Sizlerce Ne Ifade Edebilir. | Define işaretleri ve anlamları

Sizlerce Ne Ifade Edebilir.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

katılımlarınızı bekliyorum. yeni üyelerimizden alaittin arkadaşımızında yorumunu özellikle bekliyorum.

star50

Kullanıcı
slm usta bu balıkmı yoksa benmı benzettim kolay gelsın

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
dd26402fdc9462e79b8bd49f7e7d8bda.jpg
bulguların ifade etmek istediğini anlamlandırmak açıkcası zor. En azindan benim açımdan öyle. Boşluk tespiti ile bulunacak girişten ki giriş anakayada değil fotoda göründüğü kadar, hafif meyilli öne doğru aranmalı.
Çift giriş olma ihtimalide var. Biri mahzene götürür diğeri oyalar. Veya tek giriş ilerde ikiye ayrılan tünel sistemi. Biri yine odaya götürür biri mâlum.
Giriş ağzında intizamla kesilmiş blok taş uğraştırır. Horasanlada desteklenmiş olabilir. O halledilse bile muhtemel tünel içinde ve odayla tünelin birleştiği yerde horasan dolguyla karşılaşmak süpriz olmaz. Peki odada ne var? Bunu anlamanın en kestirme yolu bütün bu aşamaları kaydettikten sonra gözle müşahade etmektir. Belkide ikinci bir odada vardır.
c4619065b085e1dfcbd7b9fddb2e00c7.jpg
bu kanal sanki doğanın azizliğine uğramış kayada, kendiliğinden oluşmuş gibi duruyor. Pek anlam veremedim yani doğal gibi duruyor. Ama alt tarafa işçilik var, traşlama emareleri güçlü. Ok istikametine dogru boşluk uygulanırsa sonuca gidilebileceğini düşünüyorum. Ayrıca yine ok istikametinde toprak hafifçe eşelenirse yere paralel uzun kesme blok taşlara raslanabilir.
En doğrusunu Rabbim bilir.
Emeğine sağlık.

ikizceli

Kullanıcı
slm usta kusura bakmada konuna bir fotoda ben atıyorum senin balık dedigim fotoya benzıyormu bu benim fotoda kolay gelsın saygılarıma
alakasız ama seninki bir nesneyi yiyor.bunu detaylı fotolarla konu halinde açmalısın.

ikizceli

Kullanıcı
dd26402fdc9462e79b8bd49f7e7d8bda.jpg
bulguların ifade etmek istediğini anlamlandırmak açıkcası zor. En azindan benim açımdan öyle. Boşluk tespiti ile bulunacak girişten ki giriş anakayada değil fotoda göründüğü kadar, hafif meyilli öne doğru aranmalı.
Çift giriş olma ihtimalide var. Biri mahzene götürür diğeri oyalar. Veya tek giriş ilerde ikiye ayrılan tünel sistemi. Biri yine odaya götürür biri mâlum.
Giriş ağzında intizamla kesilmiş blok taş uğraştırır. Horasanlada desteklenmiş olabilir. O halledilse bile muhtemel tünel içinde ve odayla tünelin birleştiği yerde horasan dolguyla karşılaşmak süpriz olmaz. Peki odada ne var? Bunu anlamanın en kestirme yolu bütün bu aşamaları kaydettikten sonra gözle müşahade etmektir. Belkide ikinci bir odada vardır.
c4619065b085e1dfcbd7b9fddb2e00c7.jpg
bu kanal sanki doğanın azizliğine uğramış kayada, kendiliğinden oluşmuş gibi duruyor. Pek anlam veremedim yani doğal gibi duruyor. Ama alt tarafa işçilik var, traşlama emareleri güçlü. Ok istikametine dogru boşluk uygulanırsa sonuca gidilebileceğini düşünüyorum. Ayrıca yine ok istikametinde toprak hafifçe eşelenirse yere paralel uzun kesme blok taşlara raslanabilir.
En doğrusunu Rabbim bilir.
Emeğine sağlık.
önce sondurak kardeşime sonrada komana ustam sana çok teşekkür ederim. şimdilik, alanda seni görmek isterdim. çıplak gözle görmen detayları daha iyi anlamanı sağlardı diyor ,ilerki zaman içinde yorumunla ilgili daha açıklayıcı yazacağımı belirtmek istiyorum.
bir konuyada buradan değinmek istiyorum. yalnız kurt kardeşimizinde konuya katılımını istiyorum. umarım görür ve katkı sağlar.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
kıymetli hocam mevlam emeklerinizin karşılığını misliyle ikram eylesin inşAllah...
acizane kanaatim tıraşlanmış kaya üzerindeki oyma mezar oyması gibi durmuyor ve yalnızca işaret yapma amaçlı tıraşlanmamış oymanın altındaki çizgileri net göremediğim için değerlendiremiyorum kaynatma gibi duruyorsada işlem yapılan yerin konumunu çizimle anlatmış olasılığı yüksek görünüyor her iki derenin birleştiği yerin üst tarafında yığma ve ya kaya kütlesini betimliyor olabilir değerlendirilmeli ve kayanın kendinde ve önünde boşluk tespiti yapılmalıdır şeklinde değerlendiriyorum sağlık ve sıhhat dileklerimle...

ikizceli

Kullanıcı
sevgili star konuya baktım.bir kaç yorum yazmış kesin görüneni ve en yakın ve emin olunanı vermişiz. elbette bölgede başka olaylarda var. yalnız tespit alan tarama ile yapılmamalı. aylarca işlediğimiz düzende bakın.sonra yazışalım. beceri sizindir. konu içindede istersen daha işlemeyelim. sağlıcakla.

Üst Alt