Şile Veya Ağva Darafinda Boyaci Köyünü Arıyorum Bilen Varmi | Define işaretleri ve anlamları

Şile Veya Ağva Darafinda Boyaci Köyünü Arıyorum Bilen Varmi

esrarengiz2828

Kullanıcı
bu köy eskilerde kök boya yapıp istanbula satarmiş. Verdiğim rahatsızlık için özür dilerim. Saygılarımla hayırlı aksamlar. Kocaeli'de selamlar

MAVRAN

Vip Üye
Sevgili kardeşlerim ustalarım yıllar sonra Dededen akrabalarimin yaşadığı köyün ismine ulaştım ancak isim eski isim olduğundan şimdiki haritada bulunamıyor . Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür eder bilgilerinizi beklerim. Selam ve saygilar.

MAVRAN

Vip Üye
Arkadaşlar yokmu bilgisi olan, veya eski haritalara ulaşabilen. Bulalım şu bizim akrabaları hani bir elin nesi var iki elin sesi var. Sizlerle daha çok ses var. ALLAH razı olsun.

TEVFiK

Vip Üye
r9Pl1m.jpg

gerçi arapça bilmiyorum ama :(

TEVFiK

Vip Üye
Abi teşekkür ederim bu harita köylerin isimlerini vermiyor. Ya mühimmat yerleri veya önemli merkezleri veriyor sanırım . Bu kadar eskiye gitmeyin abi biraz daha Cumhuriyetin başlarındaki haritalar olacak. Bunu Piri Reis mi çizdi abi;);)
hayır sayın ustam piri reis değil tevfik reis çizdi :p:D

MAVRAN

Vip Üye
BOZKURT Ustam sizin arşiviniz geniştir. Yanılmıyorsam İst. yaşıyorsunuz eskilerde ist kök boyasını bu köyden demin edermiş bir bilgiye veya belge elinizde var mı. Hakkınızı helal edin. sizlerin zamanını alıyorum. ( Ağva veya Şile olacak)

Üst Alt