Şeytan Nerede -Allah Nerede | Define işaretleri ve anlamları

Şeytan Nerede -Allah Nerede

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sedegor

Kullanıcı
Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü
Bismillahirrahmanirrahim.

Kelime-i şehadet ve Besmeleyi yazdım Şeytanda İmana gelsin

Aranızda hiç Şeytan gören varmı ?
Diye sorup Cevabınıda ben vereyim.

Küçük Şeytan içinizde kalbinizdedir. Kalbinizi Bir daire olarak düşünün Ortasında ise bir cizgi.

Bu cizginin sag tarafı yeşil güzellik Cennetlik, Sol yanı ise Kırmızı ateş cehennemlik. Orta cizgiyi ne tarafa fazla ittirirseniz , iyi yada kötü tarafınız artar. Ya Melek gibi Yumuşak olursunuz Muhammet Yoluna gidersiniz. Yada ben iyiyim diye kendinizi kandırır Şeytanlaşırsınız. Yani İrade elinizdedir Aslında. Bu verdigim örnekteki Ortadaki cizgi Aslında iradedir.

İradeyle Güzelligi artırırsanız kötülügü yok etmiş Yani Aslında Mümin kadınsa Mümine olmuş olur.

Küçük Şeytanı anladınızmı şimdi. İçinizde ve Kendinizsiniz aslında.

Birde Büyük Şeytanlar var. Bunlar Fasıklardır. Sakallı Saçlı Cübbeli Yani Cogu Müslüman görünümlüdür. Siz Müslüman olmaya çalışırken nerde olsa gelir sizi bulur. Hatta size yardım ediyormuş gibi davranır. Hadisten Kurandan örnek verir. Sanarsınız ki siz benden iyi biliyor. Hatta bilgisine hayran kalırsınız. Siz az ileri gittikce size vesvese verdirip ulan ben ne oldum neymişim be diye kendinize sorarsanız işiniz biter yol alamaz böbürlendiginizle kalırsınız. Allah Böbürleneni Sevmez. Solcu dediginiz Müslüman görmedikleriniz yapmaz bu kötülügü size. Demiyorumki Her Cübbeli Sarıklı Fasıktır Hayır. Ancak Din bozulmuştur Kimin peşinde namaz kıldıgınıza dikkat edin.

Bakın degerli Kardeşlerim Musa kimdir Hızır kimdir belli degildir. Ancak Musayı yada Hızırı aramak yerine Siz Önce kendinizi Arayınız.

İşte bu noktadan Sonra Allah Nerde Göremezsiniz belki ama bilirsinizki Gercekten Allah var.

Şeytanları yenmedikten Sonra Allah bulunmaz. Önce kendinizi yenin Sonraki Müslüman görümümlü Şeytanı. O güçlüdür onun gücüde Aslında Sizden Müslüman gibi gözüküp size vesvese verdirmesinden gelir. Her kılıga girer o unutmayın Kelime-i Şehadet getirdin Ona bakın Müslümanmıymış.

Az bilmeyle çok bilme degildir Müslümanlıgın derecesi yürekten inan yeter. Peygamberimiz Muhammedin yolu Dogru yoldur.

Sedegor

Kullanıcı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk' e düşman olmayınız. O Dili Degiştirmemiştir. Sadece Alfabeyi degiştirmiştir. İsteyen Alfabeyi ögrenebilir yasakta degildir.
Gazi Müslümana iyilik etmiştir Kuranı Kerimi Türkçeye cevirerek her kesin anlamasını Saglamıştır. Arapcada Kıraatlı okumak Sevaptır Ancak Arapcası olmayan ne yapsın ? Mealde Kurandır Senin diline yani Türkceye cevirene Küfür degil Dua edilir. Kuran Sadece Arapca yazılacak okunacak diyede Şart yoktur . Sen yine Ezanı ve Namazı Arapcadan Oku. Ancak Kuranı anlamak için okuyacagın dil en iyi bildigin dildir.

Atatürkün diger yaşam tarzı ve huyları kendini ilgilendirir. Kimseye laf söylemek düşmez. Varsa Günahı çeker. Yoksa Cennete girer Orası Allah ile kendisi Arasındadır.

Atatürkün Ruhuna El Fatiha.

Burak5553

Kullanıcı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk' e düşman olmayınız. O Dili Degiştirmemiştir. Sadece Alfabeyi degiştirmiştir. İsteyen Alfabeyi ögrenebilir yasakta degildir.
Gazi Müslümana iyilik etmiştir Kuranı Kerimi Türkçeye cevirerek her kesin anlamasını Saglamıştır. Arapcada Kıraatlı okumak Sevaptır Ancak Arapcası olmayan ne yapsın ? Mealde Kurandır Senin diline yani Türkceye cevirene Küfür degil Dua edilir. Kuran Sadece Arapca yazılacak okunacak diyede Şart yoktur . Sen yine Ezanı ve Namazı Arapcadan Oku. Ancak Kuranı anlamak için okuyacagın dil en iyi bildigin dildir.

Atatürkün diger yaşam tarzı ve huyları kendini ilgilendirir. Kimseye laf söylemek düşmez. Varsa Günahı çeker. Yoksa Cennete girer Orası Allah ile kendisi Arasındadır.

Ustam insanin icindeki seytan nefistir onu terbiye etinmi gerisi Allahin izniyle gelir selametle

Kafkaslı

Vip Üye
Birde Büyük Şeytanlar var. Bunlar Fasıklardır. Sakallı Saçlı Cübbeli Yani Cogu Müslüman görünümlüdür. Siz Müslüman olmaya çalışırken nerde olsa gelir sizi bulur. Hatta size yardım ediyormuş gibi davranır. Hadisten Kurandan örnek verir. Sanarsınız ki siz benden iyi biliyor. Hatta bilgisine hayran kalırsınız
YUKARDAKI YAZIN NASIL BIR YAZİDIR

Bir kere attiğın başlık tevhit inancına tamamen ters o nasil bir sorudur ALLAH nerede?
@Sedegor kurbanim usteki bu yazini hiç tasnif etmiyorum kınadığımida belirtirim

Yıllardir türk sinamalarinda haciyi hocayı uçkağıç sahtekar dinini satan biri olarak
Tanitmışlardir
Sizde ayni seneryoyu yaziyla belirtmişsiniz
Bu hıç yakışmamış

Hayir din bozulmamaştir ALLAH CC Hiç şüphe yok ki o Zikri / Kur’ân’ı biz indirdik, onu koruyacak olan da biziz.” (Hicr, 15/9)
Demiştir
bozulan her şeyi bildigini sana aslinda hiç bir şeyden haberi olmayan insanlardır
Yani Şeytan kilıkli insanlardır

Lafi dönüp dolasıp dil derimine getirmişsin yani kısaca ustü kapaklı bana dokundurmussun
Buda hiç olmamış yanliştasin haberin olsun çok sey yazacaktim ama sonra vaz geç tim

Son düzenleme:

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör

O ALLAH’ı ve islamı ne kadar seviyorsa bende onu o kadar seviyorum. O nasıl bir söylemdir dili değiştirmemiştir alfabeyi değiştirmiştir. Sen hangi açıdan bakıyorsun bu mantığa. Kuran harfleriyle yazıp türk diliyle konuşmak varken yunan alfabesinin islam ülkesinde işi ne? Daha geçen gün size arapçanın neden kendi sınıfında en anlayışlı dil olduğunu anlattım. Bugünün türkçesi bilindiği gibi hiçte mahsum bir islam dili değildir. Türkçe odur ki bir azerbaycanlı tealfuz etsin odur ki bir türkmen telafuz etsin. Biz daha türkçe konuşamıyoruz absürt bir alfabe ile çürütmüşüz kendimizi kalkmış dil diye dünyaya hava atmaya çalışıyoruz. Herkes isteğidi hakkında görüşünü bildirir buna kimse lafta edemez. 100 yıllık bir şahıs olmazken oluyor ata, değilken türk oluyor türk gelde konuşma. Benim dedemle aynı yaşta olup dedemin babasından 15 yaş küçük olan bir kişi benim dedemin nasıl atası oluyor. Ata dediğin en az üç asra hükmetmeli ki ata terimi kalıplaşsın. Ben o şahsa fatiha okumam elbet birşeyler okurum ama hayır hasenat asla okumam. Konuşma diye diye asırlardır narkozladınız bu milleti elbet bir gün uyanır def eder biizniALLAH bu illeti. Benim atam da belli vatanımda.
madem peygamberimizin yolu doğrudur neden onu bırakıpta bir aciz kulu insanlar aleminde bukadar ilahlaştırıyoruz. Fatihanın ilk suresinde Elhamdulillâhi rabbil alemin yani hamd alemlerin rabbi olan ALLAH a mahsustur diyoruz ama ALLAH tan çok bir tağuta bir puta hamdettiriliyoruz. El başka diyor dil başka diyor.

Kafkaslı

Vip Üye
Okumani tavsiye ederim insanlik adina her ne yapilmışsa iyi veya kötü sorumludur

Bir şeye sebep olmak, onu yapan gibidir.” şeklindeki meşhur prensibe göre de ilk defa iyi veya kötü bir çığır açanların, açtıkları çığırdan gelen geçenlerin sevap veya günahlarına ortak olmaları gerekir.

“Nihayet (o inkâr edenler), kıyamet gününde kendi günahlarını tamamen yüklendikleri gibi, bilgisizce saptırdıkları kimselerin günahlarına da ortak olurlar. Dikkat edin! Ne kötü bir şeydir yüklendikleri!” (Nahl, 16/25)
mealindeki ayeti tefsir eden Mücahid, şöyle demiştir: “Bunlar hem kendi günahlarını, hem de kendilerine itaat edenlerin işlediği günahları yüklenirler.” (İbn Hacer, Fethu’l-Bari, 13/302)

“Haksız yere öldürülen hiçbir kimse yoktur ki, onun kanından Âdem’in birinci oğluna bir pay ayrılmasın. Zira cinayeti âdet edenlerin ilki odur.” (Buhârî, Cenaiz 33, Enbiyâ 1, Diyât, 2, İtiṣâm, 15; Müslim, Ḳasâme, 27)
“Kim İslam'da iyi bir çığır açarsa, açtığı çığırın ecri ve kendisinden sonra onunla (o çığırla) amel edenlerin kazandıkları ücretlerin bir misli, -onların sevaplarından hiçbir şey eksilmeden- ona ait olur. Kim de İslam'da kötü bir çığır açarsa, açtığı çığırın günahı ve kendisinden sonra onunla amel edenlerin günahların bir misli, -onların günahlarından bir şey eksilmeden- ona ait olur.” (Müslim, Zekat 69)

Kafkaslı

Vip Üye
Haşa atatürk illahmidirki ?devrimlerini tartişmayalim
Allahin seriatıni tartişıyorsunuz sünneti tartisiyorsunuz
Inkilaplara gelince tartişılmaz bu nasil bir anlayıştır

Sonra seni, (ilahi) emre dayalı bir şeriat üzere kıldık. Ona uy. Bilmeyenlerin hevalarına/arzularına uyma. (45/Câsiye 18)
Kim bu zamanda seriatmi olur derse dinden çikmıştir açın bakin

Allahin seriati tartışılır demi ne olacak canim
Allahin seriati olan kanunlari kaldir yerine cihan savası verdigimiz ingiliz firansiz olan keferenin kanunu getir haşa tartısilmaz
Bu nasil bir anlayıstir

Beni konusturma @Sedegor vebalinden kalkamazsin sana kardeşim dedim araya
Nifak sokma

Son düzenleme:

Kafkaslı

Vip Üye
Başımiza ne geldiyse cehaletden birde kendini aydin sana ilim yoksunlarindan gelmiştir
Ağzibi açan haci hoca sakali
Hac allahin emridisakalda allahin emridir
Hocalikta allahin emridir
Her sepetde çürük elma olur

Neyse canim sıkildi bu konuya

Kader25

Admin
Keske butun camileri, tekkeleri, dergahlari yakip yiksalardi da alfabemizle ve dilimize el surmeselerdi. ( dinimiz -Kuran-koruma.altinda oldugundan bu mevzuya hic girmiyorum.)
Onlari yeniden en guzel sekilde yapmak daha kolaydi. Simdi ise geriye donmek elumizden aldiklarina tekrar kavusmak 200 sene ister.

Elbette Kurani okuyup anlamak en onemli meseledir musluman icin. Kurani okuyup anlamaktan bahsedenlere şunlari soylemek isterim.

1-Kelimelerinizi katlettiler. 50 sene once yazilan Turkçe ilmihali yada bir romani dahi bugun anlamiyorsunuz okudugunuzda. İlla bir sözluk açmaniz gerekiyor. Yada o ilmihalin sonuna yayinevinin koydugu sozluge bakmaniz gerekiyor. Hangi Turkce ile yazilmis Kurani anlayabilecegiz?

2-Kurani arapca saniyor çoğu kisi. Eger arapcayi bilen Kurani anlayabiliyorsa bu kadar alim neden ozel egitimden gecip alim oldular? Arapca bilen Kurani anlayip anlatabilseydi dunyadaki tum arapca bilenlere alim derdik. Ne imami gazzalilere nede mezhep imamlarina nede mufesirlere, muhadislere ihtiyac olmazdi. KURAN ARAPCA DEGIL RABÇADIR. Kuranin anlalsilmasi icin 20 farkli ilim dalinda ihtisas sahibi olmak gerekir. Bu nedenlerle mezhebe ihtiyac duyulmustur.

Bugun ŞEKSPIR'in eserlerinin anlasilmasi icin degisik zamanlarda yazilmis 3 tane herbiri de 500 sayfadan az olmayan sozlukler yazilmistir. Biz daha Fuzulinin, Nabinin ve kiymetli sairlerin siirlerini dahi anlamaktan aciziz. Kuran mealini okumakla Islam anlasilamaz. Elbette okunacak. Amma yeter şart degildir, olamazda.

3- Hadisi Serif: Kisi sevdiği ile beraberdir. Zalimi sevende zalimdir. Din dusmanini sevende dine dusmandir. Bu nedenle Seyyid Abdulhakim Arvasi ks. Soyle demiş: Yarabbi senin emrettigin gibi bir ibadetim yok. Lakin sana dusman.olanlara dusmanligim var. Buna guveniyorum. Musanin yaninda durmak yetmez Firavuna da karsi olmak sart.

4-Dilimize alfabemize.dokunanlar bu millete yanlis yapmistir. Bizim en bilinmeyen tarihimiz son 100 senedir. Bu 100 seneyi bilmeyenler de suur olusamaz. Halbuki bizler suur sahibi olmak mecburiyetindeyiz. Olmuslerle gidenlerle bir isimiz yok aslinda. Herkesi ameliyle Allaha cc havale ettik. Onumuze bakiyoruz. Yapacak cok isimiz var. Muradi İlahiyenin tahakkuku icin gayretteyiz. Ancak bizim de sinir uçlarimiz var. Dokunmayin bu uclara. Dokunursaniz bu insanlari ziplatirsiniz. Ve bu insanlarin soyleyecek cok seyleri var hemde delilli ispatli, oyle "sallamasyonda" değil.

Bence bu konu burada kapansin.

Kimin icinde ne varsa, o disina cikmadan son nefesini vermez. Olayin özeti de budur.

Ve-s Selam.

DefineHaritasi

Kullanıcı
Ataturku niye katiyosun usta bi onceki konuda kotu derken simdi neden boyle yazdin anlamadim ataturku konusmanin ne bir faydasi vardir ne bir zarari. Baska seyler anlat bize anlatacaksanda baska birinden anlat. Ne ataturkmus arkadas ilah gibi taptirdilar, laf edeni idame goturduler. Ben bu adama isinamadim. Dil konusunda da roni ve kader ustaya katiliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...