Sol ayagın anlamı nedir.. | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

Sol ayagın anlamı nedir..

amed21

Kullanıcı
Cevap: Sol ayagın anlamı nedir..

cok yakınına geldim cozen olmadı sizlere ihtiyacım var..

amed21

Kullanıcı

düştüm yardım eden kimse yokmu?

amed21

Kullanıcı

sol ayagın anlamını bilen yokmu?

ersan

Admin

slm amet sol tarafa younlas guzel bir kaya mezarindan basediyor necinse izin icinde bir murc guzukuyor 10mt sol tarafini ara uzak deyildir.

amed21

Kullanıcı

ustalar yakınında bir yuvarlak halka oyma buldum taşda bu nedir sizce...

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

yuvarlak oymanın olduğu kayayı resimlersen burası senin aradığın yer olabilir. konu biraz dağılmış. uzamış. olmazsa yeni bir konu olarak tüm işaretler ve çevre resimleri ile açmanı tavsiye edebilirim. resimlerde yönleri belirterek ve çevre hakkında da biraz bilgi vererek ilerlersen sonuç alman daha kolay olacaktır.

impossibleman

Kullanıcı

amed21 kardeşim. Şimdi bunu ayak olarak ele alırsak tabiki çıplak ayak olarak ele alamayız. Bu açıdan yakın dönem ermeni işi olduğunu varsayıyorum. Murç izi yardımcı işaret ve bizi ayak ile birlikte 2. işarete yönlendiriyor. Kayanın şeklinden anladığım ise arazi düzeyi sol taraf kod olarak biraz yüksekce. Sağ tarafda hafif aşağı meyilli sanırım. Neyse bana göre sağ ve solla burada işimiz yok şu an. Topuk kısmından murç izine kadar olan mesafeyi ölç. Çıkan sonucu ortalama 70 ile çarp. Çıkan mesafe kadar metre cinsinden git. Yani bu ara 17 cm ise * 70= 1190 cm yani yaklaşık 12 metre sonra ikinci işareti görmen lazım. Bu işaretide atarsan siteye çözüm daha iyi olur. Arka tarafda V şareti var. 11 metre çevrede ve V nin açık ağzı yönünde başka bir işaret daha ara. Ayak işaretinde eskiden çok ayaklar dönmüş anlıyacağın kesin çözüm olmamakla birlikte sonuca ulaşulmış işaretlerin bir çoğu bu ölçü ve yönlerde çıkmıştır. İnşaAllah yardımcı olabilmişizdir.

KANAS_USTA

Admin

sitemiz güzide üyelerinin canşırah bır sekılde size yardımcı olmak istemelerini karşısında
aynı çabayı gostermemıssınız haksızmıyım?
bir boş çabada bizden olsun hatırın için bundan sonra daha dikkatli olacağın sözünü aldıktan sonra konumuza geçelim;

bu ayak bir nişan niteliğinde
burda bir mezar sunu oyması gereklı bu da muhtemeln ayagın arka tarafında yahut guney tarafta olacak bulacagın mezar sunu oyması(yuvarlak-oval)' nın derınlıgı aynı zamanda mezarında derınlıgını verecektır. dıyelımkı bu sunu oyması bırden fazla olsa dahı en buyugunun derınlıgı baz alınacaktı. cunku alan mezarlık bolgesı.
dere ıcınde adacık yahut bır yıgmamız yahut bir kayalık olacak olacak üç yerı aklından cıkarma birisini kullandılar.
işaretin doğusundan bir yol gececek menzil 800 m yı bulabılır burada ya bir yıgma yahut bır kayalık olacak ve dogu yonunu kapatan bu olgunun hemen yanından da bır yol gececek. kayalıksa sayet zaten yukarı kesmınde hoyuk ıse sayet hoyuge yaklasık 7 adım mesafede. bu dogu tarafını kullandılarsa goz onunde bulunduracagın gomut teknıgıdır.....

batı tarafını kullandılar ıse boz tepemız olacak topragı verımsız bır tepedır ve tepenın uzerınde beyaz 500 okka cekecek bır taş olacak bu tasın altı onemlıdır. kayalık batıya kalıyor ıse yıne hedef bu kayalık olacaktır.

ayrıca işaretin 10 adım guneyı makbul olup, sırtını ayaga ver ıstıkametınde 5 ayak mesafesınıde es gecme.

Moderatör tarafında düzenlendi: