Sis Yuntemiylen Mezar Tespit Etmek | Define işaretleri ve anlamları

Sis Yuntemiylen Mezar Tespit Etmek

ersan

Vip Üye
marhabalar ustalar.az bir sislen mezat tespitinden basetmek istiyorum tarla iclerinde yerleri beli olmayan mezarlarda .
6 sene 5 arkadas sis yuntemiylen mezarlar tespit ederdik yine bastan unde ben olarak cubuklarlan tespit edilirdi ve yer mezar oldunu tam guvenidimi .sislen yoklayirdik bakalim tam, doru mu varmisik noktaya deye az bir dikatliklien cubuklarlan tam ne sekilde kazildi da beli oluyor saten cubuklar dolguda hareketicok ta baska .
------------sislen bir yer dolgu mu deyilmi en guzel yuntemi ------------
sisi 20 cm kadar zemine batirdimi az bir kaldirik az miktar su duktumu sisin ustune yenden asasya batirilir buyleliklen sis insani hic zorlamaz .
bir dolguyu anamak icin en bastan 50---60 cm kadar az bir zemine avir girer ama asadaki dolgu yere erdimi sis birkerete altinda bosluk var seklinde birkerete iner ordan anasilirki o yer dolgu oldunu ve basetim gibi normal inerse demeki o yer dol ve "Yasak Kelime" gurmemis bir toprak .
sis--120 uzunlukta olmali ve 12 ---14 mm kalin ham celikten olmali ve sivri uc kismi az bir 2-3 mm ta kalin olmali ordaki toprak cekerken sisi zorlamasin deye .

sisin tutma yeri

teminki basetim tam uc kismi kalin olan yer az bir dikat edilirse sivri ucu siyah hakiki cok celik

tam burda tespit etim bir mezar bulduk.

TEVFiK

Vip Üye
marhabalar ustalar.az bir sislen mezat tespitinden basetmek istiyorum tarla iclerinde yerleri beli olmayan mezarlarda .
6 sene 5 arkadas sis yuntemiylen mezarlar tespit ederdik yine bastan unde ben olarak cubuklarlan tespit edilirdi ve yer mezar oldunu tam guvenidimi .sislen yoklayirdik bakalim tam, doru mu varmisik noktaya deye az bir dikatliklien cubuklarlan tam ne sekilde kazildi da beli oluyor saten cubuklar dolguda hareketicok ta baska .
------------sislen bir yer dolgu mu deyilmi en guzel yuntemi ------------
sisi 20 cm kadar zemine batirdimi az bir kaldirik az miktar su duktumu sisin ustune yenden asasya batirilir buyleliklen sis insani hic zorlamaz .
bir dolguyu anamak icin en bastan 50---60 cm kadar az bir zemine avir girer ama asadaki dolgu yere erdimi sis birkerete altinda bosluk var seklinde birkerete iner ordan anasilirki o yer dolgu oldunu ve basetim gibi normal inerse demeki o yer dol ve "Yasak Kelime" gurmemis bir toprak .
sis--120 uzunlukta olmali ve 12 ---14 mm kalin ham celikten olmali ve sivri uc kismi az bir 2-3 mm ta kalin olmali ordaki toprak cekerken sisi zorlamasin deye .

sisin tutma yeri

teminki basetim tam uc kismi kalin olan yer az bir dikat edilirse sivri ucu siyah hakiki cok celik

tam burda tespit etim bir mezar bulduk.

S.a. Elinize ve emeğinize sağlık sayın ustam bizde bu şiş gibi bir yerde deneme yaptık rahatça girmeyip :( üzerinede balyozla vurup çaktık :eek: ondan sonrada çıkaramadık çok zor bir şekilde çıkarma olasılığı oldu :mad: ondan sonra anladıkki şişi çakmış olduğumuz yer yağlı toprakmış :p şişide içeride sıkmış.:) zaten bizim yapacağım bu kadar olabilirdi.:(

esrarengiz2828

Kullanıcı
evet ustam doğru bi yöntem bu yöntemle açılmış çok güzel mezarlar gördüm tam nokta yapılmıştı

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
güzel anlatım olmuş ersan ustam bi şişçiliğin eksikti zaten peki de hele bu şişçiliği kimden öğrendin

zebun

Web Master-Coder
Kullanıcı
Öncelikle ersan ustanın bu paylaşımını yönetimin uygun bölüme taşıyıp sabitlemesini tavsiye ediyorum @aliveli44 ersan ustam sende konuda daha çok incelikler var demişsin onlarıda konuda aktarda ilgilenenler için daha aydınlatıcı bir konu olsun.
Konu hakkındaki düşüncem ise gerçekten şiş konusunda bilgisi olan usta biri sizi boşta koymaz özellikle ermeni mezarlarını bolca buldurur şahsen kendi tecrübem yayşlı bir şiş ustasının bir günde şiş çekerek 6 ermeni mezarını açtırdığını biliyorum :D

Üst Alt