Sizce Üçgen Oymamidir | Define işaretleri ve anlamları

Sizce Üçgen Oymamidir

byroom

Kullanıcı
Ustalarım üçgenin alt kısmındaki sıvalı gibi yeri horasana benzettim yanılıyormuyum ayrıca kaya üzerinde v işareti var gibi kaya yerli bir kayadır.Yorumlarınızla beni aydınlatabilirmisiniz? Şimdiden emek verip inceleyip yorumlarını esirgemeyen ustalarıma teşekkür ediyorum.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bir çok ustamız konuya girmesine rağmen yorum da bulunmamış. neden?
kaya ile arazi yapısı örtüştüğünden,işaret olarak düşünülen kısımların ,görüntüden ve kalitesiz çekimden,net olarak emin olunamadığı ve ayrıca 3. resim neresi ve ilk iki resme bakıldığında ,işaretler doğru dahi olsa açıktan görünmediği ve bu görüntünün yönlerini bile vermekten yoksun oluşu olabilirmi.
bence öyle.
üyelerimizin hangisine sorsak,yapılışları itibari ile,en kötü ihtimalle bir mezar veya mezar odalarını verdiğini bilir.
çekimlerin nasıl olması gerektiği ,defaatle anlatılmasına ve hassasiyet gösterilmesi istenilmesine rağmen, bir çok arkadaşımız,hiç önem vermemekte hatta bazıları tek resimle ,el falına bakar gibi yorum istemekte.
üyelerimize sitem adına değil,konuların aydınlatılması adına bir gerekliliği hatırlatmak istiyorum. buna özen göstermeyenlerin şikayet etme ,kırılma veya ilgilenilmiyor gibi serzenişte bulunma haklarınıda kaybetmiş olurlar.
sizlerden ustalar bol resimmi istiyor ,bir fazlasını verin. sokun gözlerinin içine,sonrada yorumlara bakın. anlamadığını ,insan nasıl verebilir. tahmini yorumlarla ,falcı durumuna düşecek ustamızında olacağını sanmıyorum.
byrom kardeşim,konuya genel bakışımı belirttim. kastımı sadece kendi üzerine alınma lütfen. konuya da gelirsek,

buradan bakışta ,üçgene benzemese bile işçilikli gibi görünmekle beraber, başlangıç kısmın alt meyilden olduğu çıkar.

buradan bakıldığında ,çizdiğim yerler işçilikli gibi.meyilli bir arazi yapısı ,aşağıdan yukarı uzanan resimdeki gibi ,etrafına göre az yüksek düşen bir yer olmalı. bunun alta bir üst bitimine yakın iki mezar olmalı. çıkartabilirsen üsttekiler önemli olabilir. sağ alttaki çiziminde ,bakış istikametinde karşılığına bakılmalı.

byroom

Kullanıcı
bir çok ustamız konuya girmesine rağmen yorum da bulunmamış. neden?
kaya ile arazi yapısı örtüştüğünden,işaret olarak düşünülen kısımların ,görüntüden ve kalitesiz çekimden,net olarak emin olunamadığı ve ayrıca 3. resim neresi ve ilk iki resme bakıldığında ,işaretler doğru dahi olsa açıktan görünmediği ve bu görüntünün yönlerini bile vermekten yoksun oluşu olabilirmi.
bence öyle.
üyelerimizin hangisine sorsak,yapılışları itibari ile,en kötü ihtimalle bir mezar veya mezar odalarını verdiğini bilir.
çekimlerin nasıl olması gerektiği ,defaatle anlatılmasına ve hassasiyet gösterilmesi istenilmesine rağmen, bir çok arkadaşımız,hiç önem vermemekte hatta bazıları tek resimle ,el falına bakar gibi yorum istemekte.
üyelerimize sitem adına değil,konuların aydınlatılması adına bir gerekliliği hatırlatmak istiyorum. buna özen göstermeyenlerin şikayet etme ,kırılma veya ilgilenilmiyor gibi serzenişte bulunma haklarınıda kaybetmiş olurlar.
sizlerden ustalar bol resimmi istiyor ,bir fazlasını verin. sokun gözlerinin içine,sonrada yorumlara bakın. anlamadığını ,insan nasıl verebilir. tahmini yorumlarla ,falcı durumuna düşecek ustamızında olacağını sanmıyorum.
byrom kardeşim,konuya genel bakışımı belirttim. kastımı sadece kendi üzerine alınma lütfen. konuya da gelirsek,

buradan bakışta ,üçgene benzemese bile işçilikli gibi görünmekle beraber, başlangıç kısmın alt meyilden olduğu çıkar.

buradan bakıldığında ,çizdiğim yerler işçilikli gibi.meyilli bir arazi yapısı ,aşağıdan yukarı uzanan resimdeki gibi ,etrafına göre az yüksek düşen bir yer olmalı. bunun alta bir üst bitimine yakın iki mezar olmalı. çıkartabilirsen üsttekiler önemli olabilir. sağ alttaki çiziminde ,bakış istikametinde karşılığına bakılmalı.

byroom

Kullanıcı
haklısınız ustam bende resimlerin detaylı olmayışından yakındım bu yeri önceden tesadüf üzerine görmüştüm.o an resimleme imkanım olmadığı için bir o tarafa giden bi arkadaşımdan resimlemesini istedim oda netice itibariyle bu kadar resimlemiş en kısa zamanda bölgenin kısa resimlerini atacağım saygılarımla.

ECE07

Kullanıcı
Sn. byroom ustam;
Resimleme konusunda Sn ikizceli ustam gerekeni söylemiş siz de haklı gerekçenizi belirtmişsiniz, bu konuda sıkıntı olduğunda hemfikiriz. Şimdiye kadar kendi adıma paylaşmış olduğum bütün konularımda; mezar işaretlerine çok önem verdim ve kendimce emin olmadığım, terettüte düşeceğim hiç bir işarete zaman ayırmadım. İşaretlerime de değerli ustalardan tutun da bu işe yeni gönül vermiş hiç bilgi sahibi olmayan üye arkadaşlara kadar hepsinin "Bu işaret net bir mezar işaretidir" diyebilecekleri kadar, yoruma gerek duymayan işaretlerle yola çıktım.
Sizin konuya gelirsek;
Ben olsaydım bu kayaya işaret yapar mıydım? "Hayır yapmazdım". İçindekiler kadar ölen kişiye de değer verildiğine göre, amaç ta bulunmaması olduğuna göre, değerlerim için daha elverişli bir kayaya işaret yapardım. Benim de görüşüm doğal olduğu yöndedir. Bir tek sizin de "Horasan" diye şüphelendiğiniz nokta dikkat çekici. Kontrol etmekte yarar var. Saygılar.

sondurak

Kullanıcı

(beğendim)(dikkat),,:eek::eek::eek::),,Konuyla Alakalı Yerdesiniz.. Geriden Çekilmiş Resimlerle, Devam Etmeniz Konuyu Aydınlatır..

Meltun

Kullanıcı
Sn;byroom
-Üçgen işareti malın kapalı bir mekanda olduğunu anlatır. Zor bir gömüdür. Eğer üçgenin dar olan bir açısı varsa onun istikametinde araştırma yapılır. Değilse çevrede farklı yapılar aranmalı veya yardımcı işaretlere başvurulmalıdır..

-küçük üçgenlerin bulunduğu kayada üçgenin 50 cm çapı çok iyi incelenir horasanlı bölge varmı bakılır var ise orda hediyesi mevcuttur. Bu çözülmüş bir işarettir.
Üçgen bir giriş açılmış örneği;

Üst Alt