Sit Alanında Kazı Fikri

gıral

Vip Üye
Kendi tarlamızda üç adet zeminaltı mezar bulunuyor tapulu arazimiz sit alanı ile birtelörgü çekilmiş vaziyette yapışık şimdi burada işler nasıl yürür ustalarım bişeyler yapılabilirmi nedersiniz

Deathless01

Kullanıcı
sit alanina kesinlikle "Yasak Kelime" izni verilmez. Amaciniz izinsiz "Yasak Kelime" ise, hic baslamayin derim. Bunu yapmak suctur ve yakalanirsaniz ceza alirsiniz

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
arkadaşımızın ifade ettiği gibi müracaat edersen kendi yerinide açığa vermiş olursun.
selametle Gıral kardeşim.

ASİAVCI

Kullanıcı
BU TARLA MEZARLIK OLARAK SİT YAPILMIŞSA BİR ŞANSINIZ VAR KÜLTÜR VARLIKLarına kurtarma kazısı için muracat edin biraz pahallı iş ama değer diyorsanız neden olmasın

ASİAVCI

Kullanıcı
şunu belirteyim kurtarma kazısı farklı resmi kazı farklı pürosudur olarakta malıyet olarakta

gıral

Vip Üye
şunu belirteyim kurtarma kazısı farklı resmi kazı farklı pürosudur olarakta malıyet olarakta
Ustam kalevar hemen bitişik hudutumuz sadece telörgü vararamızda tarlada onların tesbit ettiği bişeyok mezarlar çokyukarda kendi alanlarında fakat benimtarlada tarım için açtığım suhavuzu bulunur 5*5 burada yaklaşık kırk elli m3 suyu biranda kaybettik naylonun yırtık olması nedeni ile şimdi suyun gittiği yeri biliyordum birde çubukla test yaptım boşlukvar tünel desem daha doğru olur ustam durum böyle tarlada açıkta duran herhangi birmezar yok yani

gıral

Vip Üye
Şimdi zaten kaçakkazıyı düşünmüyorum fakat resmi olarakta oradan bimaddi çıkarım olmayacaksa niye uğraşım boşuna dursunöyle dimi ustalarım şimdi desemki böyleböyle gelipbirde tarlaya konmasınlar