Tarihi Değirmen Ve Çağlayan, | Define işaretleri ve anlamları

Tarihi Değirmen Ve Çağlayan,

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
değerli arkadaşlarım, sizler için tarihten çok değerli bir sayfa daha getirmiştim.
boyutlarken kahrolduğum bir duruma düşürmüşüm.hoş görünüze sığınarak bir kaç fotoyla önemine binaen yinede paylaşmak sunmak istedim.

karşıdan çağlayanın genel görünümü. altında bir göl ve gölün tam üstünde ama çıkılması zor ve gölden bir kaç m. yükseklikte bir kesilerek yapılmış bir havuz türü kuyu.
yine karşıdan değirmenin yerine insanlarımızın yaptığı sunun bol olduğu zamanda kullandıkları değirmen, çağlayana 20 m. gibi

çağlayandaki bu havuzun bir esrarı olmalıydı. üşenmedik,çakalın geçmediği yerleri geçerek öğrenmeye ve yakın fotolamaya çalıştık.

değirmenin içinden bir görüntü.

çağlayanın başına giderken , değirmene su inen oluk ve kesme ark.

ikizceli

Kullanıcı

çağlayanın üstten görünümü

bu son iki görüntü çağlayanın başından görünmüyor. ancak belli bir yere kadar inilerek elimi ileriye uzatarak bu kadar bir görüntü almayı başarabildim. hiç bir noktadan ulaşıp yanına gitme imkanı bulamadım.
ama gizeminide tahmin ettiğim şekilde yakaladım. tam bu kademede ,havuzdan gelen yolu ve çağlayanın üstt kısmına uzanan değerli bir odayı tespit ettim.

üst çizgi boyunca ,görünmeyen noktada daha derinleşen muazzam bir traşlama odanın bitim hizasını veriyordu.
görüntülerin biraz güdük düşmesinden affınızı istirham ediyorum. umarım anlatımımla beraber istenilen amaca ulaşmıştır.

star50

Kullanıcı
Selam ikizceli ustam paylaşımın için tşk ederim burda degerli tespiti yaptınmı ustam eger degerli bişey varsa ne yapmayı planlıyorsun izin alınıyormu böyle yerlerede kolay gelsin

star50

Kullanıcı
ikizceli ustam bi kaç yerde bize tespit etsen :-D
kaplıcalara davet etsem seni olmazmı yerde yakın hem duamızı alırsın hemde gezmiş olursun saygılarımla

ikizceli

Kullanıcı
muhterem LACİVERT HOCAM ALLAH sizlerdende razı olsun.sizin engin dini bilgilerinizi yazıya dökmeniz,diğer arkadaşlarımızın ,becerisi dahilinde fedakarca paylaşımları her türlü takdiri hak eden kalitede.
STAR kardeşim değerli olduğunu yazmıştım. konumun ciddiyeti görüntüden belli değilmi zaten.
ZEBUN ustam,

işçiliği çağlayanın ulaşılması çok zor bir noktasına koymuşlar. yanına ulaşıp inceleyemedim. ben kasadan ziyade ,son oda bitimini ,mezarlarda ise bazen alta, ağırlıktada doğu batı yönler ağırlıkta olmak üzere içten dışa cep şeklinde bakılmasını tavsiye ederim.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Emeğine sağlık ustam.
Gercekten çok güzel ve faydalı paylaşımlar. Yalnız benim bu değirmenlerle aram hiç iyi değil çok karışık geliyor. Arklar, havuzlar,değirmen taşı, domuzluk filan ne biliyim, bi türlü ısınamadım.
Rabbim gönlüne göre versin.

Üst Alt