Sevgili Üyeler, | Define işaretleri ve anlamları

Sevgili Üyeler,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
konuyu buraya açmama sebepi üyelerimizin görmesi içindir. sonra kaldıracağım.
konuların noksansız ve hatasız açıklığa kavuşturulması için,
resimleme hakkında Bozkurt ve Cantar ustalarımızın üstte açmış olduğu ve bazı ustalarımızın da fikir yazdığı iki konu var.
ara ara konu sahibi arkadaşlarımıza tavsiyelerde bulunur mümkünse tarif ettiğimiz şekilde ilave görüntüler almasını varsa da paylaşmasını isteriz.
bazı arkadaşlarımız,tavsiyelerimize uyarak yeni görüntüler paylaşır ve bir çok konu bu vesile ile açıklığa kavuşmuştur. bazılarının imkanı olmaz ilerki bir zamana yayar vs.
şimdi konuyu neden açtım.
son zamanlar da ,ara ara ya yetersiz ya da bulguların yeterince anlaşılmasını sağlamayan ,FLU görüntüler geliyor. doğal olarkta ,bu tür konular yeterli ilgi göremiyor.bazı ustalarımız olası kanaatlerini yazıyor bazı ustalarımız ise yorumlamadan geçmek durumunu tercih ediyor.
bu sabah bazı konulara girdim. laf olsun diye değil her ustamız gibi yardımcı olmak için. görüntülere şaşırıp kalıyoruz. belli belirsiz bulgu olduğu anlaşılabiliyor.BAZILARINDA O DA YOK. resmi masa üzerine alıyor büyütüyorum,olmuyor küçültüyorum olmuyor.mesleğimiz müneccimlik olmadığına göre.ben ne yapabilirim.bırakıp geçmek zorunda kalıyorum. fazla uzatmadan,inşaallah üyelerimiz mesajımızı alır. konusunun netleşmesini isteyen arkadaşlarımız bu durumu doğurmayan net görüntüler ve birden çok çekimlerle ,bulguları ve alanı görebileceğimiz şekilde fotolamayı tercih eder.
selametle inşaallah.

ulaş

Kullanıcı
konuyu buraya açmama sebepi üyelerimizin görmesi içindir. sonra kaldıracağım.
konuların noksansız ve hatasız açıklığa kavuşturulması için,
resimleme hakkında Bozkurt ve Cantar ustalarımızın üstte açmış olduğu ve bazı ustalarımızın da fikir yazdığı iki konu var.
ara ara konu sahibi arkadaşlarımıza tavsiyelerde bulunur mümkünse tarif ettiğimiz şekilde ilave görüntüler almasını varsa da paylaşmasını isteriz.
bazı arkadaşlarımız,tavsiyelerimize uyarak yeni görüntüler paylaşır ve bir çok konu bu vesile ile açıklığa kavuşmuştur. bazılarının imkanı olmaz ilerki bir zamana yayar vs.
şimdi konuyu neden açtım.
son zamanlar da ,ara ara ya yetersiz ya da bulguların yeterince anlaşılmasını sağlamayan ,FLU görüntüler geliyor. doğal olarkta ,bu tür konular yeterli ilgi göremiyor.bazı ustalarımız olası kanaatlerini yazıyor bazı ustalarımız ise yorumlamadan geçmek durumunu tercih ediyor.
bu sabah bazı konulara girdim. laf olsun diye değil her ustamız gibi yardımcı olmak için. görüntülere şaşırıp kalıyoruz. belli belirsiz bulgu olduğu anlaşılabiliyor.BAZILARINDA O DA YOK. resmi masa üzerine alıyor büyütüyorum,olmuyor küçültüyorum olmuyor.mesleğimiz müneccimlik olmadığına göre.ben ne yapabilirim.bırakıp geçmek zorunda kalıyorum. fazla uzatmadan,inşaallah üyelerimiz mesajımızı alır. konusunun netleşmesini isteyen arkadaşlarımız bu durumu doğurmayan net görüntüler ve birden çok çekimlerle ,bulguları ve alanı görebileceğimiz şekilde fotolamayı tercih eder.
selametle inşaallah.
Abimizin yazısına ilaveten yönlerini yazmaları önemle rica ederiz.
Buyuk abimize konulara bu şekilde açıklık getirdiği için ayrıca teşekkür ederiz.
Rabbim nasibiniz i bol kepçeden versin.

blutx

Kullanıcı
İkizceli ustamızdan sonrada bir Acıklıkta ben getirim, resimlediğiniz yerleri çok yakın çekmeyin !mümkünse uzak ve civarı görünür şekilde fotoğraflanırsa daha acık olur daha sonra yakındanda çekebilirsiniz.

Son düzenleme:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
değerli arkadaşlarım ben fotoğraflama yöntemini değilde işaretlerin anlaşılmasını sağlamak için yazmıştım. siz güzel uyarılarda bulunmuşsunuz. üstteki iki konuda bu yöntemler yazılı olduğu için değinmemiştim.
asl olan ,işaretin önce yakından bir kaç cepheden,sonra yine kaya ile toprağın görünmesi sağlayan ,biraz işaretin açığından toprağıda görebilecek şekilde ve yine bir kaç cepheden.
işaret kayanın üstünde düz yerinde ise kayanın üstüne çıkarak kayadan yukarıya doğru olan araziyi,
eğer yan tarafında ise işaretin baktığı cepheye doğru ,yine araziyi en az 10 15 m. görülmesi sağlanmalı.
bu tarz görüntü olduğunda ,gizemler göz önüne gelecektir. ayrıca baş benzeri bulgularda ,baktığı istikamet ,biraz daha mesafeli incelenmeli ve doğaya aykırı oluşumlar ya da dikkat çeken kayalar ilave olarak çekilmeli.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Güzel bir konuya değinmişsin ustam, gerçekten şahsen en zorlandigim mevzuyu dile getirmiş olman bu konuda üyelerimizin daha hassas olmasına inşallah vesile olur.
Çok şükür teknoloji gelişti ve artık nerdeyse herkesin elinin altında kameralı ve yüksek pikselli telefonlar var. Fazla bir şey istemiyoruz fazladan üç beş resim daha cekilirse belkide hayatınızı olumlu yönde değiştirecek bir icraata neden olabilirsiniz.
Lütfen bu konuda hassasiyetimizi artıralım.
Teşekkürler

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Saniyorum soyle bir cekince var: Detayli resim cekersem yerim ifsa olur.

Her uye sunu bilmeli; bu mekanda kimsenin kimsenun yerinde gozu olamaz. Zaten mumkun de degil.

Bu isten anlayanlarun elinde zaten en az 3-5 yer var. Kimse kendi yerinin isini bitiremiyor. Baskasinin yerini ne yapsin?

Hem bu isler bu kadar kolay mi? Hele kol gucuyle yapiliyorsa.

Bu nedenle herkes gonul rahatligi ile resimleme yapsin.

Konya diyecegine ic anadolu.
Manisa icin ege bolgesi demesi yeterli. Demese de olur.

Yerin 4 metresine kadar bisey kalmadi zaten. (İstisnalar haric) Ortalama 6-10 metre calismak lazim.

Hurmetlerimi sunarim.

Her nefs ölümü tadacaktir.

metin77

Kullanıcı
Ikizceli ustam iyi bir noktaya degindin yine uyeler adina tesekkur ederim. Her daim bizleri dusundugunu biliyorum. Affina siginarak bir oneride bulunmak isterim. Konuda anlatmak istedigin mesajin icerigini, yeni konu acacak olan uyelerimize konuyu acmadan once kucuk bir pencere ekrana ciksa ve icerisinde de tum gerekli aciklamalar yer alsa daha etkili olacagini dusunuyorum. Aramiza yeni katilacak uyeler zaten konu acarken ve resim yuklerken acemilik cekiyor ve kendiside cogunlukla acemi zaten. Bu uygulama konuda anlatmak istediginiz mesaji daha yaygin ve etkin bir bicimde iletilecegini dusunuyorum. Selametle kal abi

Üst Alt