Selale ler | Define işaretleri ve anlamları

Selale ler

SEVALİ

Kullanıcı
Sayın ustalarım malumunuz Selale ler hakkında bilgilere 1 çok yerden yalan-yanlış anlatımlar iile arazide emek veren kardeşlerimiz var Sela le nedir Amacı Kullnimi bizler açısından önemi nelerdir paylaşımlarınızı rica ediyorum .

Teşekkür ederim

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Sayın ustalarım malumunuz Selale ler hakkında bilgilere 1 çok yerden yalan-yanlış anlatımlar iile arazide emek veren kardeşlerimiz var Sela le nedir Amacı Kullnimi bizler açısından önemi nelerdir paylaşımlarınızı rica ediyorum .

Teşekkür ederim
Truva ustamın başka bir konuya yazdığı yazıdır

Şelale nin tam akmak üzere olduğu yerde bir oturak gibi bir şey olması lazım.oturunca baktığın tarafta mezarı olur.birde akarın 40 metre içerinise şelaleye sırtını verdiğinde sol tarafta kalan bölümde set gibi bir şey olması lazım.orda ana malzeme olur.sırtını verince şelaleye sağ kısımda mezar solda dikili bir taş olur.o taşın üstüne bak.şelale akmadan önceki üstteki sağ ve solda mezarlar olur.şelalenin tam akarının arkasında oda olur. bunları inceleyin.Öneml bir bilgi daha sana. tam akarın olduğu yerde.yönünü akarın devamına verince hemen yanda yani akara sırtını verince sağ kısımda hediye olacak.

KANAS_USTA

Admin

Teşekkür ederim
Gardas
Her türlü gideri olan bir yapıdır şelale,
Tünel girişi malzeme kasasi oda mezar ....vs arazide ne gömer isen selaleye de aynını yapabilirsin.
Burda önemli olan malzeme şelalesi mi ?
Onuda şelale değil de çevredeki doğal yapay emareleri verir. Bu emareler yanı başında olabileceği gibi 1 km uzağında da olabilir. Manayı bilip neyi nerde arayacağını bilince mesafenin önemi kalmıyor.
Saygılar.

balkaya34

Kullanıcı
Truva ustamın başka bir konuya yazdığı yazıdır

Şelale nin tam akmak üzere olduğu yerde bir oturak gibi bir şey olması lazım.oturunca baktığın tarafta mezarı olur.birde akarın 40 metre içerinise şelaleye sırtını verdiğinde sol tarafta kalan bölümde set gibi bir şey olması lazım.orda ana malzeme olur.sırtını verince şelaleye sağ kısımda mezar solda dikili bir taş olur.o taşın üstüne bak.şelale akmadan önceki üstteki sağ ve solda mezarlar olur.şelalenin tam akarının arkasında oda olur. bunları inceleyin.Öneml bir bilgi daha sana. tam akarın olduğu yerde.yönünü akarın devamına verince hemen yanda yani akara sırtını verince sağ kısımda hediye olacak.
@Necat usdam Selam.. Bu anlattığınız şartlardaki şelaleyi bende arıyorum, Ve aslında tahmin ettiğim yer var ama bir türlü gidemedim ,
Şelaleye vardığınızda Şöyle iki Avuçunuzu birleştirdiğimizde iki avuc icinden daha az bir goruntu olacak bu Bir kisinin POPO sunu koyabilecegi kadar ufak bir oturak olacak yani öyle koltuk ebatında filan degil ,Çok ufak.olacak ki Bunu ancak arayan birinin bileceği kadar küçük bir oturak olacak, Işde Asıl aranan ŞELALE budur, Burayi bulup oturduğunuzda Sizinde bahsettiğiniz görüntü olacak ,Ama nihayetinde YERALTI şehrine kadar iş uzanır,
Ben kendi bildiğimi Aradığımı yazdım , Belki başkasının aradığında başka olabilir tabiiki ,

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
@Necat usdam Selam.. Bu anlattığınız şartlardaki şelaleyi bende arıyorum, Ve aslında tahmin ettiğim yer var ama bir türlü gidemedim ,
Şelaleye vardığınızda Şöyle iki Avuçunuzu birleştirdiğimizde iki avuc icinden daha az bir goruntu olacak bu Bir kisinin POPO sunu koyabilecegi kadar ufak bir oturak olacak yani öyle koltuk ebatında filan degil ,Çok ufak.olacak ki Bunu ancak arayan birinin bileceği kadar küçük bir oturak olacak, Işde Asıl aranan ŞELALE budur, Burayi bulup oturduğunuzda Sizinde bahsettiğiniz görüntü olacak ,Ama nihayetinde YERALTI şehrine kadar iş uzanır,
Ben kendi bildiğimi Aradığımı yazdım , Belki başkasının aradığında başka olabilir tabiiki ,
Balkaya ustam selamlar. Bu yazı Truva ustaya ait. Her şelale kuşkusuz aynı değildir, yerine kaya yapısına yaşayan uygarlığa bağlı farklılık göstermesi normaldir. truva ustamız geldiğinde katkıda bulunacaktır sanırım. Ayrıca diğer ustalarımızın da katkılarıyla geniş bir şekilde işleneceğini ümit ediyorum.

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Selamün aleyküm sizin istediginiz gibi bi şelale buraya atabilirim
Aslinda mekanda o istediginiz sekildeki şelaleyi buraya attim ben ama yonlendirmelermi istenilen sekilde olmadi konu ya bakabilirsiniz hac isareti konulu yerde selaye sirtini verince sağ tarafda kayalarin altinda iki kesme tas bile var

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@Ustaoklit Aleyküm selam usdam ,Resim varsa ekleyin bakalım benim aradigim olmasa bile bilgi almak konusunda da faydası olacaktır , ve hatta belki bir arkadaşın aradigida olabilir , Her halukarda faydası olur,
Orada yani hac isareti konulu yere bakarsaniz ayrintili sadece selalenin altindan cekim yapmadim ama cok guzel inceleme yaptim dediginiz gibi tam oturuyor