla yurudugunuzde cubugunuz altin isaretini vermez. Verirse mineraldir.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Abi merhaba,
Bu tasin ne ifade ettigini bilen biliyor.
Benim alanima gelince;
Bahsettiginiz derinlikte altin sinyali alindiginda, sinyal aldiginiz noktada altin yoktur. Bu demek degildir ki alan da altin yoktur. Alanda altin varsa sinyal aldiginiz yerde degildir. O noktada yapilacak islem benim soylediklerimi teyit edecektir.

Ben orada olsam nasil calisirdim?
Sinyal alinan yere 1-2 metre uzunlugunda deynek vs. Cakardim.
Sonra 60 metre oradan uzaklasirdim.
O noktada elde numune olmadan dairesel 3-4 tur atardim. Hangi yonde altin sinyali aldiysam o noktadan caktigim deynege dogru bir ip cekerdim. Bu islemi 4 ana yonden yapardim. 4 ipin kesistigi yer hedeftir.
Ne varsa oradadir. Oradaki hakiki altin ise, mineral degilse, uzerine cubukla yurudugunuzde cubugunuz altin isaretini vermez. Verirse mineraldir.
Merhaba ustam haklısın detaylı bir tepit yapmadım ileriki günlerde tekrar gittiğimde tarifini dikkate alacağım inşallah teşekkür ederim...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Üsdat resim alanınında ben bir şey göremedim. çevresini görmem lazım.
Kıymetli ustam çubuklar beni buraya getirdi kayadaki oymayıda görünce doğrusu eyrafa çokta bakmadım sadece kayadan resim aldım yer şehir dışında oldugu için uygun bir vakitte tekrar gidip detaylara bakacam o zamam çevre resimleride eklerim inşallah teşekkür ederim...

Üst Alt